verSześć udaremnionych zuchwałych prób dewastacji i kradzieży rowerów, 96 pracowników firmy zaangażowanych i przeszkolonych w ochronie stacji rowerowych, 450 podjazdów realizowanych przez ekipy patrolowe czy stały monitoring ściśle wyselekcjonowanych stacji - za pomocą takich między innymi działań - należąca do międzynarodowej Grupy M2.CS - firma City Security od ponad 2 miesięcy dba w Warszawie o bezpieczeństwo funkcjonowania miejskiego systemu wypożyczania rowerów miejskich Veturilo i Bemowo Bike. Odkąd Next Bike - operator tego systemu - nawiązał współpracę z City Security, liczba dewastacji i kradzieży rowerów spadła o 14 procent - w porównaniu z analogicznym okresem w 2013 roku.

Do ochrony Veturilo i Bemowo Bike City Security zaangażowało na stałe 25 swoich pracowników, w większości doświadczonych w zapewnianiu bezpieczeństwa w placówkach handlowych, biurowych czy logistycznych, jak również odpowiedni sprzęt - między innymi urządzenia do monitoringu i samochody patrolowe. Poza tym, o ochronę systemu (w tym przede wszystkim stacji) dbają wszyscy przeszkoleni w tym celu pracownicy firmy, na co dzień pełniący obowiązki w innych obiektach.
- Ochrono miejskich rowerów przed dewastacją i kradzieżą to nie lada wyzwanie. Wymaga zarówno prewencji jak i szybkiego reagowania oraz wykorzystania najnowszych zdobyczy techniki, gdy zachodzi taka potrzeba. Świadczenie przez nas tej usługi umożliwia nam wykorzystanie szerokiego doświadczenia, jakie nasza firma posiada w ochronie różnego rodzaju obiektów czy osób, a nawet przedmiotów. - mówi Łukasz Karczewski - manager z City Security.
Pracownicy firmy bezpośrednio udaremnili 6 prób zuchwałych kradzieży lub dewastacji działając indywidualnie lub w grupach patrolujących stacje Veturilo i Bemowo Bike. Posługiwali się przy tym specjalną aplikacją, dzięki której mogli błyskawicznie upewnić się czy w istocie doszło do kradzieży. Firma zapewniła też stały nadzór nad kilkoma wybranymi stacjami rowerowymi, co - w kilku przypadkach - pozwoliło na podjęcie przez operatora natychmiastowych działań udaremniających kradzież czy dewastację. W wielu przypadkach istotny był sygnał, jaki pracownicy City Security otrzymali od mieszkańców Warszawy.
- Jeszcze no samym początku współpracy zwróciliśmy się z apelem o dzielenie się z nami bądź operatorem systemu swoimi spostrzeżeniami lub podejrzeniami związanymi z możliwością kradzieży lub dewastacji rowerów. To niewątpliwie rodzaj wsparcia dla naszych działań, za które serdecznie dziękujemy i prosimy o dalsze. - dodaje Łukasz Karczewski.
City Security przeszkoliło 96 swoich pracowników zaangażowanych w ochronę miejskiego systemu wypożyczania rowerów w Warszawie, a także wybranych pracowników Next Bike.
- Realizacja tego typu ochrony wymaga podjęcia przez nas działań na wielu obszarach. Jest to bowiem sprawa doniosła społecznie, a przez to - niezwykle prestiżowa, zwłaszcza wtedy, gdy przynosi wymierne efekty. - mówi Beniamin Krasicki prezes Grupy City Security.
Pracownicy City Security nie tylko udaremniają „bieżące" działania złodziei i wandali. 19 sierpnia, w okolicach ulicy Rzymowskiego zatrzymali rowerzystkę, która poruszała się skradzionym rok wcześniej rowerem systemu Veturilo. Kobietą zajęła się następnie Policja.
Z przekazanych przez Next Bike informacji wynika, że w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku liczba zdewastowanych czy skradzionych rowerów miejskiego systemu Veturilo i Bemowo Bike w Warszawie spadła aż o 14 procent.

 

Informacja prasowa

Pin It