Terroryzm

W warunkach polskich ten tytuł jest prowokacyjny, a o skali tej prowokacji niech świadczy cudzysłów, którym opatrzony jest antyterrorystyczny charakter świadomości. Na czym polega prowokacja? Otóż w kraju, gdzie przedsiębiorca „ma pod górkę” w prawie każdym aspekcie prowadzonej działalności nagle okazuje się, że autor śmie przypisywać mu jeszcze konieczność zaprzątania sobie głowy jakimś terroryzmem… I tu pierwsza refleksja…

Centrum Badań nad Terroryzmem CC serdecznie zaprasza na seminarium dyskusyjne pt.:

" JAKA POWINNA BYĆ POLSKA USTAWA ANTYTERRORYSTYCZNA?"

Spotkanie odbędzie się w dniu 17 lutego 2016 r. w godz. 17:00-19:00 w siedzibie Collegium Civitas (Aula A), XII p. PKiN, pl. Defilad 1, Warszawa

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych realizuje nowy Narodowy Program Antyterrorystyczny na lata 2015-2019. Głównym celem Programu jest wzmocnienie systemu antyterrorystycznego, a także zwiększenie świadomości Polaków o zagrożeniach. Dokument został przygotowany w MSW.

NBBoston trzy razy w roku przygotowuje się na ważne wydarzenie. Są to: noc sylwestrowa, Dzień Niepodległości (4 lipca) oraz stanowe święto znane jako Dzień Patriotów (Patriot's Day) – organizowane w trzeci poniedziałek kwietnia. Każde z tych wydarzeń przyciąga do miasta setki tysięcy ludzi, a służby bezpieczeństwa i porządku publicznego przygotowują się na potencjalne zdarzenie pociągające za sobą masowe ofiary. Oznacza to, że cały sprzęt, budynki i personel są gotowe na reagowania podczas zdarzeń skutkujących licznymi ofiarami, znajdując się na przypisanych pozycjach działania w stanie pełnej gotowości na wypadek ataku. Trzeba podkreślić, że nie oznacza to „stanu podniesionej gotowości" ani „stanu alarmowego", a faktyczne rozmieszczenie personelu z zapasami medycznymi, ambulansami w obszarze potencjalnego działania. Szpitale natomiast przygotowane są na nagły napływ dużej ilości pacjentów.

Terroryzm 3 2008

Jak zaplanować procedurę ewakuacji i prawidłowo ją realizować

Pobierz PDF

 

Terroryzm 3 2008

Zagrożenia terrorystyczne polskich placówek dyplomatycznych

Pobierz PDF

 

 

 

Terroryzm 3 2008

Użycie broni palnej przeciwko terrorystom - mity i fakty cz.1

Pobierz PDF

 

Terroryzm 3 2008

Biznes w czasach terroryzmu: ubezpieczenia na wypadek zamachu terrorystycznego

Pobierz PDF

 

Terroryzm 3 2008

Misje pokojowe i stabilizacyjne w kontekście Międzynarodowego Prawa Humanitarnego ( MPH ) cz. 2

Pobierz PDF

 

Terroryzm 3 2008

Nie tylko Al-Kaida

Pobierz PDF