Zarządzanie

System sygnalizacji pożarowej ma za zadanie ostrzegać o sytuacji awaryjnej, aby ludzie znajdujący się w budynku mogli podjąć działania w celu ochrony swojej osoby i innych użytkowników obiektu. Takie systemy przeciwpożarowe są zainstalowane w biurach, fabrykach i budynkach użyteczności publicznej, są częścią naszej codziennej rutyny, ale często są niezauważane, dopóki nie nastąpi nagły przypadek, kiedy to mogą po prostu uratować ludzkie życie.

W kolejnym artykule z cyklu „bezpieczeństwo na co dzień” przedstawimy urządzenia chroniące nas przed tzw. „cichym zabójcą” czyli czadem, ulatniającym się gazem czy też pożarem. Czad to gaz niezwykle niebezpieczny, powstający podczas spalania np. gazu. Jest to tlenek węgla CO, który jest bezwonny, bezbarwny a zatem całkowicie niewyczuwalny dla żadnego z narządów człowieka. Stąd też niechlubnie nazywany jest „cichym zabójcą”. Dużym zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa i naszego domu jest ulatniający się z instalacji gaz, bowiem przy odpowiednim jego stężeniu wystarczy jedna mała iskra aby nastąpił wybuch. Jednym z najbardziej typowych objawów pożaru jest dym. Dlatego stosowanie czujek dymu może okazać się „zbawiennym” rozwiązaniem w zapewnieniu bezpieczeństwa naszemu gospodarstwu domowemu.

Monitoring wizyjny wzbogacony o funkcje analizy obrazu to świetne narzędzie doskonale sprawdzające się w ochronie obwodowej. Najbardziej optymalne wydaje się zastosowanie architektury rozproszonej systemu monitoringu oraz kamer sieciowych. Analiza danych wizyjnych przynosi naprawdę spektakularne efekty, przyczyniając się nie tylko do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa mienia i osób w firmach, instytucjach lub przestrzeni publicznej.

Urządzenia brzegowe, jak kamery sieciowe i kodery wizyjne, funkcjonujące w architekturze rozproszonej samodzielnie przetwarzają dane wizyjne i wyszukują ważne informacje. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu urządzenia te mogą wybrać materiał wizyjny, który wydaje się być istotnym do dalszej analizy. Pozwala to na mniejsze obciążenie sieci. Istotną cechą monitoringu wizyjnego opartego na architekturze rozproszonej jest możliwość jego skutecznego zabezpieczenia przed nieupoważnionym dostępem.

SGU – Storm Gray Unit – to firma, która powstała z powołania i potrzeby odpowiedzialności za życie, zdrowie i mienie. Postanowiliśmy rozszerzyć tradycyjne podejście do ochrony i wprowadzić własne, nowatorskie rozwiązania. Dążymy do tego, aby przejąć możliwie największą odpowiedzialność za bezpieczeństwo interesów Klienta. Dzięki temu możemy działać w trybie natychmiastowym i faktycznie zapewniać bezpieczeństwo. Na czym polega przyjęcie odpowiedzialności?

Niniejszy artykuł to wstęp o wymaganiach oraz nowoczesnych rozwiązaniach zasilania awaryjnego w placówkach medycznych i oddziałach ratunkowych z akcentem na szybkość działania, niezawodność oraz rolę automatyki całego systemu. Rodzaje urządzeń w zależności od funkcji. Dodatkowo opisana będzie rola oświetlenia awaryjnego, ewakuacyjnego.

Jakie argumenty przemawiają za zastosowaniem integracji systemów zabezpieczeń elektronicznych? Dlaczego inwestor powinien podjąć decyzję o znacznych kosztach wdrożenia integracji? Poniższy artykuł spróbuje przybliżyć czytelnikowi odpowiedzi na postawione w tytule jak i we wstępie pytania. Przedstawione argumenty wykażą, że systemy integrujące, szczególnie kategorii PSIM (ang. Physical Security Information Management), są niezbędne w systemie zarządzania jakością i ciągłością działania firmy lub instytucji.

W dzisiejszych czasach można powiedzieć, że wszystkie systemy kontroli dostępu niezależnie od ceny, spełniają swoje podstawowe zadanie – otwarcie drzwi uprawnionej osobie. Większość klientów zadaje sobie więc pytanie: po co kupować droższe systemy? Pytanie wydaje się oczywiste dla systemów składających się z kilku chronionych drzwi użytkowanych przez stałą obsadę. Dla większych systemów, które mają wspierać organizację pracy firmy, tanie systemy są po prostu za drogie w utrzymaniu i tak naprawdę przeszkadzają w pracy firmy. Nie mówimy tu o kosztach związanych z psuciem się tego sprzętu, bo zakładam, że sprzęt w dzisiejszych czasach nie jest nadmiernym problemem, ale zwracam uwagę na koszty związane z zarządzaniem kontrolą dostępu i automatyzacji wielu procesów w firmie. Do systemów posiadających dobrą cenę i bardzo dobrą funkcjonalność zarówno sprzętu jak i oprogramowania możemy zaliczyć EQU ACC firmy IFTER.

Właściciele domów, mieszkań, lokali biurowych czy usługowych coraz częściej decydują się na montaż mniej lub bardziej zaawansowanego systemu sygnalizacji włamania i napadu. Jaką centralę warto wskazać inwestorom oczekującym od alarmu intuicyjnej codziennej obsługi, jeśli do zabezpieczenia obiektu wystarczą maksymalnie 32 czujki? Jakie rozwiązanie wybrać, by było ekonomiczne dla właściciela obiektu, a dla instalatora wygodne i łatwe w instalacji?

intro smLi-Ion Tamer – to innowacyjny system monitorowania stanu baterii akumulatorów Li-Ion, zwiększający bezpieczeństwo budynków z dużymi bankami akumulatorów Li-Ion.

Wymagania dotyczące kontroli dostępu i bezpieczeństwa zmieniają się z dnia na dzień – zwłaszcza w dzisiejszych niepewnych czasach rośnie zapotrzebowanie na elastyczne rozwiązania, które można łatwo dopasować do bieżących i przyszłych potrzeb użytkowników oraz rozwijających się firm. Wybór najlepszego systemu stanowi ogromne wyzwanie zarówno dla menadżerów budynku, jak i instalatorów i administratorów. Co należy zatem wziąć pod uwagę, aby wybrane rozwiązanie spełniało wszystkie potrzeby w zakresie bezpieczeństwa i wygody użytkowania?

 


 

bg
pi