ST7a 07.15Bosch rozszerza serię kamer PTZ (Pan-Tilt-Zoom) o modele AUTODOME IP 4000 i AUTODOME IP 5000, wyróżniające się korzystną relacją ceny do wydajności. Kamery umożliwiają lokalizowanie, śledzenie i powiększanie poruszających się obiektów także przy większych odległościach. Służby bezpieczeństwa mają dzięki temu możliwość szybkiego i adekwatnego do sytuacji reagowania na podejrzanie zdarzenia. Kamery mogą być stosowane w sklepach wielkopowierzchniowych, centrach handlowych, centrach kongresowych i targowych oraz kasynach.

Kompleksowy program produktów do wielu zastosowań i wymagań 

Seria kamer sieciowych AUTODOME IP oferuje szeroki wybór kamer PTZ (Pan-Tilt-Zoom) – od podstawowego modelu AUTODOME IP 4000 HD do zaawansowanego modelu AUTODOME IP starlight 7000 HD, który posiada w standardzie m.in. wbudowaną funkcję inteligentnej analizy obrazu (IVA) z maksymalnie 16 regułami analizy. Wszystkie modele są dostępne w rozdzielczości 720p lub w rozdzielczości HD 1080p. Nowy model AUTODOME IP 4000 HD, wyposażony w dwunastokrotny zoom, umożliwia rejestrowanie w jakości HD (High Definition) obiektów w pomieszczeniach, do maksymalnej odległości 95 metrów. Eleganckie wzornictwo zapewnia dobre dopasowanie kamery do wystroju wnętrza.

Do nadzorowania większych terenów – w budynkach i na zewnątrz, np. w przestrzeni publicznej – optymalnym wyborem jest kamera AUTODOME IP 5000 HD. Trzydziestokrotny zoom umożliwia rejestrowanie w rozdzielczości HD 1080p obiektów znajdujących się w odległości maksymalnej 190 metrów. W niekorzystnych warunkach oświetleniowych lub w ciemności doskonale sprawdza się wariant kamery pracujący w podczerwieni AUTODOME IP 5000 IR. Kamera umożliwia identyfikację obiektów znajdujących się w odległości nawet 150 metrów, także w ciemności. Wbudowany, inteligentny promiennik podczerwieni gwarantuje optymalne warunki niezawodnej identyfikacji obiektu – niezależnie od użycia zoomu. Specjalna funkcja maskowania w kamerach AUTODOME IP 5000 umożliwia wyłączenie na stałe fragmentów obrazu na monitorowanym obszarze. Dozór wizyjny zostaje tym samym ograniczony do istotnych obszarów i chroni prywatność osób lub działalności. Jest to ważny aspekt, zwłaszcza w monitoringu przestrzeni publicznej.

Wprowadzone niedawno na rynek kamery AUTODOME IP 7000 są najbardziej zaawansowanymi technologicznie modelami PTZ serii AUTODOME. W ich skład wchodzi np. wersja Starlight, która nawet przy krytycznych warunkach oświetleniowych (do 0,052 luksa) zapewnia obraz wysokiej rozdzielczości z wiernie odtworzonymi barwami. Wbudowana funkcja inteligentnej analizy obrazu (IVA) umożliwia automatyczne zaalarmowanie personelu ochrony i automatyczne śledzenie obiektów w razie wystąpienia zdefiniowanych wcześniej parametrów. Funkcja IVA skraca także czas wyszukiwania istotnych scen w przypadku późniejszej analizy obszernego materiału wideo, ponieważ już w trakcie rejestrowania do obrazu dodawane są metadane. Inteligentna kombinacja 8 z 16 dostępnych reguł IVA umożliwia wykonanie złożonych zadań związanych dozorem wizyjnym oraz redukuje do minimum ryzyko fałszywych alarmów. Ponadto funkcja IVA obejmuje także inteligentne śledzenie obiektów (Intelligent Tracking). Funkcja ta polega na śledzeniu poruszających się obiektów w oparciu o zdefiniowane wcześniej reguły alarmowe. Możliwe jest także manualne uruchomienie funkcji przez operatora. Kamera rozróżnia pomiędzy pojedynczymi a licznymi punktami odniesienia, co zapewnia płynne śledzenie (Tracking) obiektów. Funkcja dynamicznej regulacji pola widzenia zapewnia optymalne rejestrowanie obiektów. Dzięki wielu oferowanym funkcjom kamery sieciowe serii AUTODOME umożliwiają stworzenie indywidualnych i skalowalnych rozwiązań dostosowanych do najróżniejszych wymagań w zakresie dozoru wizyjnego.

Inteligentne technologie zapewniają najwyższą jakość obrazu i redukują obciążenie sieci 
Wszystkie kamery sieciowe AUTODOME firmy Bosch są wyposażone w funkcję „Intelligent Defog", która poprawia widzenie w warunkach niskiego kontrastu, np. we mgle. Funkcja „Intelligent Dynamic Noise Reduction" firmy Bosch redukuje prędkość przesyłu nawet o 50%, co obniża koszty archiwizacji danych na nośnikach i znacząco zmniejsza obciążenie sieci. Nie ma to wpływu na jakość obrazu, ponieważ dzięki zaprogramowanym procedurom szum wizyjny jest tłumiony już na etapie rejestracji obrazu, co pozwala optymalizować i obniżać prędkość transmisji w zależności od przesyłanych treści. Funkcja lokalnego zapisu w kamerze umożliwia rejestrowanie materiału przez określony czas w razie awarii sieci. Po przywróceniu prawidłowego działania sieci sekwencje wideo są kompletowane na nośnikach, co zapewnia ich nieprzerwaną dostępność danych w systemie VRM (Video Recording Manager).

Wszystkie kamery sieciowe AUTODOME obsługują wyjątkową technologię dynamicznego transkodowania firmy Bosch. Technologia dynamicznego transkodowania w połączeniu z aplikacją Bosch Video Security lub oprogramowaniem Bosch Video Security Client umożliwia nieograniczony (zdalny) dostęp do transmisji na żywo i nagrań w jakości HD – niezależnie od aktualnie dostępnej szerokości pasma transmisji. Technologia dynamicznego transkodowania dostosowuje prędkość przesyłu do aktualnie dostępnej szerokości pasma i oferuje nieruchomy obraz w jakości HD, gdy użytkownik zatrzyma sekwencję wideo przy interesującym go zdarzeniu. Aby w pełni wykorzystać zalety dynamicznego transkodowania, system dozoru wizyjnego powinien zostać rozszerzony o VIDEOJET XTC lub system rejestracji i archiwizacji serii DIVAR IP firmy Bosch.

Wszystkie sieciowe kamery HD, urządzenia kodujące i rozwiązania analityczne firmy Bosch są kompatybilne z wieloma rozwiązaniami w zakresie oprogramowania i rejestracji firmy Bosch oraz innych producentów. Funkcje te są obsługiwane dzięki zgodności ze standardami ONVIF (Open Network Video Interface Forum) oraz Integration Partner Programm (IPP) firmy Bosch. IPP oferuje projektantom bezpośredni dostęp do licznych rozwiązań programistycznych umożliwiających integrację rozwiązań firmy Bosch w zastosowaniach obejmujących produkty wielu producentów. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: ipp.boschsecurity.com.

Nowe modele AUTODOME IP 4000 i IP 5000 są dostępne w sprzedaży od czerwca 2015.

Informacja prasowa

Pin It