blueCompact fot 2Na targach Securex firma Winkhaus przedstawiła nowy produkt z dziedziny elektronicznych zabezpieczeń dla domu. blueCompact firmy Winkhaus to pierwszy system dostępowy zarządzany przez aplikację na smartfony i tablety.


System dostępowy to inaczej system wkładek i kluczy montowanych w drzwiach domu czy biurowca. Już od dawna w ofercie producentów są systemy, które pozwalają zakodować tzw. uprawnienia konkretnego klucza. A to w praktyce oznacza, że danym kluczem otworzymy np. tylko drzwi wejściowe i drzwi do swojego pokoju w biurze, zaś inny klucz będzie miał uprawnienia pozwalające otworzyć jeszcze kilka innych pokoi. Istnieje też tzw. klucz generalny, otwierający wszystkie zamki należące do tego systemu. Takie elektroniczne systemy dostępowe firma Winkhaus proponuje już od ponad 10 lat, jednak jest to oferta skierowana przede wszystkim do biurowców, instytucji, szpitali czy hoteli. Takim systemem zarządza się poprzez centralny komputer administratora.

blueCompact fot 1

Nowością jest system przeznaczony do domów prywatnych i mniejszych przedsiębiorstw oraz biur. W zamkach drzwi instaluje się wkładki będące elementem systemu blueCompact. Mając smartfon lub tablet, ściągamy odpowiednią aplikację i sami możemy ustawić wszystkie funkcje, nadawać i zmieniać uprawnienia poszczególnych kluczy. Mając blueCompact decydujemy, kto może otworzyć które drzwi, kontrolujemy kiedy i przez kogo były otwierane. Co istotne, system można rozbudować aż do 25 wkładek obsługiwanych w sumie 99 kluczami.

Funkcje systemu blueCompact:

  • - najważniejszym elementem jest klucz master, który w połączeniu z aplikacją służy do nadawania uprawnień poszczególnym kluczom i wkładkom,
  • - w każdej chwili można dodać kolejną wkładkę do zamka w drzwiach,
  • - aplikacja pomaga w prosty sposób aktywować nowy klucz,
  • - w aplikacji można pogrupować klucze, np. domownicy, opiekunka i nadawać im uprawnienia grupowo,
  • - wystarczy smartfon i aplikacja, by perfekcyjnie zarządzać uprawnieniami,
  • - dzięki blueCompact mamy wgląd we wszystkie otwarcia i zamknięcia drzwi, wiemy przez kogo i o której godzinie były dokonane,
  • - można natychmiast zablokować uprawnienia wybranego klucza w przypadku, gdy zostanie np. zgubiony.
  • blueCompact daje pełną kontrolę nad dostępem do domu czy budynku.

 

Fot. blueCompact_2: Najważniejszym elementem systemu blueCompact jest klucz master, który służy do nadawania uprawnień poszczególnym kluczom i wkładkom.

Informacja prasowa

Pin It

 

bg
pi