Wydarzenia

32 MSPO

Najnowszy sprzęt wojskowy, wizyty na najwyższym szczeblu i Dzień Otwarty: rusza MSPO 2024

Za sprawą 32. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego od 3 do 6 września Targi Kielce staną się innowacyjnym centrum bezpieczeństwa. Podczas tegorocznego wydarzenia branżowi zwiedzający będą mogli zobaczyć sprzęt 769 firm z 34 krajów świata. 7 września na Dzień Otwarty MSPO miłośników militariów zaprasza Wojsko Polskie.

Tegoroczne MSPO w Targach Kielce zapowiada się rekordowo. Wystawcy zaprezentują się na przestrzeni blisko 35 tysięcy metrów kwadratowych. Obok Polski najliczniej reprezentowane będą: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Australia, Kanada, Niemcy oraz Turcja. Szczególnie widoczna będzie obecność firm koreańskich, które stworzyły dedykowany pawilon, co podkreśla rosnącą współpracę między Polską a Koreą Południową. Gościem specjalnym tegorocznego MSPO będzie Ukraina, która również zaprezentuje swoje najnowsze technologie obronne.

Nie zabraknie imponującego sprzętu wojskowego, który tradycyjnie stanowi centralny punkt wystawy. Czołg K2 od Hyundai Rotem, opracowany za 500 milionów Trójwspółrzędny Radar Dalekiego Zasięgu WARTA polskiej spółki PIT RADWAR, wysoko mobilny zestaw przeciwlotniczy MSR „KUSZA”, który miał premierę podczas zeszłorocznego MSPO, czy hit eksportowy od MESKO: system rakietowy Piorun to tylko niektóre z przykładów wielkogabarytowych eksponatów, które przyciągną uwagę branżowych odwiedzających. Polska Grupa Zbrojeniowa, czyli partner strategiczny Salonu zaprezentuje swoje osiągnięcia pod hasłem „Rozwiązania sprawdzone w boju”. Wystawa to także drobny sprzęt i wyposażenie żołnierzy: zobaczyć będzie można hełm pilota Gentex NGFW, który wygrał konkurs na nowy hełm US Navy, systemy awioniczne od Aerobits pozwalających na jej instalację w BSP, czy najnowszą odsłonę kamizelki kuloodpornej Rock 3.0. Sunway Network, pionier w integracji zaawansowanych technologii dla sektora obronnego, zaprasza z kolei na premierową prezentację swojego najnowszego rozwiązania – zintegrowanego systemu okularów Sunway Vision z hełmem bojowym.

Bardzo Ważni Goście

Udział w wydarzeniu potwierdził Prezydent RP Andrzej Duda, spodziewani są także: Marszałek Sejmu Szymon Hołownia i Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. MSPO to wydarzenie, które przyciąga uwagę także międzynarodowych delegacji i przedstawicieli rządów z całego świata. W tym roku udział w MSPO zapowiedziało 51 delegacji z 45 krajów. Targi Kielce odwiedzi między innymi szefowa natowskiej Agencji Zakupowej Stacy Cummings, Minister Przemysłu Strategicznego Ukrainy Ołeksandr KAMYSZYN, Koreański Minister DAPA JONG GUN SEOK, Minister Obrony Republiki Mołdawii Anatolie NOSATÎI czy Maria Eagle Minister ds. zamówień publicznych i przemysłu w dziedzinie obronności Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Maria Eagle. MSPO odwiedzą także ambasadorzy m.in. z Australii, Francji, Grecji, Kanady, Turcji, Norwegii czy Szwecji. Wrześniowy Salon to idealna okazja, aby przedstawiciele krajów z całego świata mogli zapoznać się z najnowszymi, także polskimi technologiami wojskowymi. A rodzime firmy stanowią trzon wystawy: będzie ich ponad 400. Wydarzenie potrwa od 3 do 6 września, a wstęp mają tylko pełnoletnie osoby związane z branżą.

Wystawa Sił Zbrojnych pod znakiem NATO

Podczas tegorocznej edycji MSPO, wyjątkowy jubileusz obchodzi wystawa sił zbrojnych. Wystawa pod hasłem "25 lat Polski w NATO - 25 lat bezpieczeństwa", podkreśla znaczenie członkostwa Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim dla narodowego i międzynarodowego bezpieczeństwa. Temat przewodni stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania osiągnięć i postępów, jakie dokonały się w polskich siłach zbrojnych w ramach sojuszu. Elementami wystawy są m.in. miasteczko misyjne, patrolowiec czy śnieżnik. Co roku w organizacji wystawy bierze udział ponad 1000 polskich żołnierzy.

Merytorycznie na MSPO

Salon to nie tylko wyjątkowa ekspozycja i biznesowe dyskusje, to także wiele merytorycznych spotkań, które zgromadzą czołowych ekspertów i przedstawicieli branży obronnej. Jednym z nich będzie Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Współpraca przedsiębiorstw sektora obronnego z cywilnymi przedsiębiorstwami i jednostkami badawczo-rozwojowymi”. Instytut Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych, Instytut Nauk o Bezpieczeństwie na Wydziale Prawa i Nauk Społecznych UJK oraz Targi Kielce organizują ją pierwszego dnia Salonu we wtorek, 3 września. Będzie poświęcona współpracy polskich przedsiębiorstw obronnych skupionych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej z cywilnymi firmami i uczelniami, instytutami oraz jednostkami badawczo-rozwojowymi. Temat ten nabiera znaczenia w obliczu wojny za wschodnią granicą.

Kolejnym znaczącym wydarzeniem będzie Seminarium na temat współpracy z armią USA stacjonującą w Polsce, organizowane przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Departament Handlu i Współpracy Międzynarodowej. Uczestnicy poznają praktyczne aspekty współpracy z siłami zbrojnymi USA działającymi na terenie Polski, co ma szczególne znaczenie w kontekście rosnącej obecności amerykańskich wojsk w regionie. Wydarzeń, które w tym roku będą towarzyszyły MSPO jest o wiele więcej.

