logo

Kraków, 3 listopada 2016 r. ― Firma F-Secure, dostawca rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, przedstawia usługę F-Secure Cloud Protection, która sprawdza pod kątem złośliwego oprogramowania pliki i hiperłącza udostępniane przy użyciu platformy Salesforce. 

 

Przetwarzanie w chmurze daje przedsiębiorstwom niezaprzeczalne korzyści, co skłania coraz więcej firm do migracji całości lub części swojej infrastruktury informatycznej do chmury. Tendencja stwarza również duże możliwości dla usługodawców, ponieważ według przewidywań agencji Gartner, globalny rynek usług chmury publicznej wzrośnie w 2016 r. o 16,5% do poziomu 204 mld USD*.

Jak twierdzi Mika Ståhlberg, dyrektor ds. technicznych w F-Secure, migracja sprzyja zwiększeniu bezpieczeństwa w wielu przedsiębiorstwach, ale z jednym zastrzeżeniem: „Odpowiedzialność za bezpieczeństwo jest podzielona pomiędzy dostawców usług w chmurze a użytkowników tych ekosystemów — mówi Ståhlberg. „Przedsiębiorstwa korzystające z usług w chmurze są odpowiedzialne za treści wymieniane przez nie i przez ich klientów. Dlatego niezmiernie istotnym elementem procesu jest zapewnienie odpowiedniej ochrony tych treści. Firma Salesforce w trosce o bezpieczeństwo postanowiła skorzystać z nowego rozwiązania F-Secure.”

Oprogramowanie F-Secure Cloud Protection wykorzystuje analizę zagrożeń w czasie rzeczywistym oraz inne funkcje dotychczasowej usługi F-Secure Security Cloud, sprawdzając czy łącza i pliki są bezpieczne, bez obniżania wydajności platformy Salesforce. Wszystkie treści uznane za szkodliwe są blokowane oraz poddawane kwarantannie przez rozwiązanie F-Secure, aby zapobiegać ich użyciu i rozprzestrzenianiu. Następnie szkodliwe próbki rejestrowane są w dzienniku i znakowane w celu poddania ich dalszej analizie. Kolejne kroki zależne są od administratorów, którzy mogą również dostosować komunikat dla użytkowników według potrzeb.

„Przetwarzanie w chmurze to ogólna tendencja w informatyce, a przedsiębiorstwa coraz częściej chcą korzystać z zalet tego modelu” — mówi Jyrki Tulokas, wiceprezes ds. strategii i rozwoju korporacyjnego w F-Secure. „Migracja rodzi duże zapotrzebowanie na technologie zapewniające bezpieczeństwo nowych środowisk oraz związaną z tym wiedzę. Dlatego staramy się nie tylko udostępnić w chmurze dotychczasowe rozwiązania, lecz także opracowywać nowe sposoby ochrony dla dostawców usług oraz ich klientów”.

Oprogramowanie F-Secure Cloud Protection zostało po raz pierwszy zaprezentowane podczas konferencji Dreamforce ’16. F-Secure zamierza udostępnić produkt w skali globalnej w 2017 roku. Obecnie realizowane są pierwsze wdrożenia pilotażowe u klientów.

Więcej informacji: F-Secure Cloud Protection

Informacja o F-Secure

Już od ponad 28 lat F-Secure chroni dziesiątki milionów ludzi na całym świecie przed zagrożeniami cyfrowymi. Wielokrotnie nagradzane produkty zabezpieczają ludzi i przedsiębiorstwa przed oprogramowaniem typu ransomware jak również zaawansowanymi cyberatakami. Rozwiązania F-Secure są sprzedawane na całym świecie przez ponad 200 operatorów i tysiące resellerów.

Firma F-Secure powstała w 1988 roku i jest notowana na Helsińskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu NASDAQ OMX Helsinki Ltd.

 

Pin It