Integracja
INTEGRA I KNX – integracja bezpieczeństwa i automatyki budynkowej na najwyższym poziomie
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Zabezpieczenia
- Kategoria: Integracja
Elektroniczne systemy sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN) stały się niemal podstawowym wyposażeniem budynków takich jak domy i biurowce. Obecnie coraz częściej inwestorzy decydują się także na stosowanie rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej, mających na celu podniesienie komfortu korzystania z tych obiektów. Jednakże obsługa dwóch funkcjonujących równolegle systemów może okazać się kłopotliwa i niewygodna. Czy jest zatem rozwiązanie umożliwiające łatwe korzystanie zarówno z systemu alarmowego oraz funkcji automatyki np. przy pomocy jednego panelu lub aplikacji?
Integracja systemu RACS 5 z serwerowymi systemami windowymi firm KONE i Schindler
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Zabezpieczenia
- Kategoria: Integracja
Stosowanie systemów windowych do zarządzania ruchem (ang. Destination Dispatch System) umożliwia optymalizację przepływu osób w obiekcie, redukuje koszty eksploatacji wind oraz zużycia energii elektrycznej, a także podnosi komfort korzystania z obiektu. System kontroli dostępu i automatyki budynkowej RACS 5 w wersji Enterprise (Roger) oferuje możliwość integracji programowej z systemami windowymi firm KONE oraz Schindler.
SmS, PSIm – czym są i do czego służą?
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Zabezpieczenia
- Kategoria: Integracja
Security Managment System (SMS) to zintegrowany system bezpieczeństwa zapewniający wizualizację pozwalający na zarządzanie wszystkimi systemami bezpieczeństwa zainstalowanymi w danym obiekcie. W jego skład wchodzi również Physical Security Information System czyli PSIM.
Zintegrowane systemy SMS pozwalają na podgląd zdarzeń z jednego stanowiska operatorskiego. Zdarzenia te mogą powodować różne – wcześniej zdefiniowane – reakcje operatorów lub urządzeń systemu. Rozumieć to możemy w taki sposób, że alarm sygnalizacji pożaru uruchamia np. kamerę w miejscu wywołania alarmu a odczytany przez operatora obraz stanowi o dalszych jego działaniach.
Integracja systemu kontroli dostępu RACS 5 z kamerami LPR MOBOTIX
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Zabezpieczenia
- Kategoria: Integracja
MOBOTIX to uznany producent zaawansowanych systemów monitoringu wizyjnego, specjalizujący się w kamerach IP i innowacyjnych rozwiązaniach w dziedzinie bezpieczeństwa. Od 2016 roku firma stała się częścią grupy Konica Minolta, jednego z czołowych producentów sprzętu biurowego, technologii drukowania oraz rozwiązań cyfrowych z ponad 150-letnim doświadczeniem w branży.
Wśród szerokiej gamy produktów MOBOTIX znaleźć można kamery LPR (ang. License Plate Recognition), które stosuje się w systemach kontroli dostępu, zarządzaniu parkingami czy monitorowaniu ruchu drogowego. Wykorzystują one technologię analizy obrazu do automatycznego odczytywania numerów rejestracyjnych, umożliwiając ich identyfikację w czasie rzeczywistym.
Nowe produkty upraszczające zabezpieczanie środowisk IT
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Zabezpieczenia
- Kategoria: Integracja
Fortinet, który dąży do konwergencji sieci i rozwiązań ochronnych, zapewnił integrację kolejnych dwóch swoich produktów z rozwiązaniem FortiAI – bazującym na sztucznej inteligencji asystentem bezpieczeństwa, który wykorzystuje mechanizmy GenAI do prowadzenia podejmowanych przez analityków bezpieczeństwa działań, upraszczania ich i automatyzacji.
Technologiczna rewolucja w branży ochrony. Trendy, które zmienią ten sektor w 2024 roku
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Zabezpieczenia
- Kategoria: Integracja
System, który sam koordynuje dostawy, wykrywa ryzyko podczas zgromadzeń czy dba o przestrzeganie zasad BHP w zakładzie – rozwój technologiczny to trend, który w najbliższych miesiącach zdominuje branżę ochrony osób i mienia. I mocno wpłynie na formułę jej działania, zmieniając profil pracowników, powodując konsolidację firm i umożliwiając im maksymalną personalizację usług.
Główną rolę w rozwoju technologicznym branży odegra sztuczna inteligencja (AI), która ułatwia przekształcenie usług ochrony fizycznej na rozwiązania techniczne.
Integracja i wizualizacja rozproszonych systemów bezpieczeństwa
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Zabezpieczenia
- Kategoria: Integracja
Klasycznie postrzegany system do integracji i wizualizacji systemów bezpieczeństwa obejmuje swym zakresem budynek z systemem kontroli dostępu, alarmowym, sygnalizacji pożaru i telewizji dozorowej. Najnowsze rozwiązania oferują, jednak znacznie więcej, dzięki możliwości budowy hierarchicznych systemów bezpieczeństwa często nazywanych klastrowymi. Do tej nielicznej grupy zalicza się IFTER EQU2. Produkt ten oferuje nie tylko rozwiązania do integracji i wizualizacji, ale również w jego skład wchodzi kontrola dostępu EQU ACC w dwóch wersjach, odpowiednio w Grade2 i Grade3 oraz obsługa automatyki budynkowej i układów pomiarowych. Klient uzyskuje dzięki temu kompleksowe rozwiązanie.
Integracja systemów alarmowych zgodna ze sztuką
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Zabezpieczenia
- Kategoria: Integracja
Jednym z bardziej wyraźnych trendów w stosowaniu zabezpieczeń elektronicznych jest coraz częstsza potrzeba integracji systemów alarmowych. Jest to jak najbardziej naturalna kolej rzeczy, której nie ma co się dziwić. W ochronie obiektów i terenów stosuje się dzisiaj bowiem coraz więcej i coraz bardziej rozbudowane systemy alarmowe. Tak jak nikt z nas nie chciałby obsługiwać tych wszystkich aplikacji zainstalowanych na telefonach komórkowych z różnych urządzeń, tak podobne potrzeby mają wobec systemów alarmowych ich administratorzy i użytkownicy.
Hanwha Techwin wprowadza do sprzedaży inteligentne rozwiązania do zarządzania ruchem drogowym
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Zabezpieczenia
- Kategoria: Integracja
29 września 2017, Informacja prasowa, ‘ROZWIJAMY SIĘ ufając naszym partnerom’
Specjaliści systemów telewizji dozorowej z Hanwha Techwin i eksperci w zakresie analityki wideo z FF Group wprowadzili na rynek szereg produktów dla systemów rozpoznawania tablic rejestracyjnych (ANPR) i inteligentnych rozwiązań zarządzania ruchem drogowym.
Rozwiązania te mogą być stosowane do realizacji kontroli dostępu do parkingów, aplikacji biznesowych, a także systemów kontroli ruchu przeznaczonych dla miast. Pozwalają one na wykrywanie nieprawidłowego parkowania, naruszeń przepisów ruchu drogowego i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.
Nowa wersja oprogramowania Bosch BIS 4.5
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Zabezpieczenia
- Kategoria: Integracja
Bosch zaktualizował oprogramowanie Building Integration System (BIS) do wersji 4.5. Najnowsza wersja BIS oferuje: kontrolę dostępu, która jest łatwiejsza w obsłudze, bardziej elastyczna, a także lepiej zabezpieczona, integrację nowych lub zmodernizowanych systemów dozoru wizyjnego, sygnalizacji pożaru i DSO, a także audyt zmian dokonywanych w konfiguracji.
Strona 1 z 2