7 września: zapraszamy wszystkich

W ramach Dnia Otwartego MSPO pasjonaci militariów będą mieli okazję, aby z bliska przyjrzeć się najnowocześniejszemu sprzętowi używanemu przez Wojsko Polskie pokazywanemu na Wystawie Sił Zbrojnych.

Na Dniu Otwartym zaprezentowane zostanie aż 41 jednostek bojowych, w tym imponujące Kołowe Transportery Opancerzone Rosomak oraz czołgi Leopard, które stanowią trzon nowoczesnego uzbrojenia Wojska Polskiego. To jednak tylko część atrakcji – zwiedzający będą mogli podziwiać także inne wielkogabarytowe maszyny, jak czołg K2 od Hyundai Rotem czy armatohaubice Krab produkowane przez Hutę Stalowa Wola.

Dzień Otwarty to również szereg atrakcji dodatkowych, jak chociażby ścieżka edukacyjna „Młody Terytorials na medal”, pokaz musztry paradnej oraz występy artystyczne zespołów wojskowych. Wstęp na Dzień Otwarty jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich, bez żadnych ograniczeń wiekowych.

Zarejestruj się na MSPO 2024 już dziś!

Rejestracja online dostępna do dnia 2 września do godz. 15.00

Więcej informacji o zbliżającym się Salonie MSPO znajdziecie na stronie https://www.targikielce.pl/mspo

Targi IFRE

Cała branża pożarnicza w czerwcu 2025 w Targach Kielce

Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO odwiedziło w 2023 roku ponad 8500 zwiedzających. Ulubiona wystawa strażaków odbywająca się w cyklu dwuletnim zaplanowana jest w kieleckim ośrodku od 12 do 14 czerwca 2025 roku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

W zakresie branżowym Targów IFRE-EXPO znajdują się między innymi: sprzęt ratowniczy, gaśniczy, pojazdy pożarnicze - gaśnicze i specjalne, środki gaśnicze i neutralizujące, wyposażenie ochronne oraz odzież przeznaczona dla służb specjalnych. Wystawcy, którzy sami zaproponowali dwuletni cykl odbywania się wystawy z pewnością zaskoczą zwiedzających najnowszą, ciekawą ofertą.

Poprzednie edycje targów branży pożarniczej potwierdziły, że Targi Kielce to najlepsze miejsce dla producentów urządzeń, sprzętu oraz technologii dla jednostek straży pożarnej. Potwierdził to również Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Siemoniak, którego odwiedził ostatnio Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce. Panowie rozmawiali o wydarzeniach skierowanych do służb mundurowych odbywających się w kieleckim ośrodku, a minister zapowiedział poparcie dla wszystkich tych wystaw.

Podczas IFRE-EXPO 2023, swoją ofertę prezentowało 153 wystawców z 13 krajów na powierzchni przeszło 8000 mkw. Jest to jedyna w kraju wystawa, poświęcona w tak szerokim spektrum ofercie dla strażaków i służb ratowniczych.

Zapraszamy na Targi KIELCE IFRE-EXPO od 12 do 14 czerwca 2025 r.

MSPO

  1. edycja salonu MSPO: Centrum Współpracy Obronnej w Europie

3-6 września 2024, Targi Kielce

Tradycyjnie we wrześniu Targi Kielce zmieniają się w miejsce spotkań najważniejszych przedstawicieli przemysłu obronnego na świecie. MSPO każdego roku wpisuje się w globalną sytuację geopolityczną. W 2024 Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbędzie się pod znakiem jubileuszu wstąpienia Polski do NATO. Patronem honorowym wydarzenia jest Prezydent Andrzej Duda, partnerem strategicznym - Polska Grupa Zbrojeniowa.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Targach Kielce od lat przyciąga wystawców i odwiedzających z całego świata, stanowiąc platformę wymiany doświadczeń, prezentacji najnowszych technologii oraz nawiązywania międzynarodowych kontaktów biznesowych. Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję dla firm z branży obronnej do zaprezentowania swoich najnowszych produktów i usług, a także do nawiązania strategicznych partnerstw.

-To kolejna rekordowa edycja MSPO z ponad 730 wystawcami, licznymi reprezentacjami firm z kilkudziesięciu krajów świata, w tym najliczniej z Australii, USA i Wielkiej Brytanii. Agresja Rosji na Ukrainę powoduje napięcia w całej Europie. Dla nas wszystkich – społeczeństwa, gospodarki i polityki – jasne jest, że musimy zwiększyć wydatki na obronność. Nasz rząd przeznacza na ten cel rekordowe 4 procent PKB – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce. - Potrzeby na sprzęt i wyposażenie będą rosły, co przekłada się na duże zainteresowanie Salonem. Uważam, że to zainteresowanie nie zmaleje, nawet jeśli wojna w Ukrainie się skończy. Tarcia między mocarstwami i blokami politycznymi będą trwały, a przed nami dekada zwiększonych wydatków na obronność – tłumaczy prezes Mochoń.

Tegoroczna edycja MSPO nie tylko gromadzi czołowych producentów i dostawców sprzętu wojskowego, ale także ekspertów i decydentów, którzy dyskutują o przyszłości obronności i bezpieczeństwa. W programie znajdą się panele dyskusyjne, prezentacje technologii oraz liczne spotkania biznesowe, które umożliwią wymianę wiedzy i doświadczeń między uczestnikami.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to nie tylko największe wydarzenie tego typu w Polsce, ale także jedno z najważniejszych na świecie. Od lat to właśnie MSPO wymieniane jest jako trzecia po paryskim EUROSATORY oraz londyńskim DSEI platforma wymiany wiedzy i doświadczeń w branży obronnej. Wystawie honorowego patronatu udziela Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Partnerem strategicznym MSPO jest Polska Grupa Zbrojeniowa.

