Axis Communiations

KOMUNIKAT PRASOWY
Warszawa, 3 października 2017

Axis wprowadza radar do systemów zabezpieczeń

Axis Communications poszerza swoje już bogate portfolio produktów o urządzenia wykorzystujące technologię radarową, która pozwala wyeliminować wiele błędnych alarmów w ramach monitorowania otwartych przestrzeni. Nowe rozwiązania zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający ich łatwą instalację i integrację z istniejącymi systemami zabezpieczeń.

Axis Communications, globalny lider rynku dozoru sieciowego, wprowadza na rynek nowe urządzenie - radar AXIS D2050-VE. Technologia radarowa pozwala na precyzyjne i wiarygodne monitorowanie dużych obszarów oraz wykrywanie poruszających się obiektów niezależnie od pogody czy warunków oświetleniowych. Nowe urządzenia pomyślane zostały jako uzupełnienie dla kamer z funkcją wykrywania ruchu i mogą być wykorzystywane razem z urządzeniami PTZ do śledzenia przemieszczających się obiektów. Radar pozwala na skuteczny monitoring dużych przestrzeni w przeciwieństwie do kamer termowizyjnych, które przeznaczone są do zabezpieczania długich, wąskich obszarów, np. w ramach ochrony perymetrycznej. Rozwiązanie, które stworzono przede wszystkim z myślą o średniej wielkości instalacjach przemysłowych, może być w łatwy sposób zintegrowane z innymi urządzeniami Axis i oprogramowaniem do zarządzania systemami dozorowymi (VMS) – także dostarczanymi przez innych kluczowych dostawców.

Odporny na uszkodzenia mechaniczne i nadający się do użytku na zewnątrz AXIS D2050-VE może dostarczać informacji w czasie rzeczywistym o położeniu, prędkości i kierunku przemieszczania się, a także wielkości poruszającego się obiektu. Dzięki lepszemu zasięgowi niż pasywne czujniki podczerwieni zapewnia większy obszar obserwacji jednocześnie minimalizując liczbę fałszywych alarmów wywoływanych przez pająki, małe zwierzęta, cienie czy odbicia światła. Detektor ruchu może być ustawiony tak, aby uruchamiać rejestrację obrazu przez kamery, włączanie głośnika sieciowego czy reflektora, który oświetli dany obiekt.

Czujnik radarowy Axis może być używany jako samodzielny produkt lub jako część systemu dozoru. Dzięki otwartemu interfejsowi jest kompatybilny z kamerami Axis i można go łatwo zintegrować z oprogramowaniem Axis Camera Station i Axis Camera Management - jak również innymi systemami zarządzania wideo.

"Radar jest istotnym dopełnieniem systemów zabezpieczeń, ponieważ zapewnia skuteczny monitoring danego obszaru, wykrywa ruch z dużą dokładnością i redukuje liczbę fałszywych alarmów" wyjaśnia Jakub Kozak, Sales Manager Poland, Ukraine, Baltics w Axis Communications. "W porównaniu do prostych detektorów ruchu, AXIS D2050-VE udostępnia dodatkowe informacje o wykrytych obiektach, które umożliwiają ich automatyczne śledzenie za pomocą kamer PTZ firmy Axis. Klienci mogą teraz łatwo dodać sprawdzoną technologię radarową do już istniejących lub nowych systemów zabezpieczeń”.

AXIS D2050-VE będzie dostępny przez sieć dystrybucyjną Axis od października 2017 roku w sugerowanej cenie detalicznej 1299 USD.

Dodatkowe materiały:
http://www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=d2050ve

Dodatkowe informacje o firmie Axis Communications:
Marek Pavlica, Regional Communications Specialist Eastern Europe, Axis Communications
Telefon: + 42 0 734 319 237, E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Michał Kwietniewski, Senior Account Manager, PRIMUM Public Relations
Telefon: + 48 22 6906750, E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje o Axis Communications
Axis oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu zabezpieczeń, które umożliwiają kształtowanie inteligentniejszego i bezpieczniejszego świata. Jako światowy lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, Axis wyznacza kierunki rozwoju branży przez nieustanne wprowadzanie nowatorskich produktów sieciowych opartych na otwartych platformach oraz zapewnia klientom wartościowe rozwiązania za pośrednictwem globalnej sieci partnerów. Axis prowadzi długofalową współpracę z partnerami zapewniając im wiedzę oraz przełomowe produkty sieciowe przeznaczone zarówno na istniejące, jak i nowe rynki.
Axis zatrudnia około 2700 dedykowanych pracowników w ponad 50 krajach świata, wspieranych przez sieć ponad 90 000 partnerów. Firma została założona w 1984 roku i jest notowana na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ pod symbolem AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.axis.com.

Pin It