26Firma RTcom wprowadziła do swojej oferty rozwiązanie VOKKERO GUARDIAN zapewniające pewną i bezpieczną grupową komunikację głosową w trybie full duplex. Ten prosty i intuicyjny system łaczności jest przeznaczony dla użytkowników z sektora bezpieczeństwa publicznego, transportu, produkcji czy energetyki wszędzie tam, gdzie wymagana jest ciągła łączność grupowa bez potrzeby używania rąk do jego obsługi.


25Podstawowym elementem systemu jest przenośny terminal radiowy, zapewniający łączność maksymalnie na odległość do 1,2 km w optymalnych warunkach, w paśmie niewymagającym zezwolenia radiowego. Urządzenie ma małe wymiary 70×110×28 mm i waży 250 g (z akumulatorem). Zastosowany akumulator litowo-polimerowy oferuje czas pracy do 12 godzin. Wbudowany wyświetlacz OLED informuje o podstawowych parametrach pracy (stan naładowania, wybrany kanał, tryb pracy), a łatwo dostępne przyciski umożliwiają zmianę kanału i głośności lub włączenie trybu alarmowego. System nie wymaga do pracy dodatkowych elementów infrastruktury czy sieci IP.

Terminale VOKKERO GUARDIAN oferowane są także w wersji „PLUS” z podwyższoną jakością dźwięku (próbkowanie 16 kHz) i obsługą szyfrowania. Opcjonalny moduł Bluetooth umożliwia także wykorzystanie bezprzewodowych zestawów audio i podłączenie smartfona umożliwiając zestawianie połączeń z użytkownikami sieci GSM.

27.jpgDo terminali VOKKERO oferowana jest szeroka gama akcesoriów audio, w tym przemysłowych ochronników słuchu, lekkich zestawów nagłownych, taktycznych z aktywną ochroną słuchu a także specjalizowanych do użytku z aparatami oddechowymi, kombinezonach chemicznych czy podhełmowych.

Właściwości systemu VOKKERO GUARDIAN:

  • Opatentowany filtr szumów i redukcji hałasu
  • Intuicyjność użytkowania i łatwość obsługi
  • Bluetooth – możiwość podłączenia słuchawek bezprzewodowych i smartfona
  • Nie wymaga zezwolenia radiowego
  • Funkcja alarmu
  • Cyfrowe szyfrowanie i bezpieczna wymiana danych (wersja ATEX lub Plus)

System VOKKERO GUARDIAN umożliwia połączenie w trybie full duplex dla maksymalnie 16 użytkowników i nie wymaga żadnego dodatkowego elementu sterującego. System jest szczególnie przydatny w przypadku mobilnych zespołów pracujących np. na kolei, ratunkowych (np. ratownictwo chemiczne i praca w ubraniach gazoszczelnych) lub do użytku w przemyśle, gdzie wymagana jest ciągła łączność grupowa typu full duplex bez potrzeby użycia rąk. System znajduje także zastosowanie w ratownictwie medycznym i medycynie.28.jpg

29Przejrzysta i zrozumiała komunikacja znacznie zmniejsza ryzyko związane z nieporozumieniami. Lekki, solidny i kompaktowy system zapewnia użytkownikom stałą łączność niezależną od sieci omórkowych czy radiowych.

Jednym z zastosowań jest użycie VOKKERO GUARDIAN jako rozwiązania do komunikacji dla zespołów saperskich wykorzystujących kombinezony antywybuchowe EOD. Do terminala VOKKERO GUARDIAN podłączone są dwa specjalnie zmodyfikowane akcesoria audio zapewniające saperowi bezproblemową łączność w oparciu o specjalizowane akcesoria audio:

  • Lekki zestaw nagłowny OTTO Hurricane III mieszczący się pod hełm wyposażony w czuły mikrofon z redukcją szumu oraz zapewniający słyszalność dźwięków otoczenia;
  • Moduł VPU (Voice Projection Unit) zbudowany w oparciu o mikrofonogłośnik OTTO Revo II. Naciskając i przytrzymując przycisk boczny Revo II, użytkownik może mówić i przesyłać polecenia do otaczającego personelu przez głośnik. Mikrofon Revo II został ulepszony, aby wychwytywać dźwięki otoczenia, ograniczać je elektronicznie, a następnie przekazywać je do słuchawek Hurricane III.

System VOKKERO GUARDIAN może być także łatwo zintegrowany z systemami radiowymi za pośrednictwem bramy dostępowej (obsługa konwencjonalnych systemów analogowych, DMR, TETRA używanych np. w PSP) lub systemami interkomowymi.

Zestawy Vokkero Guardian są dostępne w kompletach dla 2–4 użytkowników lub 5–8 użytkowników i dostarczane w wodoodpornych walizkach transportowych, zapewniających doskonałą ochronę przed uderzeniami, korozją, wodą i kurzem. Dostępna jest także szeroka gama akcesoriów, takich jak ładowarki i interfejsy, zestawy słuchawkowe czy pokrowce.


 30

Pin It