Wystawa Sił Zbrojnych pod znakiem NATO

Podczas tegorocznej edycji MSPO, wyjątkowy jubileusz obchodzi wystawa sił zbrojnych. Wystawa pod hasłem "25 lat Polski w NATO - 25 lat bezpieczeństwa", podkreśla znaczenie członkostwa Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim dla narodowego i międzynarodowego bezpieczeństwa. Temat przewodni stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania osiągnięć i postępów, jakie dokonały się w polskich siłach zbrojnych w ramach sojuszu. Elementami wystawy są m.in. miasteczko misyjne, patrolowiec czy śnieżnik. Co roku w organizacji wystawy bierze udział ponad 1000 polskich żołnierzy.

Kontrakty i umowy

Podczas zeszłorocznej edycji MSPO podpisano szereg ważnych kontraktów i umów, które miały znaczący wpływ na rozwój polskiego przemysłu obronnego. Wśród najważniejszych transakcji warto wymienić kontrakty na dostawy nowoczesnych systemów obronnych, współpracę z międzynarodowymi partnerami oraz umowy na modernizację i unowocześnienie istniejącego sprzętu wojskowego. To między innymi współpraca między spółką MESKO oraz Agencją Uzbrojenia na dostawę amunicji dla Sił Zbrojnych RP, umowy między PCO S.A. oraz VIGO S.A. w zakresie opracowania oraz wdrożenia do produkcji i obrotu chłodzonych matryc IR, czy szereg porozumień sygnowanych przez PGZ.

W tym roku oczekuje się podpisania kolejnych istotnych umów, w tym długo wyczekiwanego kontraktu na dostawę wspomnianych wcześniej czołgów K2, które mają wzmocnić zdolności bojowe polskich sił zbrojnych. Kontrakt ten obejmuje zarówno dostawę nowych jednostek, jak i transfer technologii, co przyczyni się do rozwoju polskiego przemysłu zbrojeniowego. To strategiczne porozumienie jest jednym z wielu, które zostaną zawarte podczas tegorocznego salonu, podkreślając znaczenie MSPO jako kluczowej platformy do negocjacji i finalizacji ważnych transakcji w sektorze obronnym.

Merytorycznie na MSPO

Salon to nie tylko wyjątkowa ekspozycja i biznesowe dyskusje, to także wiele merytorycznych spotkań, które zgromadzą czołowych ekspertów i przedstawicieli branży obronnej. Jednym z nich będzie Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Współpraca przedsiębiorstw sektora obronnego z cywilnymi przedsiębiorstwami i jednostkami badawczo-rozwojowymi”. Instytut Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych, Instytut Nauk o Bezpieczeństwie na Wydziale Prawa i Nauk Społecznych UJK oraz Targi Kielce organizują ją pierwszego dnia Salonu we wtorek, 3 września. Będzie poświęcona współpracy polskich przedsiębiorstw obronnych skupionych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej z cywilnymi firmami i uczelniami, instytutami oraz jednostkami badawczo-rozwojowymi. Temat ten nabiera znaczenia w obliczu wojny za wschodnią granicą.

Kolejnym znaczącym wydarzeniem będzie Seminarium na temat współpracy z armią USA stacjonującą w Polsce, organizowane przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Departament Handlu i Współpracy Międzynarodowej. Uczestnicy poznają praktyczne aspekty współpracy z siłami zbrojnymi USA działającymi na terenie Polski, co ma szczególne znaczenie w kontekście rosnącej obecności amerykańskich wojsk w regionie. Wydarzeń, które w tym roku będą towarzyszyły MSPO jest o wiele więcej. Cały program na mspo.pl

Dzień Otwarty MSPO

MSPO, które trwa od 3 do 6 września to czas spotkań branży. Zaś atrakcją dla mieszkańców będzie Dzień Otwarty MSPO, zaplanowany na sobotę, 7 września 2024 roku. To wyjątkowa okazja dla pasjonatów wojskowości, rodzin oraz osób ciekawych nowoczesnych technologii obronnych, aby z bliska zobaczyć i dowiedzieć się więcej o wyposażeniu polskiej armii. Na gości czekać będzie nie tylko ekspozycja uzbrojenia polskiej armii czy spółek należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, ale także występy artystyczne i pokazy dynamiczne. Miłośnicy militariów zobaczą m.in. Kołowe Transportery Opancerzone Rosomak, czołgi Leopard i wiele innych okazałych pojazdów. Łącznie zwiedzający będą mogli zobaczyć kilkadziesiąt eksponatów stanowiących wyposażenie Wojska Polskiego. Wstęp na zwiedzanie Wystawy Sił Zbrojnych jest bezpłatny, bez ograniczeń wiekowych.

Pierwsze produkowane w Polsce drzwi RC6 odporne na wybuch 7 bar.

Donimet wprowadza na rynek zupełnie nowy produkt - drzwi antywłamaniowe w klasie RC6 odporne na wybuch o ciśnieniu 7 bar. Air Blast TITAN to rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie w magazynach uzbrojenia i innych obiektach narażonych na wybuch. Dostępne są w wersjach: jednoskrzydłowej (ABT 7.1) oraz dwuskrzydłowej (ABT 7.1/2).

Drzwi Bunkier 02 prefinal 4. 0001 mont

W związku z rosnącym zagrożeniem zewnętrznym, agresją, jak również atakami dywersyjnymi wzrosły wymagania dla wojskowych naziemnych magazynów broni i uzbrojenia, które muszą być odporne na wybuch o ciśnieniu 7 bar.

Magazyny te muszą być wyposażone również w drzwi odporne na falę uderzeniową o takim ciśnieniu. Dlatego zespół doświadczonych inżynierów Donimet opracował drzwi odporne nie tylko na wybuch o ciśnieniu 7 bar zgodnie z Normą Obronną NO-13-A247 i Standardem NATO AASTP-1, ale również odporne na włamanie w najwyższej klasie odporności RC6 wg normy PN-EN 1627.

