Dla większości osób monitoring wizyjny kojarzy się z dużą inwestycją. Kamery, rejestrator, dyski, okablowanie, instalacja, konfiguracja, wszystko razem może wystraszyć potencjalnego klienta. W takich momentach można usłyszeć od klienta, ale ja chciałem tylko kamerę!

1Tu pojawia się wyzwanie, klient myśli o kamerze, ale chciałby mieć możliwość zdalnego podglądu sytuacji w obiekcie. Do tego chciałby przeglądać archiwalne nagrania, ale bez konieczności przewijania całego materiału. Wtedy branżowi eksperci wyjaśniają klientowi, że tak się nie da. Tłumaczą, że potrzebuje sprzętu do rejestracji nagrań i proszą o wskazanie miejsca, gdzie zamontują urządzenia.

Klienci nie poddają się, informują, że przecież w marketach z elektroniką są dostępne kamerki, które można obsługiwać z aplikacji mobilnych i sprawdzać co dzieje się w domu lub firmie. Profesjonaliści odpowiadają wtedy, że to zabawki. Rozwiązania konsumenckie, które nie są przeznaczone do całodobowej pracy, i które nie gwarantują, że nagrania składowane na karcie pamięci będą dostępne po 2 miesiącach użytkowania.

Opisany scenariusz powtarza się często i do niedawna nie było w innych opcji, jeśli chciało się korzystać z profesjonalnego rozwiązania gwarantującego skuteczne działanie. Obecnie jednak pojawiło się w Polsce rozwiązanie firmy Eagle Eye Networks pozwalające podłączyć profesjonalną kamerę do Internetu i uruchomić nagrywanie w bezpiecznej chmurze.

Dla klienta jest to oszczędność przy uruchamianiu monitoringu wizyjnego swojego obiektu, bo płaci tylko za kamerę, więc pozostałe pieniądze może przeznaczyć na inne cele. Za dostęp do nagrań klient płaci miesięczny abonament, ale podsumowując koszty 2 letniej eksploatacji chmury będą to niższe koszty niż zakup rejestratora z dyskami.

Chmura umożliwia szybki dostęp do kamer z dowolnego miejsca na ziemi. Klient może łączyć się przy pomocy aplikacji w telefonie lub przeglądarki internetowej w komputerze. Nagrania mogą być przechowywane od 7 dni do nawet 5 lat, a taki wynik trudno uzyskać na lokalnych dyskach. Nagrania są nadpisywane po zadeklarowanym okresie archiwizacji, ale klienci posiadają możliwość zgrywania ważnych wydarzeń na komputer lub telefon.

2.jpgKamery z nagrywaniem w chmurze bardzo dobrze sprawdzają się w rozproszonych obiektach. W szczególności sieciach barów szybkiej obsługi, zakładów kosmetycznych, punktów napraw, zakładów stomatologicznych, itp.. Pozwalają właścicielom na zdalną weryfikację jakości świadczonych usług, z jednego konta, bez konieczności przełączania się między systemami.

Analiza obrazu identyfikująca osoby i obiekty tworzy znaczniki w nagraniach, dzięki czemu przeszukiwanie historii ogranicza się do miejsc, gdzie są nagrane osoby, nie trzeba przeglądać pustych nagrań. Dodatkowo aplikacje mobilne umożliwiają tworzenie dobowych klipów ze zdarzeń, aby ułatwić klientom weryfikację zdarzeń.

Eagle Eye Networks obsługuje już w ten sposób ponad milion kamer, więc nie jest to prototyp, tylko sprawdzona usługa. Zainteresowane firmy zapraszamy do kontaktu z nami.

https://smart-i.pl/


Daniel Kamiński

Pin It