pio logoPonad osiemset zatrudnionych w firmach sektora security osób uczestniczy w specjalnym szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy. W ramach warsztatów pracownicy zgłębiają między innymi tajniki sztucznego oddychania różnymi metodami, zakładania opatrunków czy dokonywania masażu serca. To już druga edycja takiego szkolenia. Inicjatorem i głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Polska Izba Ochrony – największa organizacja zrzeszająca firmy sektora security z całego kraju. Oprócz niej w organizację szkolenia włączyły się też Polski Czerwony Krzyż i spółka PZU Życie, której wydatna pomoc finansowa pozwoliła na jego realizację. Udział w szkoleniu jest całkowicie bezpłatny dla firm – członków Izby.

Działania związane z resuscytacją, opatrywanie ran, oparzeń czy złamań, przenoszenie nieprzytomnych osób - takich między innymi czynności uczą się - podczas zorganizowanych przez Polską Izbę Ochrony szkoleń - pracownicy ochrony z całej Polski, aby zyskać nowe umiejętności potrzebne w codziennej pracy. Każdy pracownik, kończący szkolenie, otrzymuje dodatkowo indywidualną apteczkę pierwszej pomocy.

- „Nasza wspólna inicjatywa stanowi odpowiedź na potrzeby firm całego sektora ochrony w Polsce. Dzięki niej pracownicy zwiększają znacznie swoje kwalifikacje, przez co firmy, w których są zatrudnieni, mogą oferować różnorodne usługi o coraz wyższej jakości." – mówi Sławomir Wagner – prezes Polskiej Izby Ochrony.

Izba, w której zrzeszonych jest blisko 150 firm sektora usług security z całej Polski, zdecydowała o organizacji szkoleń z udzielania pierwszej pomocy po licznych pytaniach ze strony spółek – członków Izby. Wiele z nich, chcąc poszerzyć swoją ofertę, chciało profesjonalnie przeszkolić swoich pracowników, tym bardziej, że coraz więcej zleceniodawców – zwłaszcza centrów usługowych i handlowych – zaczęło wymagać od usługodawców czyli firm ochroniarskich – wzbogacania swojej oferty o nowe kwalifikacje. Zleceniodawcom chodzi dziś głównie o to, aby pracownicy ochrony – oprócz zapewniania bezpieczeństwa i dbania o prządek – byli także przygotowani do udzielania pierwszej pomocy osobom odwiedzającym centra handlowe, sklepy lub urzędy państwowe. Po pierwszej edycji szkoleń, w której zostało przeszkolonych 630 pracowników, Izba zdecydowała o ich kontynuacji.

–„Powodzenie szkoleń, jakie zorganizowaliśmy przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Zdecydowaliśmy zatem o zorganizowaniu drugiej edycji dla kolejnej grupy pracowników zatrudnionych w 20 firmach z całej Polski. Przy okazji wprowadziliśmy do programu szkolenia nowe elementy" – takie jak opatrywanie ran postrzałowych. - dodaje Sławomir Wagner.

Szkolenia prowadzą instruktorzy PCK. Uczestnicy podzieleni są na 30 osobowe grupy, które najpierw zgłębiają podstawowe tajniki anatomii, a następnie biorą udział, wykorzystując do tego specjalistyczne pomoce tzw. fantomy, w praktycznych ćwiczeniach z reanimacji, transportu rannych czy ze specjalnych technik postępowania z rannymi.

Osoby biorące udział w zorganizowanym przez Izbę szkoleniu zatrudnione są głównie w małych i średnich firmach sektora. Zdobytymi umiejętnościami dzielić się potem będą ze swoimi kolegami z firm, w których pracują w miejscu zamieszkania. Zrzeszone w Polskiej Izbie Ochrony firmy zwolnione są z jakichkolwiek opłat za uczestnictwo w szkoleniu.
Oprócz tego Izba zapewnia na co dzień swoim firmom członkowskim wsparcie i doradztwo w innych obszarach – takich jak m.in. konsolidacja i akwizycje, ułatwienia w dostępie do nowości technicznych czy dostarczaniu najnowszych informacji pomocnych w prowadzonej przez nie działalności.

 

Kontakt:
Polska Izba Ochrony
ul. Kasprzaka 7 pok. 14
01-211 Warszawa
Tel (22) 836-61-46
Fax (22) 489-60-21
Kom. 696-719-615
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pin It