Nowy produkt oferowany przez polskiego producenta drzwi specjalistycznych Donimet należącego do grupy ASSA ABLOY charakteryzuje się wysoką skutecznością ochrony przed wybuchem. Drzwi o maksymalnych gabarytach w wersji dwuskrzydłowej 3000x3000, po wykonaniu testów wybuchowych pozostają w pełni sprawne i funkcjonalne. System zamknięć pozwala na odryglowanie i ponowne zaryglowanie zarówno od strony zewnętrznej jak i wewnętrznej. Drzwi zostały przetestowane na wojskowym poligonie przez zespół doświadczonych specjalistów Zakładu Badań Materiałów Wybuchowych Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia i uzyskały certyfikaty zgodności nr P41/121/2024 i P41/122/2024 wydane przez Warszawski Instytut Technologiczny. Mimo swych gabarytów i masywnej konstrukcji drzwi Air Blast TITAN zachowują funkcje zwykłych drzwi zewnętrznych co oznacza, że pozostają szczelne pogodowo, jak również akustycznie i cieplnie bez doszczelniania przez dodatkowe systemy dociskowe, co z pewnością utrudniłoby ich obsługę. Skrzydła drzwi obustronnie pokryte są specjalnie opracowanym, autorskim i bardzo lekkim pancerzem przeciwwybuchowym rozpraszającym falę podmuchową.

Drzwi Air Blast TITAN dzięki swej specjalnie opracowanej konstrukcji wewnętrznej, autorskiemu systemowi ryglowania i stożkowemu pancerzowi przeciwwybuchowemu są obustronnie odporne na wybuch o wartości 7 bar, chroniąc znajdujące się wewnątrz magazynowane uzbrojenie przed wybuchem na zewnątrz magazynu, ale również strefę zewnętrzną, w przypadku wybuchu w środku magazynu. Ponadto, bardzo wysoka odporność na włamanie klasy RC6 gwarantuje bezpieczeństwo przed atakiem sabotażowym i próbą przejęcia magazynu przez dywersantów wroga.

Air Blast TITAN to rozwiązanie kierowane do armii, ale sprawdzi się również wszędzie tam, gdzie występuje ryzyko wystąpienia wybuchu o znacznej sile. Wytrzymują wybuch ładunku 20 kg TNT w bezpośrednim sąsiedztwie drzwi, po czym pozostają szczelne i bezpieczne. Więcej szczegółów na temat nowego produktu Donimet dostępne na stronie internetowej.

22 SPIN BANER

 

22 jesienna edycja Spotkania Projektantów Instalacji Niskoprądowych zbliża się wielkimi krokami!

W dniach 24 – 25 września 2024 w wyjątkowym obiekcie - Hotelu Arłamów****, zlokalizowanym w malowniczym zakątku Polski – Bieszczadach, odbędzie się 22 jesienna edycja Spotkania Projektantów Instalacji Niskoprądowych.

Wydarzenie SPIN od lat cieszy się ogromnym uznaniem, gromadzi wiodących ekspertów, inżynierów, projektantów oraz przedstawicieli branży, oferując unikalną platformę do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz omawiania najnowszych trendów i innowacji w sektorze instalacji niskoprądowych.

Tegoroczna jesienna edycja to nowości branżowe oraz mocny nacisk na przedstawienie praktycznych rozwiązań i rzeczywistych rynkowych realizacji. Swoje rozwiązania zaprezentują liderzy branży niskich prądów. Wśród pierwszych Prelegentów i Wystawców 22 SPIN znajdują się:

  • Złoci Partnerzy: AAT Systemy Bezpieczeństwa, Ambient System, Dahua Technology, Poltel Telecom wraz z Corning Optical Communications, Rittal, Grupa Romi, Roger wraz z Sensor – Online, TP - Link
  • Srebrni Partnerzy: Bosch, Eaton, Ewimar wraz z Interlab, Hikvision, Impakt z PowerWalker, RCS Engineering, RST, Salto Systems, Yamaha, Zpas
  • Brązowi Partnerzy: Apra – Optinet z 2Partners, ACO, Adi Global Distribution, Bitstream, Elmark Automatyka, ICS Polska, Molex, Pliszka, Siedle, Solarix

Do dyspozycji Uczestników będzie także część ekspozycyjna, w ramach której prowadzone będą prezentacje sprzętu i indywidualne doradztwo. Nie zabraknie konsultacji z ekspertami, praktycznych warsztatów oraz czasu na rozmowy kuluarowe i integrację.

Edycja jesienna dedykowana jest dla projektantów z południowej i centralnej Polski. Rejestracja na wydarzenie odbywa się za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie: https://konferencjespin.pl/rejestracja-spin/

Szczegółowe informacje na temat nadchodzącej edycji można znaleźć na stronie internetowej: https://konferencjespin.pl/22-spin/">konferencjespin.pl oraz w mediach społecznościowych: FB: www.facebook.com/SPINiSPINExtra oraz LinkedIn: https://bit.ly/3IBOrcc

Zapraszamy do udziału!

KONTAKT:

PARTNERZY: Małgorzata Mogilska, kom. +48 605 868 610, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | Ewa Owsiak,

kom. +48 603 748 838, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UCZESTNICY: Łukasz Haliniak M: +48 603 302 747 E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Organizator: LOCKUS K2 lockus-k2.pl

safeplace2

27-28 listopada 2024 r. odbędzie się VII Międzynarodowy Kongres Naukowo-Techniczny Safe Place 2024 pt. „Odporność obiektów użyteczności publicznej i infrastruktury krytycznej wobec zagrożeń wojennych, hybrydowych i kryminalnych”. Wydarzenie zostanie zrealizowane w Centrum Konferencyjnym Hotelu Windsor**** w Jachrance koło Warszawy.

