SATEL 2b

Wraz z początkiem października 2020 roku firma SATEL wprowadziła do swojej oferty kilka nowych produktów. Są wśród nich m.in. centrale alarmowe, moduły komunikacyjne oraz czujki bezprzewodowe przeznaczone do pracy w systemach ABAX 2 oraz MICRA.

Centrale alarmowe PERFECTA-IP

Rodzina PERFECTA powiększa się o dwa nowe urządzenia: PERFECTA-IP 32 oraz PERFECTA-IP 32-WRL. W odróżnieniu od modeli dostępnych do tej pory (PERFECTA i PERFECTA LTE mają wbudowany moduł komórkowy, zaś PERFECTA-T analogowy moduł telefoniczny), nowe centrale wyposażone zostały w ethernetowy moduł komunikacyjny. Umożliwia on zdalną konfigurację systemu z użyciem programu PERFECTA Soft, przesyłanie kodów zdarzeń do stacji monitorujących, jak również zdalne sterowanie i wgląd w to, co dzieje się w systemie za pomocą aplikacji mobilnej PERFECTA CONTROL. Użytkownicy systemu korzystający z aplikacji mogą być powiadamiani komunikatami PUSH o wybranych zdarzeniach w systemie oraz – to zupełnie nowa funkcjonalność –wyświetlić obraz z kamer np. rozmieszczonych w nadzorowanym obiekcie.

Moduł komunikacyjny INT-GSM LTE

Gama urządzeń współpracujących z centralami INTEGRA i INTEGRA Plus została poszerzona o dedykowany moduł umożliwiający komunikację przez sieci komórkowe 4G, 3G lub 2G. Dane za jego pośrednictwem mogą być przesyłane z wykorzystaniem następujących technologii: LTE/HSPA+/EDGE/GPRS (w zależności od możliwości oferowanych przez sieć komórkową). Nowy moduł może realizować monitoring zdarzeń i wysyłać powiadomienia. Systemem, w ramach którego pracuje INT-GSM LTE, można sterować zdalnie za pomocą SMS, CLIP, programu GUARDX oraz aplikacji INTEGRA CONTROL.

Niewątpliwym atutem modułu INT-GSM LTE jest możliwość współpracy z modułem ethernetowym ETHM-1 Plus (z wykorzystaniem RS-485). Sieć komórkowa stanowi wówczas zapasowy tor łączności dla sieci Ethernet. Taki „tandem” modułów może realizować monitoring dwutorowy (Dual Path Reporting), zgodnie z normą EN 50136.

Moduł telefoniczny GSM-X-PSTN

GSM-X-PSTN to urządzenie przeznaczone do współpracy z uniwersalnymi modułami komunikacyjnymi GSM-X LTE i GSM-X. Dzięki niemu mogą one przesyłać kody zdarzeń do stacji monitorującej (monitoring AUDIO) za pośrednictwem analogowej sieci telefonicznej PSTN, nawet w sytuacji, gdy działają autonomicznie, tj. nie współpracują z centralą alarmową wyposażoną w dialer. Kanał ten może być używany równolegle do transmisji danych przez sieć komórkową lub stanowić dla niej alternatywę.

Czujka zmierzchu i temperatury dla systemu ABAX 2

Zewnętrzna bezprzewodowa czujka ADD-200 rozszerza rodzinę urządzeń pracujących w paśmie częstotliwości 868 MHz w ramach dwukierunkowego systemu bezprzewodowego ABAX 2. Ma wbudowane dwa czujniki – zmierzchu i temperatury. Pierwszy z nich umożliwia pomiar natężenia światła w zakresie od 2 lx do 250 lx. Podczas konfigurowania czujki możliwy jest wybór jednego z 16 progów zadziałania (czujka informuje o spadku natężenia światła poniżej określonego progu (alarm) i powrocie natężenia światła powyżej progu (koniec alarmu)). Jednocześnie jest ona odporna na krótkotrwałe lub przypadkowe zmiany natężenia światła (krótsze niż 3 minuty).

Z kolei temperatura mierzona jest w zakresie od -30°C do +70°C. Oprócz tego, że jej wartości są na bieżąco przesyłane do kontrolera systemu bezprzewodowego, czujka może także reagować na przekroczenie zadanego progu temperatury - górnego lub dolnego.

Uzyskiwane za pośrednictwem ADD-200 informacje mogą być wykorzystywane do realizacji funkcji automatyki budynkowej.

Bezprzewodowa czujka uniwersalna systemu MICRA

Do grupy produktów bezprzewodowego systemu MICRA (komunikacja w paśmie częstotliwości 433 MHz) dołącza kolejne urządzenie - wielofunkcyjna czujka MXD-300, dostępna w dwóch kolorach: białym i brązowym. Podczas jej konfigurowania (za pomocą zworek), zdecydować można, czy będzie pracować jako:

  • czujka magnetyczna,
  • czujka magnetyczna z wejściem roletowym ,
  • czujka wstrząsowa,
  • czujka wstrząsowa i magnetyczna,
  • czujka zalania wodą (wymaga podłączenia dodatkowej sondy FPX-1).

Urządzenie to współpracuje z centralami alarmowymi PERFECTA WRL, kontrolerami systemu bezprzewodowego VERSA-MCU i MTX-300, a także modułem alarmowym MICRA.

Tester sygnału radiowego ABAX 2

ARF-200 to narzędzie diagnostyczne wspomagające pracę instalatora podczas planowania i instalowania urządzeń ABAX 2. Tester pozwala sprawdzić poziom szumu radiowego w paśmie częstotliwości używanym przez urządzenia tego systemu bezprzewodowego. Umożliwia także sprawdzenie poziomu sygnału odbieranego i wysyłanego przez urządzenia ABAX 2. Dzięki temu można szybko ocenić, czy w danym miejscu panują warunki sprzyjające poprawnej komunikacji między kontrolerem, a urządzeniem radiowym (np. czujką czy sterownikiem) jeszcze przed jego zamontowaniem.

Więcej informacji na temat nowych urządzeń znaleźć można na stronie www.satel.pl

 

 

Pin It

 

bg
pi