Hytera VM685

 

1

 

Z końcem ubegłego roku Komenda Główna Policji uruchomiła pilotażowy program wdrożenia kamer na policyjnych mundurach. Docelowo, w takie rozwiązanie mają być wyposażeni wszyscy funkcjonariusze na terenie kraju. Zastosowanie kamer w Policji zwiększy bezpieczeństwo policjantów oraz osób, wobec których podejmowana jest interwencja. Rejestrowane mają być czynności i działania funkcjonariuszy co zapewni dostęp do bezspornego materiału wideo np. w postępowaniu sądowym czy w przypadku skarg. Podobne rozwiązania są stosowane już z powodzeniem od wielu lat np. w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych. Niezależne badania potwierdziły, że wdrożenie kamer nasobnych znacząco obniżyło ilość skarg na działania funkcjonariuszy oraz zdyscyplinowało osoby wobec których podejmowana jest interwencja.

Hytera będąca liderem w zakresie rozwiązań z zakresu łączności PMR dla służb bezpieczeństwa publicznego dostrzegła ww. trend i z końcem ubiegłego roku wprowadziła do swojej oferty nasobną kamerę wideo – RVM685. W oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie dodała jednak kilka funkcji, nieobecnych w rozwiązaniach konkurencyjnych.

 

2

 

Kamera nasobna Hytera RVM685

Jednym z wyróżników jest możliwość pracy jako mikrofonogłośnik z radiotelefonami DMR, TETRA czy LTE firmy Hytera. Takie rozwiązanie, umożliwia minimalizację ilości akcesoriów używanych przez funkcjonariusz na co dzień. Doskonale integruje się także z radiotelefonem wykorzystując np. możliwość połączeń alarmowych (wciśnięcie przycisku alarmowego na RVM685 uruchomi nagrywanie oraz wyśle alarm drogą radiową np. do centrum dyspozytorskiego).

W połączeniu z terminalem przenośnym Hytera PTC760 (LTE/TETRA) lub PDC760 (LTE/DMR), RVM umożliwia inicjowanie i odbieranie połączeń głosowych, uruchamianie alarmu oraz przesyłanie materiału wideo w czasie rzeczywistym do centrum dowodzenia za pośrednictwem publicznej lub prywatnej sieci LTE. Możliwe jest połączenie przewodowe lub bezprzewodowe wykorzystując WiFi lub Bluetooth.

Sama kamera RVM685 wyposażona jest w najwyższej jakości przetworniki audio- wideo, matrycę CCD o wysokiej czułości oraz obiektyw szerokokątny z możliwością obrotu. Urządzenie wyposażone jest w szereg programowalnych przycisków w tym nadawania PTT, alarmowy, szybkiego nagrywania wideo/audio czy robienia zdjęć. Urządzenie jest wysoce odporne na czynniki zewnętrzne – spełnia normy US Army MIL-STD-810G oraz IP67 w zakresie wodo i pyłoszczelności. Zasilanie gwarantuje nowoczesny i wydajny akumulator Litowo-Polimerowy z możliwością wymiany.

 

Specjalnie zaprojektowana ładowarka 6-cio stanowiskowa umożliwia automatyczny eksport plików audio, wideo, obrazów i plików dziennika na platformę służącą do cyfrowego zarządzania cyfrowymi materiałami dowodowymi (Digital Evidence Management – DEM). Takie rozwiązanie chroni treści przed manipulacją, umożliwia ich bezpieczne przesyłanie do centrum dowodzenia oraz dostęp do nagrań.

 

Nieodłącznym elementem system RVM jest oprogramowanie służące do bezpiecznego zarządzania zgromadzonymi danymi oraz samymi kamerami. Składa się ono z dwóch modułów: ƒƒ

  • Smart Mobile Device Management (MDM) ƒƒ
  • Platforma Digital Evidence Management

 

3

 

System Smart MDM przeznaczony na komputery stacjonarne, służy do gromadzenia i przechowywania cyfrowego materiału dowodowego z urządzeń RVM za pośrednictwem ładowarki wielostanowiskowej. Intuicyjny grafczny interfejs użytkownika (GUI) umożliwia łatwe i wydajne analizowanie danych, zarządzanie nimi i ich udostępnianie. Smart MDM służy także do kompleksowego zarządzanie urządzeniami RVM oraz ich programowania i aktualizacji oprogramowania.

Drugi moduł – platforma Digital Evidence Management jest odpowiedzialna za gromadzenie i przechowywanie cyfrowych materiałów dowodowych w bezpiecznej sieci. Materiały dowodowe mogą być oznaczane tagami w celu łatwego wyszukiwania za pomocą słów kluczowych.

 

4

 

Scentralizowane zarządzanie danymi realizowane jest za pośrednictwem serwerów w chmurze do z funkcją automatycznego przesyłania danych z urządzeń RVM. Platofrma DEM zapewnia także wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki mechanizmom tworzenia kopii bezpieczeństwa oraz zaawansowanemu systemowi uprawnień dla użytkowników.

 

 

 Wojciech Kropiewnicki

RTcom

www.rtcom.pl

 

Pin It