2015 09 04 18.47.09

W dniach 04 – 05 września br. odbył się I MIĘDZYNARODOWY ZLOT MOTOCYKLOWY BRANŻY SYSTEMÓW BEZPIECZEŃSTWA – pierwsze w Polsce branżowe spotkanie z motoryzacją na żywo. W spotkaniu wzięło udział prawie 100 uczestników, którzy zaprezentowali łącznie 60 motocykli i 2 stylowe auta.

Uczestnikami spotkania byli przede wszystkim fani jednośladów, będący jednocześnie specjalistami w obszarze szeroko rozumianego bezpieczeństwa - pracownicy instytucji i firm związanych z bezpieczeństwem pożarowym, ochrony osób i mienia, reprezentanci policji, jednostek wojskowych, ale także związanych z branżą generalnych wykonawców, instalatorów, integratorów, rzeczoznawców, projektantów, architektów.
Spotkanie rozpoczęło się około godz. 13:00 w Warszawie, skąd parada kilkudziesięciu motocykli wspólnie przejechała do docelowego miejsca Zlotu, miejscowości Ossa koło Rawy Mazowieckiej.
W godzinach popołudniowych odbyły się pokazy: jazdy wyczynowej na motocyklach, bezpiecznej jazdy w różnych warunkach atmosferycznych oraz konkursy z udziałem uczestników.
Bardzo ważnym punktem spotkania był kurs pierwszej pomocy w wypadkach drogowych, poprowadzony przez doświadczonych ratowników, instruktorów Europejskiej Rady Resuscytacji. Uczestnicy mieli okazję utrwalić swoją wiedzę na temat tego jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia, zadbać o własne bezpieczeństwo, ocenić przytomność poszkodowanego, bezpiecznie ściągnąć kask poszkodowanemu czy jak poprowadzić resuscytację krążeniowo - naczyniową.
Wieczór uświetnił występ zespołu LONSTAR – którego lider (piosenkarz, gitarzysta, kompozytor i producent) jest kultową postacią i siłą napędową muzyki country w Polsce. Pierwszy Polak, który występował na prestiżowych scenach i koncertach w Nashville, w tym trzykrotnie w Grand Ole Opry, współtwórca Country Pikniku w Mrągowie i festiwalu „Czyste Country" w Wolsztynie. Wszyscy wspólnie stworzyli fantastyczny klimat imprezy pod znakiem pasji, wolności, wzajemnego szacunku i poczucia wspólnego celu, jakim jest promowanie idei i zasad bezpieczeństwa.
Organizatorzy SERDECZNIE DZIĘKUJĄ wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w tym historycznym spotkaniu, przejechać (niekiedy) setki kilometrów by podzielić się z innymi doświadczeniami z dotychczasowych, motocyklowych przygód. Schrack Seconet Polska dziękuje również firmie Konsalnet Ochrona Sp. z o. o. za wsparcie i ochronę podczas obydwu dni Zlotu.
Doskonała atmosfera imprezy oraz entuzjastyczne opinie o jej przesłaniu i organizacji pozwalają już dziś zaprosić wszystkich zainteresowanych na II Międzynarodowy Zlot Motocyklowy Branży Systemów Bezpieczeństwa. Termin zostanie ogłoszony na początku roku 2016.

Pin It