bumar fot2

  • Umowa na MSPO
  • Deklarację o współpracy przy budowie nowej fabryki broni strzeleckiej w Radomiu podpisano (4 września) na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. Zbudują ją Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. i Grupa Bumar. Wartość inwestycji szacuje się na około 1000 milionów złotych.

- Mamy już teren pod inwestycję w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – podstrefa Radom, jest już projekt i pozwolenie na budowę – wyjaśnia prezes zarządu Fabryki Broni Łucznik – Radom Tomasz Nita - Rozpoczynamy właśnie procedurę przetargu dla wykonawcy tego przedsięwzięcia i planujemy zakończenie budowy na przełomie I i II kwartału 2014 roku.

Inwestycja, w skład której wchodzi budowa nowej siedziby spółki wraz z fabryką, przewiduje także wdrożenie nowych produktów, z których wiodącym ma być karabinek podstawowy modułowego systemu broni strzeleckiej kaliber 5,56 mm. Przedsięwzięcie finansuje Fabryka Broni Łucznik i Ministerstwo Skarbu Państwa (ok. 19 mln złotych). – Będziemy się także starali o środki unijne – zapowiedział prezes Nita.

W radomskim Łuczniku zatrudnionych jest 400 osób i jak deklaruje prezes spółki nie ulegnie zmianie. W 2011 roku spółka odnotowała największe od 5 lat zyski – było to 2 miliony złotych, a portfel zamówień na ten rok także jest rekordowy i wynosi 50 milionów złotych.

Dotychczasowa fabryka ma zostać sprzedana. Jak na razie istnieje koncepcja wypracowana przez Mazowiecki Urząd Marszałkowski i Agencję Rozwoju Przemysłu o utworzeniu na jej terenie inkubatora przedsiębiorczości.

Ze strony Bumaru umowę podpisał Krzysztof Krostek prezes Grupy oraz Ryszard Kardasz, prezes Bumar Żołnierz ( do tej dywizji należy Łucznik Radom). Ze strony Agencji Rozwoju Przemysłu jej prezes Wojciech Dąbrowski.

bumar fot1

Podpisana w drugim dniu MSPO umowa jest jednym z wielu wydarzeń towarzyszącym targom obronnym. W tym samym dniu także Grupa Bumar przedstawiła strategię na lata 2013 – 2018. – Salon Przemyslu Obronnego to jak widać nie tylko prezentacja najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie – uważa prezes zarządu Targów Kielce, które są organizatorem wystawy Andrzej Mochoń Każdego roku w Kielcach podpisywana jest umowa ważna dla polskiej przemysłu obronnego. W 2011było to porozumienie czołowych przedstawicieli przemysłu zbrojeniowego: Grupy Bumar i Sikorsky Aircraft Corporation.

Informacja prasowa

Pin It