Podczas zeszłorocznej edycji w wydarzeniu wzięło udział ponad 400 uczestników. Zachęcamy do obejrzenia relacji z Kongresu Safe Place 2023:

https://youtu.be/U7eyyCvIEGk?si=v1rkY4xN-aFFbUN7

Kongres Safe Place to największe w Polsce wydarzenie poświęcone bezpieczeństwu obiektów użyteczności publicznej i infrastruktury krytycznej odbywające się pod patronatem instytucji gwarantujących najwyższy poziom obrad. Każdego roku w wydarzeniu bierze udział kilkuset przedstawicieli kluczowych obiektów użyteczności publicznej, infrastruktury krytycznej oraz rynku komercyjnego, a także naukowców i ekspertów.

Co organizatorzy przygotowali dla Was?

  • 11 całkiem nowych sesji tematycznych z wystąpieniami i debatami eksperckimi z możliwością interaktywnej dyskusji;
  • 4 warsztaty praktyczne i konkurs dla uczestników z łączną wartością nagród przekraczającą 20 tys. zł;
  • eksperci polscy i zagraniczni między innymi z USA, Izraela, Wielkiej Brytanii i Ukrainy;
  • wirtualna strzelnica, stoiska edukacyjne Safety Project, Centrum Ratownictwa oraz prezentacja innowacji w branży zabezpieczeń technicznych Nedap, RCS Engineering, Idesco Oy, Bosch Security and Safety Systems, DFE Security, Aritech i welu innych producentów i dystrybutorów;
  • dedykowana strefa networkingowa w gronie ponad 300 osób z interaktywnym warsztatem otwierającym dla nieśmiałych;
  • bankiet taneczny, konkursy indywidualne oraz niezapomniane wspomnienia.

Główna tematyka tegorocznych obrad skupiona jest wokół następujących obszarów:

  • przygotowanie obiektów do wojny, zagrożeń hybrydowych i kryminalnych;
  • budowanie odporności obiektów i przestrzeni na zamachy;
  • zarządzanie bezpieczeństwem w Infrastrukturze Krytycznej i obiektach podlegających obowiązkowej ochronie oraz w obiektach niechronionych obowiązkowo;
  • budowanie odporności powiatów, gmin i miast;
  • bezpieczeństwo pożarowe obiektów i przestrzeni;
  • zagrożenia i szanse dla branży Security w obliczu implementacji Dyrektyw NIS-2, CER i DORA;
  • rola i zadania liderów w zarządzaniu bezpieczeństwem w obiektach i przestrzeniach, innowacje i najnowsze technologie w budowaniu odporności obiektów i przestrzeni;
  • wyzwania dla architektów i projektantów obiektów oraz instalacji zabezpieczeń technicznych w dobie współczesnych zagrożeń;
  • reagowanie na zamachy na życie i zdrowie;
  • pierwsza pomoc w reagowaniu na zamachy.

Rejestrację, komunikat wydarzenia i plan Kongresu znajdziecie na stronie:

https://www.safeplace.edu.pl/

 

logo Schrack

 

9 -10 października 2024

XI edycja Ogólnopolskich Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego – Schrack Seconet i Partnerzy.

Firma Schrack Seconet Polska, światowy producent zaawansowanych technologicznie systemów bezpieczeństwa pożarowego, we współpracy z innymi liderami branży bezpieczeństwa (w tym roku 11 Partnerów Technologicznych!) oraz najlepszymi ekspertami reprezentującymi najbardziej opiniotwórcze instytuty w kraju, serdecznie zaprasza do udziału w XI edycji Ogólnopolskich Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego – Schrack Seconet i Partnerzy. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w dniach: 9 - 10 października 2024 roku w Hotelu Windsor w Jachrance.

Tegoroczna edycja pozostanie w formule merytorycznych spotkań, uczestnicy Ogólnopolskich Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego – Schrack Seconet i Partnerzy zapoznają się ze wszystkimi produktowymi nowościami, z aktualnymi wytycznymi i dobrymi praktykami w zakresie projektowania, realizacji i eksploatacji systemów bezpieczeństwa. Podobnie jak w latach poprzednich nie zabraknie szczegółowo omówionego współdziałania systemów bezpieczeństwa i instalacji technicznych dla różnych typów zagrożeń w obiektach budowlanych – zostaną przeanalizowane studia przypadków przedstawiające dokładne zalecenia dla projektantów, instalatorów, inwestorów i użytkowników w zakresie integracji systemów bezpieczeństwa. Zespoły ekspertów dokonają analizy przypadków zastosowania urządzeń służących ochronie zdrowia, życia i mienia (w tym procesów technologicznych) w obiektach różnego przeznaczenia. Szczegółowa analiza studiów przypadków zostanie zaprezentowana podczas pokazu zadziałania zintegrowanych ze sobą różnych systemów bezpieczeństwa. Do grona specjalistów dołączą w tym roku kolejni eksperci w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, ochrony ludzi i mienia oraz ubezpieczycieli. W drugiej połowie każdego dnia szkolenia uczestnicy będą mogli wziąć udział w sesjach warsztatowych poszczególnych Partnerów technologicznych i merytorycznych.

