Firma EIZO znana jest z tego, że podejmuje się trudnych wyzwań, tworząc rozwiązania wysoko wyspecjalizowane i dedykowane dla bardzo wymagających środowisk. Seria DuraVision przeznaczona m.in. do zastosowań przemysłowych i w monitoringu to trwałe konstrukcje, umożliwiające pracę w trybie ciągłym i wyświetlające obrazy z wysoką precyzją. Jedną z linii rozwijanych dynamicznie przez EIZO są rozwiązania wykorzystujące do transmisji danych protokół IP.

01 Dekoder DuraVision DX0211-IP

Po serii monitorów z wbudowanymi dekoderami IP producent zaprezentował swój pierwszy dekoder IP w formie niezależnego, zewnętrznego urządzenia. Jego główne zalety to możliwość pracy z monitorami innych producentów, możliwość bezpośredniego podłączenia 64 kamer IP, w tym modeli 4K oraz dwa wyjścia HDMI pozwalające wyświetlać obraz w rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160) na maksymalnie dwóch monitorach naraz. Urządzenie umożliwia dekodowanie i kompresję wielu strumieni wideo z kamer IP oraz wyświetlanie ich w czasie rzeczywistym. DuraVision DX0211-IP obsługuje monitory o różnych rozmiarach i rozdzielczościach, dlatego doskonale nadaje się do konfiguracji wieloekranowych i ścian wizyjnych.

Dekoder EIZO łączy się bezpośrednio ze switch-em obsługującym kamery IP. Nie potrzebuje komputera PC, oprogramowania ani żadnego innego sprzętu, co znacznie upraszcza instalację, pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze. Jednocześnie takie rozwiązanie istotnie zmniejsza ryzyko awarii, ponieważ eliminuje dużą ilość sprzętu potrzebnego w typowych konfiguracjach, by zarządzać obrazem.

DuraVision DX0211-IP potrafi też dekodować i kompresować sygnały H.265, H.264 i MJPEG, zachowując wysoki współczynnik fps, nawet przy odtwarzaniu wideo w wysokiej rozdzielczości. Przykładowo, dla 16 sygnałów wideo w rozdzielczości full HD (1920 x 1080) wyświetlanych jednocześnie na jednym monitorze częstotliwość fps wynosi 20 kl./s.

DuraVision DX0211-IP obsługuje protokoły ONVIF Profile S, Axis VAPIX i Panasonic, a także RTSP. Bezpośrednie połączenie z kamerami IP umożliwia strumieniowanie sygnału wideo na żywo bez udziału zdecentralizowanego rozwiązania, takiego jak zapis w pamięci kamery lub archiwizacja w chmurze. To doskonałe wyjście w sytuacji, gdy obraz musi wyświetlać się w czasie rzeczywistym, ale nie ma potrzeby przechowywania go.

02

03

Oparty na przeglądarce, przyjazny w obsłudze interfejs użytkownika pozwala skonfigurować układ ekranu w zależności od potrzeb. Do wyboru jest siedem domyślnych opcji umożliwiających wyświetlanie maksymalnie 32 obrazów na jednym monitorze. Oprócz tego użytkownik może dowolnie zmienić rozmieszczenie okien na każdym monitorze, w tym łącząc lub rozdzielając poszczególne okna, aby dopasować układ do własnych preferencji.

Przy ustawieniu, w którym obrazy zmieniają się sekwencyjnie, użytkownicy mogą wybrać obraz, który będzie wyświetlany na stałe, nawet po odświeżeniu strony. Dzięki temu operator może mieć stały nadzór nad jednym istotnym punktem, jednocześnie kontrolując kilka innych obszarów. Dodatkowo użytkownicy mogą zastosować statyczne maski chroniące prywatność bezpośrednio do obrazu wyświetlanego na monitorze, bez ingerowania w strumień źródłowy. To sprawia, że operatorzy mogą skutecznie monitorować aktywność, zachowując zasady i reguły prywatności, a oryginalne dane będą bezpiecznie przechowywane w osobnym miejscu.

 

Dodatkowe funkcje:04

  • Port USB downstream do podłączenia myszy, klawiatury lub joysticka
  • Opcjonalna płytka VOP-01 do montażu dekodera z tyłu monitora zgodnego ze standardem VESA
  • Hub PoE+ umożliwiający pracę bez zasilacza
  • Odprowadzanie ciepła bez wentylatora

W ofercie EIZO dostępne są obecnie trzy modele monitorów IP. DuraVision FDF2304W-IP (23”) i DuraVision FDF4627W-IP (46”) należą do wcześniejszej generacji i różnią się wielkością. Natomiast w najnowszym z modeli 27-calowym DuraVision FDF2711W-IP zastosowano opracowaną przez EIZO platformę dekodującą 2. generacji – tę samą wykorzystano w dekoderze DX021- -IP, więc większość funkcji, takich jak ilość obsługiwanych sygnałów czy obsługiwane protokoły są takie same.

Podobnie jak dekoder, również monitor DuraVision FDF2711W-IP można podłączyć bezpośrednio do kamery IP lub switcha i wyświetlać strumienie video dostarczane za pośrednictwem sieci. Do pracy nie jest wymagany komputer, oprogramowanie czy dodatkowe oprzyrządowanie.

EIZO współpracuje z liderami w branży monitoringu, aby zapewnić kompatybilność swoich rozwiązań z różnymi systemami zarządzania wideo (VMS). Dzięki temu system VMS może przesyłać komunikaty o zdarzeniach do dekodera IP, który reaguje na nie w zaprogramowany sposób, np. automatycznie zmieniając układ okien na ekranie po zarejestrowaniu użycia karty wejściowej do budynku.

Użytkownicy monitorów DuraVision mogą liczyć na bezpłatne aktualizacje firmware. Można również zamówić Licencję Enterprise oferującą dodatkowe narzędzia, takie jak obsługa protokołu LDAP, aby lepiej dostosować środowisko do wymagań aplikacji (opcja dostępna dla modeli FDF2711W-IP IP i DX0211-IP).

Urządzenia z linii DuraVision mają 2-letnią gwarancję obejmującą pracę w trybie 24-godzinnym.

05

 Więcej informacji: www.eizo.pl

Pin It