2013-03-56-2Wprowadzając na rynek rodzinę czujek, która wyposażona jest w nową technologię luster MAGIC, Siemens Security Products dokonuje istotnego przełomu w rozwoju detekcji włamań i napadów. Czujki oparte na tej technologii idealnie nadają się do zastosowań w nawet najbardziej krytycznych instalacjach. Wyznaczają nowe standardy nie tylko w odniesieniu do czułości detekcji, ale także skutecznej eliminacji fałszywych alarmów.

 

 

Rozwinięta na bazie znanej i cenionej technologii czarnego lustra nowa konstrukcja zwana MAGIC zawiera szereg istotnych ulepszeń. Należy do nich choćby nowe podwójne lustro, które pozwala na znaczne zmniejszenie rozmiarów czujki. Jednakowa czułość we wszystkich obszarach wykrywania (w tzw. bliskich i dalekich strefach detekcji), powoduje, że wykrywanie intruza przez te urządzenia jest niezawodne, a algorytm eliminowania fałszywych alarmów działa zdecydowanie skuteczniej.

 

2013-03-57-1

 

Innowacyjna technologia luster MAGIC stosowana w czujkach Siemensa zapewnia dozór obszaru znajdującego się również blisko czujki, czyli w tzw. „strefie podejścia”, a to oznacza, że intruzi będą zawsze wykryci, nawet wtedy, gdy przemieszczają się blisko ściany, na której została zamontowana czujka. Nowe urządzenia posiadają bardzo skuteczny filtr światła białego, który zapobiega wywoływaniu fałszywych alarmów w przypadku ich oświetlania przez zewnętrzne źródło światła. Detektory te mogą być również wyposażone w funkcję antymaskingu.

Czujki Siemensa z lustrem typu MAGIC są cienkie i płaskie, co zapewnia im dyskretny wygląd i czyni je idealnym wyborem we wszystkich typach instalacji, w tym również w pomieszczeniach o charakterze reprezentacyjnym. Obecnie są dostępne w dwóch wersjach zakresu detekcji: 12 m i 18 m. Obie wersje mogą być zarówno PIR, jak i dualne (PIR i mikrofala) – przy czym te ostatnie mogą być z antymaskingiem lub bez. Urządzenia te są w pełni zgodne z normami krajowymi i międzynarodowymi. W zależności od przyjętej koncepcji systemu spełniają wymogi stawiane przez tzw. stopnie zabezpieczenia 2 i 3 (Grade 2 i Grade 3).

 

2013-03-57-2

 

Zaletą nowych czujek jest to, że pomimo różnorodności dostępnych modeli, które mogą być stosowane w wielu instalacjach, korzystają one tylko z dwóch rodzajów obudów:

  • jedna dla czujek o zasięgu 12 m,
  • druga dla czujek o zasięgu 18 m.

Dzięki temu, obiekt wyposażony w te czujki wygląda estetycznie, detektory są dyskretnie wkomponowane w aranżację wnętrza i nie zwracają uwagi potencjalnego intruza.

 

2013-03-58-1

 

Zastosowanie dwóch typów obudów znacznie upraszcza samą instalację, oraz zmniejsza liczbę potrzebnych wariantów różnych akcesoriów. Elastyczna koncepcja End-of-Line sprawia, że podłączenie czujek do centrali alarmowej jest szybkie i bezproblemowe. W konstrukcji czujki zastosowano również bardzo chwaloną przez instalatorów i użytkowników (znaną z poprzednich generacji czujek Siemensa), rozłączną obudowę (tj. ścianka tylna mocowana do podłoża z zaciskami śrubowymi i dołączana do niej część przednia czujki z lustrem i elektroniką. Dodatkowo pomocna jest funkcja automatycznego walk-testu, która została zaimplementowana we wszystkich modelach.

Nowe modele są niezwykle energooszczędne. Pobór prądu przez czujkę (zarówno w trybie czuwania, jak i alarmu) jest czterokrotnie mniejszy niż w innych spotykanych na rynku tego typu rozwiązaniach.

Czujki Siemensa z lustrem MAGIC otrzymały prestiżową nagrodę Red Dot Design, która honoruje innowacyjność oraz estetyczny wygląd.

Zdaniem Norberta Pelza, kierownika marketingu w Siemens Security Products, ta przyznawana już od 1955 roku nagroda jest międzynarodowo uznanym znakiem jakości. Przyznanie jej nowym czujkom opartym na lustrze MAGIC jeszcze przed ich oficjalnym wprowadzeniem na rynek to prawdziwe wyróżnienie i potwierdzenie, że są to rzeczywiście rewolucyjne produkty.

 

Krzysztof Krasowski
Sales Manager Polska i kraje bałtyckie

Artykuł firmy SIEMENS

 

OMiI 3/2013

 

Zamów alt

 

 

Pin It