Wydarzenia

2023 05 22 AXIS ROADSHOW

AXIS rusza w trasę po Polsce.

Van pełen technologii rusza w Roadshow! Axis Communications wraz z dystrybutorami zaprasza do 5 polskich miast na cykl wydarzeń, podczas których najnowsze technologie w zakresie bezpieczeństwa i monitoringu wizyjnego będą dostępne na wciągnięcie ręki.

 

1 grafika

 

II Międzynarodowe Targi POLSECURE dla służb mundurowych już od jutra w Kielcach!

Podczas wydarzenia swoją ofertę dla służb mundurowych zaprezentuje 145 wystawców z Belgii, Czech, Francji, Izraela, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Polski. Wśród zwiedzających pojawią się delegacje służb i instytucji reprezentujące, m.in. Rumunię, Niemcy – Bundeskriminalamt, Bułgarię, Słowenię, Łotwę, Gruzję, Estonię, Węgry, Wielką Brytanię, Koreę Południową, Chorwację, Europol, Czechy, Maltę, Izrael, Litwę, Rwandę, Frontex, Włochy - Italian State Police oraz Ukrainę.

Targi będą doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą firm specjalizujących się w produkcji wyposażenia specjalnego, środków ochrony osobistej, sprzętu ratowniczego, oprogramowania służącego łączności, dowodzeniu czy kontroli, ale także do wymiany doświadczeń i rozmów o rzeczywistych potrzebach służb mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.

Merytorycznym uzupełnieniem wystawy będą międzynarodowe konferencja organizowane przez KG Policji oraz KG Straży Granicznej. Targom towarzyszyć będą także pokazy dynamiczne organizowane przez Partnerów Wydarzenia i wystawców targów.

Więcej informacji o POLSECURE na stronie polsecure.targikielce.pl

Wstęp dla przedstawicieli służb mundurowych jest bezpłatny po zarejestrowaniu się z użyciem kodu POL2304. Rejestracja online możliwa jeszcze dziś do godz. 15.00 lub jutro na miejscu.

Do zobaczenia na targach POLSECURE od 25 do 27 kwietnia w Targach Kielce.

konferencja

 

6

Zapraszamy Państwa do udziału w III Ogólnopolskich Warsztatach „Reagowanie na zamachy – przygotowanie do zagrożeń wojennych, hybrydowych i terrorystycznych”, które odbędą się 12-13 czerwca 2023 r. w Hotelu Kuźnia Napoleońska w Paprotni k. Warszawy.

Przedsięwzięcie adresowane jest do wszystkich osób zainteresowanych poprawą swojego bezpieczeństwa; zarządzających bezpieczeństwem i wykonujących zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w budynkach użyteczności publicznej, a także do naukowców, praktyków oraz studentów. 

Zagadnienia szkoleniowe i aktywności:

 • Przygotowanie ludzi i obiektu do wojny
 • Reagowanie na zamachy
 • Posługiwanie się bronią palną
 • Pierwsza pomoc
 • Ratownictwo taktyczne
 • Reagowanie na informację o podłożeniu bomby

Zakładane efekty szkolenia:

 • Znajomość oraz umiejętność reagowania na wybrane metody działania sprawców;
 • Znajomość oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy w warunkach zamachów na życie i zdrowie
 • Wiedza oraz umiejętności lidera bezpieczeństwa w zakresie zagrożeń

wojennych i hybrydowych oraz reagowania na zamachy w środowisku budynków

użyteczności publicznej

 • Wiedza, umiejętności oraz kompetencje w zakresie projektowania procedur reagowania na zagrożenia w obiektach użyteczności publicznej. 

Ze względu na praktyczny wymiar warsztatów liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia na wydarzenie prosimy wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 30 kwietnia 2023 r.

AXIS Q2101 te

Solidna kamera termowizyjna do zdalnego monitorowania temperatur na dużą skalę.

Axis Communications ogłasza wprowadzenie na rynek nowej kamery termowizyjnej do monitorowania temperatur – AXIS Q2101-TE. Urządzenie z funkcjami analitycznymi idealnie sprawdza się w patrolowaniu ogromnych obiektów.

