Międzynarodowa konferencja SECURITECH 2017: innowacyjne technologie firmy Spy Shop dla zakładów karnych!

SpyShop 200px

Firma Spy Shop po raz pierwszy miała zaszczyt być Partnerem Technicznym w czasie Trzeciej Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej SECURITECH 2017 w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. Zaprezentowaliśmy nasze rozwiązanie techniczne wpisujące się w tematykę konferencji - „Możliwości i ograniczenia techniki w zastosowaniach penitencjarno-ochronnych”. Podczas wielu rozmów wymieniliśmy się cennymi uwagami odnośnie potrzeb naszych Klientów – funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz możliwości technicznych oferowanych rozwiązań. Dzięki tym doświadczeniom w przyszłości będziemy mogli oferować jeszcze lepsze rozwiązania dopasowane do specyfiki pracy i wymagań stawianych przed sprzętem wykorzystywanym w zakładach karnych. Mieliśmy okazję zaprezentować kilka ciekawych i nowatorskich rozwiązań, które ułatwiają codzienną pracę funkcjonariuszom przyczyniając się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa.

Przykładem może być mobilny wykrywacz elektroniki i elementów metalowych, który pozwoli na sprawne skanowanie osadzonych pod kątem posiadania przez nich zakazanych przedmiotów, takich jak telefony komórkowe czy ostrza. Brytyjski skaner Cellsense® Plus został zaprojektowany właśnie z myślą o wykorzystaniu przez Służbę Więzienną. Dzięki wysokiej skuteczności, prostej obsłudze i mobilności jest skutecznym narzędziem w walce z przemytem nielegalnych przedmiotów na teren zakładów karnych.

przenosne urzadzenie 300px

Co raz większym problemem są także narkotyki. W walce z tym zjawiskiem mogą pomóc urządzenia izraelskiej firmy LDS, którą reprezentujemy w Polsce. I-Scan pozwoli na detekcję śladowych ilości narkotyków i materiałów wybuchowych w postaci oparów lub próbek pobranych za pomocą folii aluminiowej np. z powierzchni rąk, ubrań czy wyposażenia celi. Natomiast laserowy analizator G-Scanrowy analizator G-Scan umożliwi funkcjonariuszom natychmiastową identyfikację ponad 10 tys. substancji w postaci płynów zamkniętych w szklanych lub plastikowych butelkach, tabletek, proszków czy próbek pobranych do fiolki. Zastosowanie takich rozwiązań może mieć znaczący wpływ na bezpieczeństwo osadzonych, zminimalizować przemyt środków odurzających, trucizn czy – w skrajnie niebezpiecznych sytuacjach – materiałów wybuchowych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także indywidualne kamery, które w przyszłości będą na wyposażeniu każdego funkcjonariusza, ręczne detektory sygnałów z telefonów komórkowych np. mobifinder, czy wykrywacze metali marki Garrett – zarówno ręczne jak też bramowe do użycia w stałych punktach kontrolnych.

Okazało się, że przyszłością są rozwiązania i instalacje inteligentnych systemów zabezpieczających – na przykład do centralnego monitorowania i blokowania rozmów prowadzonych przez telefony komórkowe w zakazanych obszarach. Dzięki takim systemom strażnicy mogą zostać zwolnieni z użycia indywidualnych wykrywaczy transmisji w sieciach komórkowych, a rolę tę może przejąć komputer z oprogramowaniem sterującym systemem modułów wykrywających umożliwiającym nawet selektywne blokowanie komunikacji w danym obszarze.

wykrywacz narkotykow iscan 300px

Cenną informacją dla naszych klientów okazał się fakt, że prowadzimy także serwis i udzielamy wsparcia technicznego dla oferowanych produktów oraz umożliwiamy wypożyczenie urządzeń do przetestowania przed zakupem.

Konferencja SECURITECH 2017 sprawdziła się jako forum wymiany cennych informacji pomiędzy użytkownikami i dostawcami technologii mających na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i standardów pracy w polskim systemie penitencjarnym. Jesteśmy przekonani, że taka forma spotkań i komunikacji bardzo dobrze sprawdza się jako forum wymiany doświadczeń między Klientami i firmami działającymi w tym obszarze rynku i pozwala na lepsze dostosowanie oferty do potrzeb i realiów pracy funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Więcej informacji o profesjonalnych rozwiązaniach dla służb znajduje się na stronie spyshop.pl

Źródło: www.spyshop.pl

Pin It