22 stycznia 2016 r., w Łodzi i Bielsku-Białej zainaugurowano III – ostatnią już rundę, turnieju kręglowego Alpol Bowling Cup. W obu miastach łącznie zmierzyło się pięć zespołów: Wesołe Fachurki, Ale Manewr oraz Fenix Łódź w Łodzi, Minionki i Dzikie Koty w Bielsku-Białej. Gorąca atmosfera w zaśnieżonym Bielsku pozwoliła obu drużynom wspiąć się na szczyt tabeli, przy czym Minionki (7697) o 83 punkty wyprzedziły Dzikie Koty (7614) obejmując tym samym prowadzenie w turnieju. Drużyny z Łodzi uplasowały się na miejscach III, IV i VII. Mimo, iż zespół Wesołe Fachurki osiągnął najlepszy wynik w strikach (89), uległ zespołowi Ale Manewr, który zajął ostatecznie miejsce III w klasyfikacji generalnej, tuż przez Wesołymi Fachurkami. Fenix Łódź z sumą zdobytych punktów – 5487 – zakończył III rundę na miejscu VII. Sytuacja jednak diametralnie uległa zmianie, po ostatnich meczach które dobyły się w Warszawie, Wrocławiu oraz Gliwicach. Warszawskie drużyny zdominowały tabelę z wynikami, ponieważ I, II oraz III miejsce należy właśnie do nich.

Już niedługo (I kwietnia) odbędzie się wielki finał w którym na najlepsze drużyny oraz na najlepszych zawodników czekać będzie nagroda specjalna ufundowana przez Polską Izbę Systemów Alarmowych oraz atrakcyjne puchary ufundowane Przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem „POLALARM”.

Wszystkich, którzy nie mogą oglądać emocjonujących zmagań na żywo, zapraszamy do śledzenia naszych relacji na oficjalnej stronie turnieju: http://bowlingcup.e-alpol.com.pl/