Kamera AXIS Q2101-TE może zdalnie mierzyć temperaturę w zakresie od -40 °C do 350 °C (-40 °F do 660 °F). W sytuacji przekroczenia ustalonego progu, gdy temperatura wzrośnie lub spadnie zbyt szybko, kamera uruchamia powiadomienie. Pozwala to na uniknięcie niepożądanych przestojów w produkcji spowodowanych przegrzewaniem się sprzętu, jak również planowanie konserwacji predykcyjnej. Urządzenie posiada najnowszy system-on-chip od Axisa – ARTPEC 8, który umożliwia potężne działania analityczne. Dzięki wczesnej detekcji ognia, użytkownicy mogą ustawiać wyzwalacze
i otrzymywać ostrzeżenia o wszelkich oznakach pożaru. Analityka ta oferuje również inteligentne filtrowanie w celu zmniejszenia liczby fałszywych alarmów – zignoruje np. powiadomienie o ciepłej rurze wydechowej przejeżdżających pojazdów roboczych. Kamera jest także wyposażona
w elektroniczną stabilizację obrazu (EIS), która zmienia największe wibracje w stabilny obraz.

Odpowiednio zamontowana, może monitorować teren w obrocie do 360°. Kontrola temperatury terenu może wspierać aż do 256 presetów, każdy zbudowany z 10 unikalnych wielokątnych obszarów zaznaczonych w systemie. Miejscowe wykrywanie temperatury umożliwia pobieranie danych
z konkretnego miejsca, co pozwala zbierać informacje do badań, statystyk lub innych celów. Urządzenie posiada także wbudowane dodatki z zakresu cyberbezpieczeństwa, które uszczelniają ochronę, utrudniając nieautoryzowany dostęp. Axis Edge Vault broni system identyfikacji, jednocześnie upraszczając autoryzację produktów Axis w sieci.

Kamerę wyróżnia duża wytrzymałość i odporność na uderzenia o klasie IK10. Jest przystosowana do pracy na zewnątrz, w ochronie obwodowej oraz wykrywania i rejestracji zdarzeń z dużej odległości. Ochronę przed korozją potwierdza stopień IP66/67 i NEMA 4X.

Najważniejsze cechy:

 • Punktowy odczyt temperatury
 • Analityka wczesnego wykrywania pożaru
 • Możliwość wytyczenia tras pomiaru temperatury
 • Wbudowane funkcje bezpieczeństwa cybernetycznego
 • Wsparcie dla technologii edge-to-edge

Więcej na stronie www.axis.com

 

 

 

konferencja

Targi POLSECURE dla służb mundurowych znów w Targach Kielc.

Nowoczesny sprzęt, ważne tematy konferencji – szeroko pojęte bezpieczeństwo wciąż jest tematem pilnym i aktualnym. Debiut wystawy poświęconej bezpieczeństwu publicznemu gwarantowanemu przez służby mundurowe resortu MSWiA w 2022 roku był niezwykle udany. Kolejna edycja Międzynarodowych Targów POLSECURE odbędzie się w Targach Kielce już za dwa tygodnie

Zaplanowane w terminie od 25 do 27 kwietnia 2023 roku Targi Polsecure będą doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą firm specjalizujących się w produkcji wyposażenia specjalnego, środków ochrony osobistej, sprzętu ratowniczego, oprogramowania służącego łączności, dowodzeniu czy kontroli, ale także do wymiany doświadczeń i rozmów o rzeczywistych potrzebach służb mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.

Wydarzenie odbywające się po raz drugi pod Honorowym Patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych
i Administracji
organizowane jest przy współpracy z Komendą Główną Policji, przy wsparciu Komendy Głównej Straży Granicznej. W realizację wydarzenia zaangażowane są również KG Straży Pożarnej, Służba Ochrony Państwa, Służba Więzienna, Inspekcja Transportu Drogowego, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Komisja Nadzoru Finansowego oraz NCBR. Partnerem strategicznym Polsecure jest Grupa WB.

Podczas tegorocznych Targów POLSECURE zaprezentują się firmy z ośmiu krajów: Belgii, Czech, Francji, Izraela, Niemiec, Wielkiej Brytanii,  Ukrainy oraz Polski. Z kolei wśród zwiedzających pojawią się delegacje służb i instytucji reprezentujące, m.in. Rumunię, Niemcy – Bundeskriminalamt, Bułgarię, Słowenię, Łotwę, Gruzję, Estonię, Węgry, Wielką Brytanię, Koreę Południową, Chorwację, Europol, Czechy, Maltę, Izrael, Litwę, Rwandę, Frontex, Włochy - Italian State Police oraz Ukrainę. 