Podczas dwóch dni spotkań z najlepszymi ekspertami w branży słuchacze zapoznają się z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi projektowania, instalacji oraz użytkowania m.in. takich systemów jak: system sygnalizacji pożarowej, system sterowania gaszeniem, dźwiękowy system ostrzegawczy, system kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła,  system integrujący urządzenia przeciwpożarowe (SIUP), sterowanie urządzeniami przeciwpożarowymi i innymi instalacjami użytkowymi obiektu, system nadzoru wizyjnego, system kontroli dostępu, systemy okablowania strukturalnego i przemysłowe rozwiązania infrastruktury sieciowej. Zostaną poruszone m.in. takie zagadnienia jak:

  • zasady wdrażania zintegrowanego systemu bezpieczeństwa pożarowego i zarządzanie procedurą ewakuacji z poziomu SIUP,
  • współdziałanie systemów bezpieczeństwa pożarowego w zakresie ochrony przeciwpożarowej instalacji fotowoltaicznej i magazynów energii,
  • zasady integracji podstawowej i rozszerzonej systemów bezpieczeństwa pożarowego oraz systemów Security (SKD, CCTV/VSS),
  • specjalne rozwiązania detekcji pożaru (wczesna detekcja: dymu, płomienia, ciepła),
  • systemy detekcji pożaru z wykorzystaniem kamer termowizyjnych radiometrycznych,
  • dźwiękowy system ostrzegawczy – współdziałanie z SIUP i trudne przypadki projektowe, 
  • zintegrowane systemy detekcji i sterowania gaszeniem - gaszenie jedno- i wielostrefowe,
  • systemy i urządzenia gaśnicze gazowe i na mgłę wodną,
  • systemy gaszenia lokalnego,
  • sterowanie i zasilanie urządzeń automatyki pożarowej,
  • systemy sterowania i układy zasilania zapewniające ciągłość działania krytycznych procesów i systemów,
  • rozwiązania w systemach okablowania strukturalnego i przemysłowej infrastrukturze sieciowej,
  • współdziałanie systemów Security podczas bieżącej eksploatacji oraz różnych typów zagrożeń w obiekcie budowlanym,
  • przypadki specjalnych zastosowań systemów bezpieczeństwa.

Do grona ekspertów uczestniczących w omawianiu określonego studium przypadku zaproszono m.in. przedstawicieli instytucji badawczych i specjalistycznych uczelni technicznych, przedstawicieli rzeczoznawców, ubezpieczycieli oraz niezależnych ekspertów zajmujących się problematyką bezpieczeństwa oraz ochrony ludzi i mienia.

Współorganizatorami tego największego w branży przedsięwzięcia edukacyjnego będą następujący producenci i dystrybutorzy: BELIMO Siłowniki – światowy lider w dziedzinie opracowywania, produkcji i sprzedaży urządzeń do energooszczędnych instalacji grzewczych, wentylacji i klimatyzacji. Firma powstała w 1975 roku w Szwajcarii, obecnie zatrudnia około 2000 osób w 80 krajach, oferuje m.in.: siłowniki do przepustnic powietrza i klap ppoż., zawory regulacyjne, czujniki oraz liczniki energii termicznej; DALLMEIER electronic - od 1984 roku pionier w dziedzinie najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie technologii wideo CCTV/IP. Klienci firmy to największe kasyna, lotniska, miasta i stadiony świata, a także setki małych i średnich przedsiębiorstw oraz organizacji każdej wielkości. 

Doświadczenie firmy wykorzystywane do opracowywania inteligentnego oprogramowania oraz wysokiej jakości technologii nagrywania i kamer. Te rozwiązania umożliwiają użytkownikom Dallmeier ochronę swoich klientów, pracowników i aktywów. DCNART – działania firmy są odpowiedzią na potrzeby wielu organizacji, które oczekują profesjonalnego wsparcia na wszystkich etapach budowania swojej infrastruktury IT. Jej głównym celem jest podnoszenie świadomości na temat branży sieciowej w Polsce i podkreślanie jak krytycznym elementem dla poprawnej eksploatacji i długoletniego poprawnego działania jest odpowiednie przygotowanie infrastruktury fizycznej. DEKK Fire Solutions – której głównym celem działalności jest wdrażanie najskuteczniejszych zabezpieczeń pożarowych, w tym instalacji tryskaczowych, instalacji gaszenia gazem, systemów sygnalizacji pożarowej, systemów zasysających oraz innych zabezpieczeń ppoż. Firma otworzyła także zakład prefabrykacji rurociągów z malarnią proszkową. Przy współpracy z wiodącymi producentami i dystrybutorami urządzeń przeciwpożarowych, utrzymuje wysoki standard usług. Fire & Gas Detection Technologies Inc. (FGD) - firma dostarczająca innowacyjne rozwiązania w zakresie wykrywania i analizy płomieni, które zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa zarówno w obiektach przemysłowych jak i komercyjnych. Urządzenia FlameSpec wykorzystywane są m.in. do wykrywania pożarów wodorowych przy zachowaniu bardzo wysokiej odporności na fałszywe alarmy (IR3), jak również obszary z występującymi wyładowaniami łukowymi (UV/IR). FRONIUS Polska - Fronius Solar Energy od 30 lat oferuje nowatorskie produkty, rozwiązania i narzędzia cyfrowe służące do rentownego i inteligentnego generowania, przechowywania, dystrybuowania i zużywania energii pochodzącej ze słońca. Nazwa firmy jest synonimem innowacji, które napędzają działania konsumentów prywatnych i firm energią ze słońca zgodnie z filozofią zrównoważonego rozwoju i naszym hasłem „Energize your life”. INSTAC – firma zajmująca się bezpieczeństwem pożarowym od 25 lat, lider rynku wysokociśnieniowej mgły wodnej, wykonawca także klasycznych systemów tryskaczowych i prefabrykowanych rurociągów. INSTAC działa kompleksowo – od projektu, przez kompletację i montaż, po uruchomienie i serwis obiektu. Misja firmy to ochrona ludzi, mienia i ciągłości biznesowej klientów. Nedap Security Management – światowy lider w obszarze systemów kontroli dostępu. Platforma Nedap AEOS to przede wszystkim innowacyjny i skalowalny system kontroli dostępu spełniający najwyższe wymagania bezpieczeństwa, co potwierdza grade 4 według europejskiej normy EN60839, AEOS to także certyfikowany (grade 3) system sygnalizacji włamania i napadu jak i szafki depozytowe. Do unikalnych cech systemu należy skalowalność (brak limitu użytkowników) oraz otwartość na integracje z innymi systemami bezpieczeństwa (windy, SAP, CCTV); PANDUIT – lider w dziedzinie produktów i usług. Panduit narodził się z innowacji. W 1955 roku wprowadzili na rynek pierwszy produkt, Panduct Wiring Duct. Nowy wynalazek w unikalny sposób organizował okablowanie w panelach sterowania i umożliwiał szybkie i sprawne dodawanie nowych przewodów. Od tego czasu Panduit rozwiązał tysiące problemów i nadal jest zaangażowany w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie infrastruktury elektrycznej i sieciowej. Obecnie klienci postrzegają Panduit jako zaufanego doradcę, który współpracuje z nimi w celu rozwiązania najważniejszych problemów biznesowych w środowiskach Przedsiębiorstw, Przemysłowych oraz Data Center. PARTNER – jeden z wiodących polskich producentów rozwiązań dla dźwiękowych systemów ostrzegawczych, Public Address
i tła muzycznego. Firma zajmuje się produkcją głośników od prawie 20 lat, produkty są certyfikowane zgodnie z normą europejską EN 54-24, przechodzą proces badań potwierdzanych dokumentami CPR/CPD oraz świadectwami dopuszczenia wydawanymi przez CNBOP-PIB. URKOM Systemy Teleinformatyczne – firma specjalizująca się w dostarczaniu systemów bezpieczeństwa obiektów, automatyki budynkowej, instalacji elektrycznych, telekomunikacji, technologii VoIP oraz systemów teleinformatycznych. Oferta firmy dostosowana jest
do indywidualnych potrzeb klientów, a doświadczenie zdobyte na przestrzeni prawie 25 lat działalności gwarantuje sprostanie najtrudniejszym wyzwaniom. Historia URKOM to ciągły rozwój i dążenie do perfekcji.

