2016 02 68 2

Kamery IP DINION typu bullet zaprojektowano właśnie po to, by ułatwić pracę instalatorom

W zapomnienie odchodzi konfigurowanie ustawień kamery z drabiny jedną dłonią, trzymając monitor serwisowy w drugiej. Dzięki automatycznemu obiektywowi zmiennoogniskowemu ustawienie ostrości kamery jest możliwe z poziomu ziemi, po zakończeniu montażu. Instalator może ustawić ostrość na wybrany obszar sceny. Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się w sytuacjach, gdy pole widzenia może być ograniczane przez obiekty znajdujące się blisko kamery. Po wybraniu określonego obszaru – na przykład wejścia do obiektu – kamera wyostrzy obiektyw zmiennoogniskowy na wskazanym celu, pomijając obiekt znajdujący się bliżej.

 

 

Panel sterowania kamery znajduje się na zewnątrz urządzenia i jest osłonięty niewielką pokrywą. Tak oto wzornictwo sprzyja łatwej konfiguracji. Początkowa konfiguracja lub pobranie najnowszej wersji oprogramowania układowego jest możliwe bez demontażu kamery z obudowy. Wystarczy podłączyć kabel sieci Ethernet, by zmienić ustawienia kamery. To znacząco ogranicza czas spędzany na terenie obiektu.

 

 

2016 02 68 1

 

 

Rzucający się w oczy wygląd w oczywisty sposób wskazuje, że obiekt jest monitorowany

 

Wyraźnie widoczne pyło- i wodoodporne (IP66) kamery IP DINION typu bullet doskonale sprawdzają się w pracy na wolnym powietrzu (gdy umieszczane są na znacznej wysokości), ponieważ tam właśnie poprawna instalacja za pierwszym razem jest szczególnie istotna. Urządzenia oferują rozdzielczość 720 px lub 1080 px HD użyteczną w przypadku zapotrzebowania na szczegółowe obrazy pozwalające na łatwe rozróżnienie osób i drobnych szczegółów. Wbudowane podświetlenie na podczerwień umożliwia nocną detekcję obiektów oddalonych nawet o 30 metrów.

 

 

2016 02 69 1

 

 

Nieskomplikowany montaż i gwarancja pyło- i wodoszczelnych połączeń 

 

Biorąc pod uwagę warunki użytkowania, typowym problemem związanym z montażem kamery typu bullet jest zarządzanie kablami i zapewnienie pyło- i wodoszczelności połączeń. Kamery IP DINION typu bullet mogą być oferowane z dedykowaną puszką do montażu natynkowego. Zawiera ona hak umożliwiający przymocowanie kamery do skrzynki, dzięki temu montażyści mogą skoncentrować się na podłączaniu przewodów i nie muszą trzymać kamery.

 

Po podłączeniu do sieci wszystkie przewody mogą być przechowywane w dedykowanej puszce do montażu natynkowego gwarantującej szybkie i łatwe zarządzanie kablami. Ponieważ kamery typu bullet zwykle są użytkowane na zewnątrz, montaż z puszką natynkową zapewnia spełnienie wymogów normy IP66 w zakresie pyłoszczelności i wodoszczelności przez całą instalację. W związku z tym kamery typu bullet dobrze sprawdzają się w wilgotnych warunkach.

 

 

2016 02 69 2

 

 

Bezpieczne przechowywanie danych

 

Kamery typu bullet DINION IP 4000 i DINION IP bullet 5000 zapewniają łatwe w użyciu rozwiązanie do wykonywania kopii zapasowych. Dane wideo można bezpiecznie przechowywać w chmurze za pomocą sieciowego rejestratora wideo albo też na wbudowanej karcie SD. Każda z metod pozwala na łatwe wykonywanie i bezpieczne przechowywanie kopii zapasowych istotnych danych wideo.

 

 

2016 02 69 3 2016 02 69 4

2016 02 69 5

 

 

Całodobowy dostęp zdalny i sterowanie kamerą

 

Użytkownicy kamer i właściciele sklepów nie mogą być we wszystkich miejscach naraz. Wszystkie kamery IP DINION w pełni obsługują technologię dynamicznegotranskodowania. Umożliwia ona użytkownikom i właścicielom sklepów nieskomplikowany, całodobowy dostęp zdalny do sterowania kamerą, odtwarzanie strumieniowe na żywo, rejestrowanie oraz zapisywanie fotografii o rozdzielczości wielu megapikseli.

 

Wszystkie te korzyści są dostępne po rozszerzeniu systemu monitoringu wizyjnego IP o rozwiązanie rejestrujące firmy Bosch, takie jak DIVAR IP lub VIDEOJET XTC XF. Aplikacja mobilna Video Security (dla systemów iOS i Android) zapewnia natychmiastowy dostęp do płynnego, wysokiej jakości obrazu, o wysokiej rozdzielczości, z dowolnego miejsca, niezależnie od przepustowości łącza. Aby jednocześnie oglądać obraz z kilku kamer, można zastosować program Bosch Video Security Client. To bezpłatne narzędzie jest kompatybilne ze stacjonarnymi i mobilnymi urządzeniami z systemem Windows 8.

 

Nowe kamery IP typu bullet – DINION 4000 i 5000 firmy Bosch rozszerzają właściwe linie produktowe, sprawiając że profesjonalny monitoring staje się łatwy w obsłudze dla każdego. Zabezpieczanie małych i średnich przedsiębiorstw nie stanowi już wyzwania. Rodziny urządzeń IP 4000 i IP 5000 to kompletna gama obejmująca kamery typu dome, kamery panoramiczne i kamery typu bullet dostosowane do każdego rodzaju obiektów, do pracy na zewnątrz i wewnątrz, w dzień i w nocy, w dyskretny lub widoczny sposób. Właściwe połączenie kamer i urządzeń rejestrujących pozwala na utworzenie rozwiązań w zakresie monitorowania IP dostosowanych do rosnących potrzeb i rozmiarów działalności.

 

Aby dowiedzieć się więcej o produktach i rozwiązaniach firmy Bosch, zapraszamy do odwiedzenia witryny internetowej www.boschsecurity.com/hdsecurity. 

 

 

Artykuł firmy
Bosch Security Systems

Pin It