Merytorycznym uzupełnieniem wystawy, tak jak podczas poprzedniej edycji będą międzynarodowe konferencja organizowane przez KG Policji oraz KG Straży Granicznej. Międzynarodowa Konferencja Policyjna będzie się koncentrowała na kilku głównych tematach: cyberbezpieczeństwo, kryminalistka, ochrona granic oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W pierwszym dniu prelegenci skupią się m.in. na „Pewności w identyfikacji ofiar – rola zespołu DVI na miejscu katastrof masowych” oraz „Innowacyjności i budowaniu kapitału ludzkiego na rzecz walki z cyberprzestępczością”. Drugi dzień konferencji będzie natomiast poświęcony „Obecnym i przyszłym wyzwaniom w ochronie granicy państwowej w kontekście presji migracyjnej na granicy polsko-białoruskiej i wojny w Ukrainie”.            

Ponadto targom towarzyszyć będą pokazy dynamiczne organizowane przez Partnerów Wydarzenia jak również wystawców targów, w tym m.in. Pokaz Motocyklowej Asysty Honorowej , Pokaz dynamiczny Wydziału Zabezpieczenia Działań Straży Granicznej z pokazem tresury psa służbowego oraz   występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Aktualizowany program na polsecure.targikielce.pl

Polsecure dołączyło w 2022 roku do portfolio Targów Kielce obok wystaw skierowanych do służb mundurowych jak znany na całym świecie Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego czy Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO.

Zapraszamy do Targów Kielce od 25 do 27 kwietnia 2023 roku!

6 na 10 firm na problemy z cyberbezpieczenstwem reaguje doraźnie

6 na 10 firm na problemy z cyberbezpieczeństwem reaguje doraźnie – badanie WithSecur.

Poznań, 14 kwietnia 2023 – Tylko jedna na pięć firm uważa, że jej priorytety w zakresie cyberbezpieczeństwa i cele biznesowe są w pełni zgodne – wynika z badania zrealizowanego przez Forrester Consulting na zlecenie firmy WithSecure. Aż 83% badanych decydentów IT chciałoby wdrożyć rozwiązania bezpieczeństwa „bazującego na wynikach” (outcome-based security). Jednak w większości przedsiębiorstwa reagują na problemy doraźnie – dopiero kiedy się pojawią.

Reaktywne podejście stwarza problemy

Podejście do kwestii cyberbezpieczeństwa różni się w zależności od branży. Wyłącznie doraźne podejście stosuje aż 71% przedsiębiorstw produkcyjnych. W wysoce regulowanym sektorze usług finansowych taką polityką kieruje się nieco ponad połowa firm.

90% badanych ze wszystkich branży twierdzi, że reaktywne podejście jest dla firmy problematyczne. Wraz z pojawianiem się kolejnych incydentów związanych z cyberbezpieczeńswtem ciągłe funkcjonowanie w trybie „gaszenia pożarów” sprawia, że 41% przedsiębiorstw znalazło się w trudnej sytuacji, mając problem z oszacowaniem ryzyka. 35% respondentów wskazuje, że głównym wyzwaniem podczas doraźnego reagowania na incydenty jest niska dostępność wykwalifikowanych pracowników.

Konieczna jest proaktywność

Cyberbezpieczeństwo długo było postrzegane jako działanie bazujące wyłącznie na zarządzaniu ryzykiem, które ma chronić organizacje przed atakami. Jak wskazują eksperci WithSecure, obecnie podejście to musi ewoluować i stawać się działaniem proaktywnym. Cyberbezpieczeństwo oparte na wynikach zakłada zgodność priorytetów bezpieczeństwa z celami biznesowymi.

Większość inwestycji w cyberbezpieczeństwo ma na celu głównie zmniejszenie ryzyka dla firmy. Problem pojawia się jednak, gdy ograniczane ryzyka nie są tymi, które są najważniejsze dla wyników biznesowych. W efekcie inwestycje w zabezpieczenia są całkowicie oderwane od biznesu lub cyberbezpieczeństwo w ogóle nie otrzymuje potrzebnego finansowania – wyjaśnia Christine Bejerasco, dyrektor ds. bezpieczeństwa w firmie WithSecure.

Trudności z mierzeniem cyberbezpieczeństwa

Ocenienie na ile priorytety cyberbezpieczeństwa wspierają wyniki biznesowe firmy jest dla wielu przedsiębiorstw wyzwaniem. 42% liderów IT twierdzi, że ich firmy nie zdefiniowały stanu obecnych zabezpieczeń ani poziomu dojrzałości ochrony, do którego dążą. Niemal połowa respondentów ma problemy z mierzeniem czy priorytety w zakresie cyberbezpieczeństwa przekładają się na oczekiwane rezultaty. 23% badanych napotyka na wyzwania związane z przełożeniem metryk dotyczących bezpieczeństwa na dane, które będą istotne dla zarządu firmy.

