750 200 1


Ochrona fizyczna

IMPEL Logotyp 200px

Case study: jak Impel Security Polska zabezpieczał największą tegoroczną sportową imprezę w Polsce

Prawie 1000 pracowników ochrony i służb informacyjnych było zaangażowanych w zabezpieczenie Światowych Igrzysk Sportów The World Games 2017. Ich praca zapewniła bezpieczeństwo kibiców z całego świata, którzy przyjechali do Wrocławia podziwiać rywalizację 3500 sportowców ze 112 krajów.

HIDHID Global zaktualizował swoje prognozy na 2016 rok oraz wskazał kierunki dalszego, potencjalnego rozwoju. W ciągu pierwszego półrocza firma zanotowała wzrost adaptacji rozwiązań mobilnych oraz zwiększone zainteresowanie Internetem Rzeczy.

O bezpieczeństwie obiektów sportowych i odbywających się tam imprez masowych w kontekście zagrożeń terrorystyczny debatowano już wielokrotnie. W szczególności temat ten podnoszony był przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012TM, później w sposób charakterystyczny dla naszego społeczeństwa, temat ten został jakby zapomniany. Zamach terrorystyczny z listopada ubiegłego roku, podczas towarzyskiego meczu Francji i Niemiec na Stade de France w Paryżu, przypomniał o realności zagrożenia i ponownie ożywił dyskusję na jego temat.

 

2016 02 72 1

Detektywistyka nie kończy się tylko na zakupie dobrego sprzętu, czasami potrzebne są usługi profesjonalistów, aby rozwiązać problem. Ostatnio popularność zyskuje: odzyskiwanie lub kasowanie danych, wsparcie profesjonalnego, prywatnego detektywa, montaż podsłuchów i kamer w przedmiotach codziennego użytku, które ma na celu ochronę domu czy mieszkania. Polacy coraz chętniej zaglądają do sklepów detektywistycznych.

Zagrożenie gazowe

 W instalacjach zasilających, w które wyposaża się zarówno domy mieszkalne, jak i budynki użyteczności publicznej zazwyczaj mamy do czynienia z gazem ziemnym, propan-butanem lub z innymi gazami palnymi. Są one wykorzystywane głównie w urządzeniach służących do ogrzewania. W przypadku niesprawności urządzeń lub instalacji gazy te mogą uwalniać się do pomieszczeń. Jednym z takich gazów jest również toksyczny tlenek węgla. Powstaje on w procesie niepełnego spalania, także w piecach i kotłach grzewczych na paliwo stałe, z których może się wydostawać przez nieszczelności w ich konstrukcji oraz nieszczelności przewodów dymowych.

2015 03 23 1Odzież militarna obecnie cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko w jednostkach wojskowych czy służbach mundurowych. Dziś taką odzież zakładają podróżnicy, sportowcy i coraz większe grono osób zaangażowanych w działalność organizacji proobronnych. Zapraszamy do rozmowy z Jędrzejem Mieszczakiem – wiceprezesem zarządu Helikon-Tex Sp. z o.o., który przedstawi najnowsze trendy.

 

 

 

 

Okładka Imprezy masoweImprezy masowe. Organizacja, bezpieczeństwo, dobre praktyki
Sergiusz Parszowski Andrzej Kruczyński

W książce zamieszczone zostały dobre praktyki w zakresie organizacji i zarządzania bezpieczeństwem imprez masowych oraz innymi wydarzeniami z udziałem dużej liczby uczestników. W formie poradnika „krok po kroku" przedstawiono proces planowania, przygotowania, prowadzenia oraz podsumowania imprezy. Zawiera ona prawne i organizacyjne wskazówki podnoszące poziom bezpieczeństwa imprez masowych. Niniejsze porady, można śmiało rzec, zostały napisane „krwią". Na obiektach sportowych w cywilizowanych krajach Europy musiało zginąć kilkaset osób, by ktoś poszedł po rozum do głowy i wypracował, a następnie wdrożył procedury ograniczające ryzyko wystąpienia w przyszłości podobnych zdarzeń i przygotowujące służby organizatorów wydarzeń masowych do niesienia pomocy wszystkim uczestnikom.

Utworzenie bazy DNA osób zaginionych i ich rodzin oraz Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych to tylko niektóre z policyjnych działań podjęte w zakresie poszukiwań osób zaginionych. Działanie te przynoszą efekty bowiem policjanci odnajdują coraz więcej osób. Tylko w zeszłym roku odnaleziono ponad 21 tysięcy osób. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stale nadzoruje działania policji w tym zakresie. Aby jeszcze bardziej usprawnić system poszukiwań osób zaginionych rozważana będzie możliwość, aby placówki służby zdrowia informowały policję m.in. o osobach, które przebywają w szpitalach, a nie mają ustalonej tożsamości i są nieprzytomne.

Funkcjonariusze PSP dostaną wyższe dodatki za wysługę lat z wyrównaniem od 1 stycznia 2015 r. Dodatki trafią do mundurowych, którzy dłużej pozostaną w służbie. Projekt ustawy o zmianie ustawy o PSP, który wprowadza wyższe dodatki za wysługę lat, został dziś (14 kwietnia) przyjęty przez Radę Ministrów. Teraz trafi do dalszych prac w Sejmie.

Na początku sezonu grzewczego Państwowa Straż Pożarna rozpoczyna akcję propagującą poprawę świadomości i zwracanie uwagi na zagrożenie związane z tlenkiem węgla, potocznie zwanym czadem. Niestety bardzo często bywa tak, że więcej inwestujemy w bezpieczeństwo antywłamaniowe niż w bezpieczeństwo własnego zdrowia i życia. Na zabezpieczenia przed złodziejami, takie jak drzwi, rolety antywłamaniowe czy system alarmowy, wydajemy kilka tysięcy złotych. Tymczasem zadbanie o własne bezpieczeństwo poprzez zakupienie i samodzielny montaż czujki dymu kosztuje w okolicach 100 czy 200 zł. Czy to wiele? Uważam, że to niewielki wydatek w najcenniejszą sprawę, a mianowicie w zdrowie i życie ludzkie.


 

bg
pi