Trzy nowoczesne okręty na MSPO

Okręt patrolowy typu NS 935
Stocznia Marynarki Wojennej S.A. w upadłości likwidacyjnej, jest najstarszą z aktualnie istniejących, stocznią w Polsce, mieszczącą się w Porcie Gdynia. Zajmuje się produkcją i remontowaniem jednostek pływających na rzecz Marynarki Wojennej oraz podmiotów cywilnych. Posiada również licencję na eksport uzbrojenia.
W tym roku na MSPO (1-4 września) i targach LOGISTYKA firma zaprezentuje swoje nowości.


Model okrętu patrolowego NS 935
Okręty tego projektu mają stalowe kadłuby zapewniające bezpieczną, wygodną i szybką żeglugę. Rufa jest typu pawężowego, z podestem dla obsady łodzi pościgowo-inspekcyjnych. Wzdłuż obu burt przyspawane są stalowe odbojnice zabezpieczające poszycie podczas operacji cumowania do nabrzeża lub do innej jednostki pływającej. Na śródokręciu zlokalizowana jest dwukondygnacyjna nadbudówka ze stopów lekkich, mieszcząca m.in. zakryte i otwarte stanowisko dowodzenia. W tylnej części nadbudówki znajduje się maszt nawigacyjno-radarowy. Napęd zapewniają dwa szybkoobrotowe silniki wysokoprężne. Elektrownia okrętowa obejmuje dwa główne agregaty prądotwórcze z silnikami firmy Caterpillar oraz agregat portowy o mocy 35 kVA. Siłownia jest całkowicie zautomatyzowana. Załoga ma do swojej dyspozycji klimatyzowane pomieszczenia mieszkalne, rozmieszczone w nadbudówce i dziobowej części kadłuba.
Pojawią się również - model okrętu desantowego 722 oraz statku poszukiwawczo-ratowniczego SAR. Okręt desantowy 722 to najnowsza i jednocześnie ostatnia wersja okrętu projektu 770, typu Północny (w kodzie NATO). Zbudowano go w 2002 r. na zamówienie Jemenu.
XXIII MSPO odbędzie się w tym roku od 1 do 4 września w Targach Kielce. Salonowi towarzyszą Międzynarodowe Targi Logistyczne LOGISTYKA. Swój udział w imprezie zapowiedziało już 400 wystawców z 23 krajów świata, m.in. z Brazylii, Rosji, Izraela, Korei Południowej, Indii.

Targi Kielce

Pin It