O badaniu:

Badanie zrealizowane przez firmę Forrester Consulting na zlecenie WithSecure wśród 409 decydentów ds. cyberbezpieczeństwa i IT w firmach zatrudniających co najmniej 250 pracowników w Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Japonii, Szwecji,Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Raport dostępny: https://www.withsecure.com/en/security-outcomes/make-cyber-security-outcomes-work-for-you

Raport PZPO strona tytułowa

Branża bezpieczeństwa w Polsce – raport Polskiego Związku Pracodawców Ochrona.

Wypracowanie kompromisu cenowego z klientami – to jedno z największych wyzwań ostatnich miesięcy dla firm z branży ochrony. Zasadne, bo wynagrodzenia dla pracowników to około 80% wszystkich kosztów usług tego sektora, ale zarazem trudne, bo sytuacja gospodarcza wymusza na rynku ograniczenia wydatków. Niestety, również na bezpieczeństwo. Jak przedsiębiorstwa z branży oceniają rynek i jak radzą sobie z wyzwaniami? Na to pytanie odpowiada raport „Branża bezpieczeństwa w Polsce: szanse, zagrożenia, kierunki rozwoju”, opracowany przez Polski Związek Pracodawców Ochrona.

Polska branża ochrony osób i mienia – rynek o wartości 11 mld zł – funkcjonuje w bardzo wymagającym, pod wieloma względami, otoczeniu. – W 2022 r. firmy ochrony zmagały się z problemami w związku z trudną sytuacją rynkową, wysoką inflacją, podwyżkami minimalnego wynagrodzenia za pracę czy rekordowo niską stopą bezrobocia skutkującą brakiem kandydatów do pracy – podkreśla Tomasz Wojak, prezes zarządu Polskiego Związku Pracodawców Ochrona. – Z kolei wydarzenia ostatnich kilku lat, takie jak pandemia Covid-19 czy wojna w Ukrainie, znacznie obniżyły poczucie bezpieczeństwa Polaków. Nasz raport podsumowuje opinie przedstawicieli branży i – mam nadzieję – stanowi punkt wyjścia do debaty o usługach związanych z bezpieczeństwem.

Dokument powstał na bazie badania przeprowadzonego w 2022 r. wśród około 70 przedstawicieli firm zrzeszonych w Polskim Związku Pracodawców Ochrona oraz Polskiej Izbie Ochrony. W raporcie poza wynikami badań znalazły się komentarze ekspertów – przedstawicieli Business Centre Club, Federacji Przedsiębiorców Polskich, Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, Polskiej Rady Centrów Handlowych oraz Stowarzyszenia Branży Eventowej.

Sytuacja gospodarcza największym wyzwaniem

Miniony rok był dla branży ochrony podwójnie trudny. Firmy musiały działać w niełatwych warunkach gospodarczych, a równocześnie – negocjować z klientami wyższe stawki za usługi. Przedstawiciele firm ochrony – zapytani o wyzwania, z którymi musieli się mierzyć – w pierwszej kolejności wskazują na konieczność renegocjacji umów z klientami w związku z rosnącą presją na wzrost wynagrodzeń wśród pracowników (ponad 70% odpowiedzi). Niemal 2/3 respondentów (64%) wskazuje, że klienci byli niezadowoleni z tak wysokiego wzrostu cen usług. Główny powód? Sami nie mieli odpowiednio wysokich budżetów.

Dla ponad połowy ankietowanych (55%) problemem było pogorszenie koniunktury gospodarczej w naszym kraju (m.in. wysoka inflacja) i związany z tym spadek zamówień. Niemal połowa (45%) uczestników badania wskazuje z kolei na konieczność sprostania obciążeniom wynikającym z nowych przepisów (np. Polskiego Ładu).

Branża w obliczu trudności kadrowych

Działalność firm z sektora ochrony w dużej części opiera się na pracy wykonywanej przez ludzi. Tymczasem ponad 80% respondentów wskazuje, że proces rekrutacji kandydatów jest dla nich trudny lub bardzo trudny.

Jako powód najczęściej podają brak wykwalifikowanych pracowników (głównie osób z pozwoleniem na posiadanie broni, ponieważ w trakcie pandemii policja nie organizowała egzaminów dających takie uprawnienia) oraz niskie płace w branży. Łukasz Koch, wiceprezes Polskiego Związku Pracodawców Ochrona wskazuje na kolejne istotne czynniki: transparentność form zatrudnienia, zabezpieczenie odpowiednich warunków socjalnych i standardów BHP, a także inwestowanie w rozwój pracowników. – Oferta pracodawców z sektora ochrony często nie jest atrakcyjna dla pracowników, którzy znajdują ciekawsze możliwości zatrudnienia w innych sektorachmówi Łukasz Koch. – Potrzebna jest fundamentalna zmiana sposobów zatrudniania, wynagradzania, warunków pracy oraz kształtowania relacji pracowniczych w firmach z branży ochrony – nie jest to łatwe, ale konieczne, jeżeli oczekujemy poprawy sytuacji.

