2013-05-50-3Celem firmy CIAS jest nie tylko dostarczanie nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie i niezawodnych systemów ochrony obwodowej, ale również umożliwienie końcowym użytkownikom jak najwygodniejszego i efektywnego zarządzania tymi systemami. CIAS Elettronica odnalazła w swoich dążeniach godnego partnera, firmę ARTECO – producenta systemów do rejestracji i analizy wideo, i nawiązała z nim współpracę w celu integracji systemów ochrony obwodowej z systemem kontroli wizyjnej.

 

W celu dostarczenia użytkownikom efektywnego i łatwego w obsłudze narzędzia do zdalnego nadzorowania i sterowania systemem ochrony, przez ponad rok trwały prace nad integracją oprogramowania klienckiego ARTECO-LOGIC Next z cyfrowymi urządzeniami CIAS. Integracja ta jest na bieżąco udoskonalana poprzez wprowadzanie kolejnych funkcji usprawniających cały system ochrony.

Za sprawą integracji użytkownik pobierając oprogramowanie Arteco Mobile dostępne w iTunes Appstore, Google Play i Blackberry App World może obserwować obraz wideo z kamer na swoim urządzeniu mobilnym o każdej porze i w dowolnym miejscu. Zostanie on również poinformowany o zdarzeniu wykrytym przez urządzenia CIAS.

 

2013-05-50-2

 

ARTECO-LOGIC Next to oprogramowanie klienckie, które w sposób przejrzysty i prosty umożliwia zarządzanie wszystkimi zintegrowanymi rozwiązaniami z rodziny Arteco Video Management: Small Business, Professional i Enterprise. ARTECO-LOGIC Next jest idealnym narzędziem zarówno do podglądu obrazów na żywo, jak i zarejestrowanych nagrań wideo, zarządzania strumieniami wideo w czasie rzeczywistym, zarządzania podłączonymi urządzeniami IP poprzez sieć Ethernet oraz zarządzania kamerami analogowymi i modułami wejścia/ wyjścia. ARTECO-LOGIC Next zaprojektowane jest tak, aby dać każdemu użytkownikowi dynamiczne, natychmiastowe i interaktywne zobrazowanie sytuacji. Dzięki temu oprogramowanie to doskonale sprawdza się w różnych zastosowaniach przy różnych wymogach użytkowników i w różnych środowiskach pracy. Jest oprogramowaniem z otwartą architekturą (Open Software Architecture), które integruje się z innymi systemami bezpieczeństwa, takimi jak: systemy sygnalizacji pożaru, systemy sygnalizacji włamania i napadu, automatyką budynków i kontrolą dostępu.

 

2013-05-51-1

 

Innowacyjna integracja CIAS i ARTECO sprawiła, że informacja o każdym zdarzeniu wykrytym przez urządzenie firmy CIAS zostanie wysłana do oprogramowania zarządzającego zdarzeniami wideo (Video Event Management Software), ARTECO-LOGIC Next. Kamery obrotowe mogą zostać automatycznie skierowane na miejsce wykrytego przez czujniki zdarzenia i oznaczyć pozycję kamery na mapie. Na przykład w przypadku zastosowania systemu napłotowego SIOUX zintegrowanego z ARTECO-LOGIC Next, użytkownik ma możliwość skierowania kamery dokładnie w miejsce wykrycia przez SIOUX intruza (z dokładnością do 1 m). Kamery stacjonarne mogą natomiast wygenerować zdarzenie wideo, gdy zostanie naruszona strefa detekcji bariery mikrofalowej ERMO482XPRO lub np. czujki mikrofalowej MURENAPLUS.

W najnowszej wersji oprogramowania możliwe jest również oznaczanie alarmów różnymi kolorami, dodawanie notatek do loga alarmów oraz dokładne określenie i narysowanie strefy detekcji czujnika CIAS.

 

2013-05-51-2

 

Użytkownik może również połączyć detekcję obwodową z zaawansowaną analizą wideo, na przykład wirtualną strefą detekcji, w celu zmaksymalizowania prawdopodobieństwa wykrycia intruza.

„Między CIAS i ARTECO istnieje ogromna synergia i jesteśmy niezmiernie podekscytowani tą nową integracją urządzeń. Zaawansowana ochrona obwodowa przy wykorzystaniu urządzeń takich jak system napłotowy i bariery mikrofalowe idealnie współgra z analizą wideo. Możliwość zarządzania tymi wszystkimi zdarzeniami w czasie rzeczywistym przy pomocy jednego, wspólnego oprogramowania to klucz do sukcesu dla całego systemu.” – powiedział Steve Birkmeier, Vice Prezydent ARTECO.

 

Artykuł firmy CIAS Sp. z o.o.

 

Pin It