84Użytkownicy monitoringów wizyjnych wraz z intensywnym rozwojem technologii mają coraz wyższe oczekiwania wobec urządzeń i systemów dozoru wideo. Działanie systemu ma być dostosowane do specyfiki użytkowników, dostarczać informacji i reagować w sposób dopasowany do konkretnego przypadku.

85Oczekujemy, że nie będziemy otrzymywać alarmów z systemu, gdy przy płocie przejdzie sarna, że system monitoringu nie tylko nagra intruza ale także go odstraszy, zniechęci do dalszych działań na naszej posesji.

W związku z tymi oczekiwaniami przyjrzyjmy się propozycji firmy UNIVIEW, która oferuje całą gamę kamer z serii TriGuard.

Kluczowe w tych produktach jest połączenie 3 (stąd TriGuard) technologii.

  1. SMART INTRUSION PREVENTION (SIP) czyli inteligentne przeciwdziałanie wtargnięciom. Kamery wyposażone zostały w algorytmy pozwalające rozróżnić samochody, ludzi od innych poruszających się obiektów np. zwierząt, gałęzi. Po pierwsze pomaga to zdecydowanie zmniejszyć liczbę fałszywych alarmów, po drugie pozwala wyzwolić działanie drugiej technologii.
  2. ACTIVE DETERRENCE czyli aktywne odstraszanie. Gdy kamera wykryje intruza, konkretnie człowieka, może włączyć białe światło i wyemitować nagrany sygnał dźwiękowy lub komunikat. Ma to na celu zdezorientować intruza i odstraszyć go. Producent umożliwia różne sposoby konfiguracji włączania oświetlenia widzialnego i komunikatów głosowych.
  3. COLORHUNTER – technologia umożliwiająca nagranie dobrej jakości kolorowego obrazu w nocy, w słabych warunkach oświetlenia otoczenia. Wykorzystuje ona 2 rodzaje LEDów w jakie wyposażone są kamery, mamy źródło promieniowania IR i drugie, ciepłego światła widzialnego. Kamera wykorzystuje kombinację obu rodzajów oświetlenia sceny aby finalnie dostarczyć optymalny obraz w pełnym kolorze.

W serii TriGuard znajdziemy kamery typu bullet i kopułki w rozdzielczościach 4, 5 i 8 Mpix, dodatkowo mamy małe zewnętrzne kamery obrotowe z 4-krotnym powiększeniem. Wszystkie wyposażone są dwukierunkowe audio, czyli nie tylko możemy emitować “odstraszający” komunikat czy mówić do intruza, możemy także słuchać co się dzieje.

Kamery serii TriGuard sprawdzą się na posesjach, parkingach, strefach zakazu parkowania lub wyłączonych z ruchu, placach budów itp.

86Rozwiązania, które wspierają użytkowników pojawiły się także w produktach VIVOTEK. Już w podstawowej serii kamer IB9369 i FD9369 mamy do dyspozycji zaawansowaną detekcję ruchu: Smart Motion Detection. Dzięki algorytmom analizy obrazu, alarm w kamerach może być wyzwalany przez ludzi i/lub samochody pojawiające się w kadrze kamery. Znacząco poprawia to efektywność systemu monitoringu, ponieważ to właśnie ludzie lub auta są głównym elementami, które interesują użytkowników systemów dozoru.

Perspektywa rozwoju systemów monitoringu wydaje się coraz bardziej podążać w stronę aktywnego przeciwdziałania zdarzeniom a nie tylko biernego nagrywania.

87Po więcej informacji zapraszamy na
suma.solutions

Pin It