Przed dokonaniem zakupu większość ludzi rozważa kwestię ceny i jakości. Niejednokrotnie odrzucane są rozwiązania najprostsze i najtańsze, ponieważ w niedługiej przyszłości mogą wiązać się z nimi kolejne – niezaplanowane – wydatki. System przyzywowy, który wybiera większość ludzi, łączy w sobie jakość, gwarancję i niewygórowaną cenę. Właśnie taki system powinien być instalowany w szpitalach, ponieważ okres użytkowania szpitala liczony jest w dekadach, a rozwiązania w nim zastosowane powinny być nowoczesne i jednocześnie nie powinny się starzeć technicznie − zapewni to kompatybilność i elastyczność użytkowania przez długi okres czasu.

 

 

2015 04 42 1

 

 

Ackermann od prawie 40 lat projektuje i tworzy urządzenia nowoczesne, które niejednokrotnie określają kierunki rozwoju w dziedzinie systemów przywoławczych. Szeroki wybór urządzeń, pozwala na spełnienie wymagań klienta. Przejrzysta struktura systemu pozwala na szybkie i łatwe projektowanie. Na magistrali mogą wspólnie pracować urządzenia obsługujące funkcje komunikacji głosowej, jak i te bez audio. Kontrolery pracują w sieci, w oparciu o połączenia światłowodowe jak i poprzez sieć IP. W sieci każde urządzenie jest rozpoznawane indywidualnie, a dzięki możliwości utworzenia 250 grup logicznych, mamy możliwość tworzenia logicznych połączeń pomiędzy nimi i optymalne zarządzanie przesyłaniem wezwań. Interfejsy, które możemy stosować w systemie, pozwalają na integrację z systemami DSO oraz SAP. Dzięki integracji z tymi systemami, mamy możliwość przesłania sygnałów audio z DSO do systemu przywoławczego oraz wyświetlania tekstów alarmowych z systemu SAP. Dodatkowo protokół ESPA 4.4.4 oraz interfejs audio ISDN umożliwiają integrację z niektórymi systemami telekomunikacyjnymi. Dzięki zastosowaniu pamięci EEPROM w każdym urządzeniuoprogramowanie jest przechowywane lokalnie. Aktualizację firmware wszystkich urządzeń możemy przeprowadzić z jednego miejsca w systemie. Zastosowanie nowego oprogramowania spowoduje, iż system będzie spełniał zmieniające się wymagania lub przepisy.

 

 

2015 04 42 2

2015 04 42 3

 

 

Wygląd lamp korytarzowych pozwala na wkomponowanie ich do każdego wnętrza. Zaimplementowane w module elektroniki funkcje zgodne są z normami DIN VDE w zakresie systemów przywoławczych. Ulepszony sposób instalacji względem poprzednich wersji zapewnia szybkość montażu i czytelność połączeń. Lampa została wyposażona w podstawę z zaciskami, a sama lampa montowana jest w specjalnie do tego przeznaczonych gniazdach. Dzięki temu, przy konserwacji systemu bądź zmianie funkcjonalności, nie narażamy kabli na złamanie bądź uszkodzenie. Funkcja zdalnej diagnostyki pozwala na przykład uruchomić zdalny pomiar napięcia zasilającego na wszystkich lampkach – co w tym systemie jest bardzo ważne. Jest to duża oszczędność czasu i pieniędzy w porównaniu do ręcznego mierzenia napięcia woltomierzem przy każdej lampce.

 

Moduły łóżkowe instalowane mogą być w panelach nadłóżkowych, natynkowo lub podtynkowo. W zależności od potrzeb można zastosować moduły z komunikacją audio lub bez niej. Dzięki komunikacji audio zapewniamy pacjentom dużo większy komfort oraz szybszy kontakt z personelem. Dodatkową zaletą systemu z audio jest możliwość kasowania wezwań z poziomu dyżurki, co pozwala wyeliminować potrzebę przejścia personelu z dyżurki do sali chorych. Personel zyskuje w każdym takim przypadku kilka minut. Dzięki zsumowaniu takich małych oszczędności czasu, w skali miesiąca czas ten może być liczony w godzinach.

 

 

2015 04 43 1

 

 

System Ackermann posiada w swojej ofercie również urządzenia specjalne, które przystosowane są do pacjentów o różnym stopniu zdrowia i z różnymi możliwościami motorycznymi. Przykładem urządzenia które spełnia funkcje specjalne jest wyzwalacz do systemu przyzywowego aktywowany dmuchnięciem. Elastyczna rurka z wymiennym ustnikiem może zostać zamontowana w dogodnej dla pacjenta pozycji.

 

 

2015 04 43 2

 

 

Rozwiązaniem które jeszcze bardziej poszerza funkcjonalność systemu Ackermann jest technologia kart zbliżeniowych RFID. W przypadku zastosowania kart zbliżeniowych, otrzymujemy nie tylko rejestr zdarzeń z informacją kiedy zostało skasowane wezwanie, ale również kto to wezwanie skasował. Karty mogą zostać użyte również do identyfikacji urządzeń medycznych oraz lokalizacji tych urządzeń w szpitalu. Dodatkowy moduł w oprogramowaniu pozwala na lokalizację osób. Dzięki zastosowaniu kart możliwe jest sterowanie wezwaniami i przekazywanie je do konkretnych osób lub do miejsca w którym osoby te właśnie przebywają. Dzięki modułom przekaźnikowym zainstalowanym w lampkach korytarzowych, możemy jednocześnie karty wykorzystać do systemu kontroli dostępu.

 

 

2015 04 43 3

2015 04 43 4

 

 

Opisane wyżej funkcje i urządzenia, to jedynie fragment szerokiego asortymentu systemu Ackermann. Na liście referencyjnej możemy znaleźć m.in. Śląskie Centrum Chorób Serca, Centrum Medycyny Inwazyjne bądź Instytut Kardiologii w Aninie, które potwierdzają elastyczność i dostosowanie systemu do różnych potrzeb. Dzięki możliwości wgrywania nowego oprogramowania do każdego z urządzeń, system zainstalowany kilka lat wcześniej uzyskał nowe możliwości i będzie aktualny pod względem funkcjonalności, jak i przepisów. W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu. Adresy naszych biur znajdą Państwo na stronie www.draftel.pl 

 

 

Artykuł firmy
DRAFTEL Sp. z o.o. SKA

Pin It