Wsparcie merytoryczne podczas tegorocznej edycji szkolenia zapewnią Partnerzy Merytoryczni: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa – Izba Rzeczoznawców, Polska Izba Systemów Alarmowych, Instytut Bezpieczeństwa Pożarowego NODEX, HESTIA Loss Control, VdS Schadenverhütung oraz eksperci reprezentujący Centrum Naukowo – Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy. Przedstawiciele tych instytucji wezmą udział zarówno w sesji wykładowej, jak i warsztatowej.

Patronat Specjalny nad wydarzeniem objął Wydział Handlowy Ambasady Austrii.

Udział w dwudniowych warsztatach zostanie potwierdzony wspólnym certyfikatem wystawionym przez Schrack Seconet Polska oraz wszystkich Partnerów szkolenia. Otrzymanie dokumentu z kompletem podpisów wszystkich producentów uzależnione będzie od udziału w poszczególnych sesjach szkolenia.

Podobnie jak w latach poprzednich wartość merytoryczna oraz edukacyjny charakter spotkania będą sprawą nadrzędną. W częściach szkoleniowych, które wprowadzą uczestników w najnowsze zmiany i wytyczne dotyczące inteligentnych zabezpieczeń obiektów, nie będą poruszane sprawy marketingowe poszczególnych firm – współorganizatorów szkolenia.

Informacje bieżące będą publikowane na stronie internetowej:

wydarzenia.schrack-seconet.pl oraz na kanale LinkedIn.

Szczegółowy plan spotkania zostanie opublikowany w drugim tygodniu września br. W tym samym czasie zostanie uruchomiona REJESTRACJA ONLINE.

Osoba do kontaktu:

Marta Nowak – Dyrektor Marketingu

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PARTNERZY TECHNOLOGICZNI

 

BELIMO       DALMEIER       DCNART

 

DEKK      FGD       FRONIUS

 

INS TAC       NEDAP        PANDUIT

 

PARTNER       URKOM

 

 

PARTNERZY MERYTORYCZNI:

 

HESTIA       VdS       NODEX

 

PISA         SITP

 

 

PATRON SPECJALNY:

 

              

                            Patron Specjalny

 

 

 

baner PGN

Dzień z Bezpieczeństwem Pożarowym na PGE Narodowy, jedno z najbardziej znanych w Polsce wydarzeń branży ochrony przeciwpożarowej i security już 24 LIPCA 2024 na PGE NARODOWY! ZAREZERWUJ SWÓJ CZAS 👉 www.fireexpo-pge.pl Znakomite gremium Ekspertów, bogaty program wykładów i pokazów!

Jesteś projektantem, architektem, strażakiem? Planujesz inwestycję a może zarządzasz obiektem lub masz aktualnie techniczny problem na budowie? To nie mogłeś trafić lepiej! Przyjdź na kongres i skonsultuj go bezpłatnie z prawnikiem, rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych lub doradcą technicznym!

Konfrontacja przepisów w zakresie ochrony przeciwpożarowej z ich realizacją w praktyce na różnych etapach od projektu po odbiory i eksploatację. Pokazy i testy w jednym czasie i miejscu! Mamy dla Ciebie sporą porcję nowych, nurtujących i aktualnych tematów. Przyjdź i przetestuj na żywo!

NADCHODZĄ KOLEJNE ZMIANY PRZEPISÓW MAJĄCE WPŁYW NA NOWE PODEJŚCIE DO PROJEKTOWANIA OBIEKTÓW BUDOWLANYCH, NOWE NORMY, WYTYCZNE, ZAPOWIEDZI KOLEJNYCH - CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? Przyjedź na kongres! Najważniejsze i najtrudniejsze problemy oraz rozwiązania ochrony przeciwpożarowej w jednym czasie i miejscu! POZNAJ NOWOŚCI TEGOROCZNEJ EDYCJI, SPRAWDŹ CO ZOBACZYSZ W TYM ROKU!

Nowości, bonusy i konkursy od wystawców tegorocznej edycji o łącznej wartości 10.000 PLN!

