Spy Shop ND SV007 1 300px

Odziały antyterrorystyczne, grupy ratownicze, jednostki wojskowe – nawet najlepsze i najbardziej doświadczone, bez wcześniej przygotowanego planu, nie przeprowadzą akcji skutecznie. Mapa budynku daje im jedynie powierzchowny obraz – ale w jaki sposób zobaczyć to, czego nie można przewidzieć, a co jest kluczowe dla rezultatu akcji? Jak zlokalizować terrorystów, zakładników czy ofiary przysypane lawiną?

Najlepiej wyposażone jednostki służb na świecie korzystają z systemu, który pozwala obserwować wnętrze budynku przez ściany. Niezależnie od trudnych warunków czy materiału, z którego wykonana jest przeszkoda, system ND-SV007 marki Novoquad Defense pokazuje wyraźny i klarowny obraz sytuacji po drugiej stronie.

Jak taktyczny system działa w praktyce?

Budynek, w którym przetrzymywani są zakładnicy to newralgiczny obszar, w którym służby muszą być o krok przed porywaczami. Taką możliwość daje niezauważone zbliżenie się do budynku i przyłożenie do jego ściany systemu ND-SV007 ukrytego w solidnej, antypoślizgowej obudowie, która otrzymała standard odporności na wilgoć IP65. System dyskretnie skanuje pomieszczenie i wyświetla na ekranie trójwymiarowy obraz wnętrza w zakresie 120° szerokości i 90° wysokości.

„System marki Novoquad skanuje wybrany obszar za sprawą pulsacyjnej anteny, która pracuje w częstotliwościach pomiędzy 0,7 – 2 GHz. Dzięki temu detekcja jest bardzo skuteczna poprzez właściwie wszystkie niemetalowe konstrukcje nie grubsze niż 30 cm – drewno, cegłę, kamień czy beton” – dodaje Krzysztof Rydlak z sieci sklepów Spy Shop – ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa technologicznego.

System do widzenia przez ściany 350px

Ratowanie ludzi w każdych warunkach

Mechanizm, z którego korzysta Novoquad sprawia, że system ND-SV007 jest bardzo uniwersalny i może być wykorzystywany nie tylko w czasie akcji antyterrorystycznych, ale w większości sytuacji, w których zagrożone jest życie uwięzionych ludzi – również turystów przysypanych lawiną czy osób, które nie mogą wydostać się z płonącego budynku. Co więcej, system wykrywa zarówno tych, którzy wciąż mają szansę na ratunek, jak i tych którzy zginęli.

W przypadku, gdy sytuacja wewnątrz jest dynamiczna – system przekazuje precyzyjny obraz 3D w zasięgu 20 metrów, co pozwala szczegółowo zaplanować akcję. Natomiast, jeżeli osoby w środku nie zmieniają swojego położenia – zasięg wyraźnej detekcji 3D wynosi aż 30 metrów.

Gdzie można kupić system ND-SV007 w Polsce?

Ufają mu służby specjalne, agencje rządowe oraz armie na całym świecie, natomiast w Polsce dostępny jest w ofercie sieci sklepów Spy Shop – jednego z głównych polskich dystrybutorów marki Novoquad Defense.

Źródło: www.spyshop.pl

Pin It