Rosnąca rola automatyzacji

W sektorze ochrony obserwujemy trend nieustannego rozwoju technologicznego. Niemal 3/4 (74%) respondentów badania deklaruje, że zwiększyło w 2022 r. nakłady na rozwiązania techniczne wspomagające lub zastępujące ochronę fizyczną.
Transformację technologiczną w firmach z sektora ochrony przyspieszyła pandemia Covid-19. W związku z zapowiadanymi podwyżkami za usługi ochrony, klienci stali się bardziej otwarci na rozwiązania technologiczne w ochronie – wskazuje tak niemal połowa uczestników badania (49%).

Respondenci nie mają wątpliwości, że ten trend będzie się utrzymywać. Odpowiadając na pytanie, co ich zdaniem czeka branżę ochrony w perspektywie 5 najbliższych lat, wskazują właśnie świadczenie usług z wykorzystaniem technologii (ograniczenie roli ochrony fizycznej – 78%, zwiększenie roli monitoringu wizyjnego – 66%, zwiększenie nakładów na rozwiązania techniczne – 60%). Jarosław Kot, członek zarządu Polskiego Związku Pracodawców Ochrona: – Kierunek ten wydaje się być nieuchronny ze względu na rosnące koszty pracy, które stanowią przeważającą część wynagrodzenia za usługi ochrony. Alternatywa w postaci korzystania z nowoczesnych rozwiązań technologicznych staje się więc sposobem na powstrzymanie wzrostu kosztów i daje możliwość zabezpieczenia chronionych obiektów we właściwy sposób.

Dla przedsiębiorców czas kryzysu, razem z towarzyszącą mu inflacją, wiąże się z koniecznością cięcia kosztów. Firmy oszczędzają między innymi na bezpieczeństwie, szczególnie w obliczu szybko rosnących kosztów usług z tego zakresu. Tomasz Wojak, prezes Polskiego Związku Pracodawców Ochrona: – Klienci akceptują wzrost wynagrodzeń pracowników ochrony w wyniku rządowych regulacji oraz niskiego bezrobocia, które skutkuje brakiem chętnych do pracy. Jednocześnie klienci naszego sektora ograniczają zakres usług wykonywanych przez ludzi, likwidują posterunki ochrony, zmniejszają liczbę godzin przeznaczonych na ochronę. To w konsekwencji może oznaczać, że przedsiębiorstwa narażają się na wyższe straty spowodowane niewystarczającą ochroną mienia. Efekty oszczędności widać jednak od razu, a straty – dopiero po jakimś czasie, np. po inwentaryzacji. Jako PZPO zachęcamy więc klientów branży ochrony, by podchodzili do kwestii ochrony długofalowo, traktując wydatki na te usługi jak inwestycję, która na pewno się zwróci.

Pełny raport „Branża bezpieczeństwa w Polsce: szanse, zagrożenia, kierunki rozwoju” dostępny jest na stronie PZPO.

Wypadek fabryka

Poduszki powietrzne” w fabrykach – jak chronić pracowników branży przemysłowej?

GDAŃSK – Według danych GUS w pierwszym półroczu 2022 r. w wypadkach przy pracy zostało poszkodowanych 27,9 tys. osób w Polsce. W przemyśle, szczególnie w branży produkcyjnej, wydobywczej czy petrochemicznej, ryzyko wystąpienia niebezpiecznego incydentu z udziałem pracowników jest wysokie. Nieodpowiednio chronione elementy instalacji elektrycznej i systemów dystrybucji energii narażone są na działanie czynników zewnętrznych, co może doprowadzić do spięcia, zwarcia łukowego, porażenia prądem, a nawet pożaru.

Leszek Bareja AXIS

Zmiany w zespole dedykowanym współpracy z kontrahentami Solution Partner firmy Axis Communication.

Lider rynku sieciowych systemów zabezpieczeń oraz najnowcześniejszych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa przywitał nową osobę w zespole współpracy z kontrahentami o statusie Solution Partner. Leszek Bareja objął opieką osiem województw.

Dzień backupu

Światowy Dzień Backupu: dlaczego kopie zapasowe są ważniejsze niż kiedykolwiek?

Edwin Weijdema, Field CTO EMEA & Lead Cybersecurity Technologist, Veeam