  • Na projektantów i wykonawców czekają niezwykle ważne w pracy zawodowej nowości wydawnicze i wytyczne
  • Na pasjonatów pożarnictwa czekają pokazy umundurowania i wyposażenia dla funkcjonariuszy służb od straży, policji po wojsko, a także pokazy technik ratownictwa medycznego.
  • Spacer 3d w środowisku wirtualnej rzeczywistości - różne typy rozwiązań konstrukcyjnych i instalacyjnych oraz przestrzeni budynków. Bezpłatne konsultacje ARCHICAD i BIM z producentami i projektantami. Prezentacja autorskich aplikacji wspomagających pracę w BIM. Trenażery VR dla strażaków i służb mundurowych oraz BHP
  • Specjalnie dla uczestników Kongresu trenażer i symulator treningowy dla straży pożarnych w wirtualnej rzeczywistości (VR), które idą w parze z realnymi wyzwaniami, z jakimi codziennie borykają się strażacy a także robot który był wykorzystany przy pożarze największej w Polsce hali handlowej na ul. Marywilskiej w Warszawie, ale to nie wszystko co mamy dla Was.! Nie przegap okazji, zarezerwuj swój czas!
  • Pokazy symulacji pożarów, pokażemy również na żywo skutki wybuchów różnych substancji z którymi stykasz się w domu i zawodowo np. w dużych zakładach przemysłowych (pokaz przed PGE Narodowy)
  • Wielkogabarytowy koc gaśniczy do gaszenia, zabezpieczania samochodów w tym samochodów elektrycznych, którego odporność na temperaturę została sprawdzona laboratoryjnie i wynosi 1000 °C obciążenia ciągłego
  • Kamery termowizyjne, drony, roboty, aparaty ucieczkowe
  • Stanowisko z googlami VR do testowania różnych zdarzeń pożarowych, technicznych również ratownictwa medycznego
  • Dedykowane szkolenia i testy z zakresu ppoż i pierwszej pomocy m.in. zagrożenia pożarowe w domu, gaszenie gaśnicą i hydrantem w szkole, pierwsza pomoc w domu, zagrożenie tlenkiem węgla i wiele innych
  • Absolutna nowość dla projektantów i użytkowników obiektów z parkingami podziemnymi wyposażonymi lub planowanymi stacjami ładowania pojazdów elektrycznych (rozwiązanie wprowadzane na rynek polski pod kątem elektromobilności i bezpieczeństwa budynków oraz osób w nich przebywających) – omówimy najnowsze wytyczne w tym zakresie
  • Symulujące rozwoju pożarów oraz przebiegu ewakuacji – PyroSim i Pathfinder
  • I wiele innych

Pobierz zaproszenie, weź delegację, przyjedź na Kongres! UDZIAŁ BEZPŁATNY! Dowiedz się więcej - wejdź na stronę wydarzenia 👉 www.fireexpo-pge.pl

granice24 bannery 420x120

TARGI Granice 2024 – VII edycja

Oferta technologiczna dla służb mundurowych, pokazy sprzętu, prezentacje firm oraz popularyzacja formacji Straży Granicznej i jej działań – takie atrakcje zaplanowano na VII edycję Targów Ochrony Granic GRANICE 2024, która odbędzie się już 18-19 czerwca 2024 r. w Depułtyczach Królewskich w województwie lubelskim.

TARGI Granice 2024 – VII edycja to jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone różnym aspektom ochrony granic (m.in.: modernizacja techniczna formacji granicznych) oraz prezentacji społeczeństwu formacji: Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowej i szerzej - KAS, ich zadań, wyzwań oraz współpracy
z innymi agendami i instytucjami operującymi na granicach. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w Centrum Lotniczym Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Depułtyczach Królewskich. Bieżąca edycja przypada w czasie szczególnym. W programie wydarzenia jest m.in. wystawa sprzętu, spotkania funkcjonariuszy z jego producentami oraz praktyczne pokazy w terenie. Zapraszamy na oficjalne otwarcie w dniu 18 czerwca o godz. 9:30 z udziałem przedstawicieli formacji SG i KAS oraz innych służb i agend państwa. GRANICE 2024 są forum spotkania funkcjonariuszy, przedstawicieli producentów technologii oraz osób profesjonalnie związanych z ochroną i monitorowaniem granic.

Podczas wydarzenia „Granice” odbędą się również Terenowe Targi 112 nowe wydarzenie Targów Lublin S.A. powstałe na bazie znanych i cenionych w środowisku polskich służ mundurowych Terenowych Targów Ochrony Granic „Granice”. W programie Terenowych Targów 112 jest m.in.: wystawa sprzętu ratowniczego, spotkania wystawców z przyszłymi użytkownikami prezentowanego sprzętu oraz pokazy terenowe.

Wydarzenie jest przeznaczone dla profesjonalistów: funkcjonariuszy, urzędników, pracowników agend państwa i samorządu.

Wydarzenie: Terenowe Targi Ochrony Granic GRANICE 2024 / Terenowe Targi 112

Data: 18-19 czerwca 2024r.

Miejsce: Depułtycze Królewskie (obiekty Centrum Lotniczego PANS w Chełmie)

baner polsecure pl

Polecamy konferencję dotyczącą bezpieczeństwa przestrzeni oraz obiektów użyteczności publicznej organizowaną podczas Międzynarodowe Targi POLSECURE!

"Innowacyjne podejście do ochrony przestrzeni publicznych oraz zarządzania tłumem rozwijane w ramach zamówienia przedkomerycjnego w projekcie SHIELD4CROWD"

24 kwietnia 2024 r. (II dzień), Sala G3, hala G, godz. 10:30 - 13:15, Targi Kielce.

Wstęp na konferencję jest darmowy.

Program:
„Wyzwania i trendy dotyczące bezpieczeństwa przestrzeni oraz obiektów użyteczności publicznej” - Obserwatorium Bezpieczeństwa - Sergiusz Parszowski

Projekt Europejki SHIELD4CROW – rozwój technologii bezpieczeństwa z udziałem użytkowników końcowych” - Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego - Nina Czyżewska

Organizator: Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Obserwatorium Bezpieczeństwa

Patron Medialny: Ochrona i Bezpieczeństwo