CCTV
Kompaktowe urządzenie do systemów zarządzania materiałem wizyjnym
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Zabezpieczenia
- Kategoria: CCTV
Genetec Inc. ogłosił wprowadzenie na rynek Genetec Cloudlink™ 110, najnowszego dodatku do linii urządzeń zarządzanych w chmurze. Ten kompaktowy moduł został zaprojektowany specjalnie po to, by uprościć obsługę materiału wideo we wdrożeniach na mniejszą skalę. Wszechstronność tego rozwiązania pozwala klientom przejść do środowiska chmurowego lub hybrydowego we własnym tempie. Dzięki mikroobudowie, obsłudze do ośmiu kamer i 1 TB lokalnej pamięci masowej na niezwykle wytrzymałej karcie micro-SD, Cloudlink 110 jest przeznaczony dla mniejszych wdrożeń będących częścią większych systemów lub też lokalizacji z ograniczoną przestrzenią sprzętową. Cloudlink 110 usprawnia optymalizację w zakresie wideo i integrację z chmurą, zapewniając współpracę między środowiskami lokalnymi i chmurowymi we wdrożeniach hybrydowych. Obsługując zarówno pamięć lokalną, jak i tę w chmurze, umożliwia wydajną komunikację między różnymi lokalizacjami a centralą. Elastyczna hybrydowa pamięć masowa pozwala na łatwe przejście do chmury lub środowisk hybrydowych. Umożliwiając organizacjom korzystanie z istniejących kamer, Cloudlink 110 zmniejsza potrzebę zakupu nowego sprzętu.
Hanwha Vision wprowadza na rynek innowacyjną kamerę TNO-7180RLP z funkcją rozpoznawania pojazdów.
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Zabezpieczenia
- Kategoria: CCTV
Szybkoobrotowa kamera Hanwha Vision umożliwiająca identyfikację typu, marki, modelu i koloru pojazdu
Hanwha Vision, światowy dostawca rozwiązań wizyjnych, wprowadził na rynek kamerę TNO-7180RLP z funkcją szybkiego obracania i rozpoznawania typu, marki, modelu i koloru pojazdu. Kamera wykorzystuje technologię Global Shutter o rozdzielczości 3 Mpix, umożliwiającą rozpoznawanie tablic rejestracyjnych pojazdów poruszających się z prędkością do 200 km/h na dwóch pasach ruchu.
Zapobieganie - nie tylko nagrywanie
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Zabezpieczenia
- Kategoria: CCTV
Użytkownicy monitoringów wizyjnych wraz z intensywnym rozwojem technologii mają coraz wyższe oczekiwania wobec urządzeń i systemów dozoru wideo. Działanie systemu ma być dostosowane do specyfiki użytkowników, dostarczać informacji i reagować w sposób dopasowany do konkretnego przypadku.
Solidna kamera termowizyjna do zdalnego monitorowania temperatur na dużą skalę
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Zabezpieczenia
- Kategoria: CCTV
Axis Communications ogłasza wprowadzenie na rynek nowej kamery termowizyjnej do monitorowania temperatur – AXIS Q2101-TE. Urządzenie z funkcjami analitycznymi idealnie sprawdza się w patrolowaniu ogromnych obiektów.
Kamera AXIS Q2101-TE może zdalnie mierzyć temperaturę w zakresie od -40 °C do 350 °C (-40 °F do 660 °F). W sytuacji przekroczenia ustalonego progu, gdy temperatura wzrośnie lub spadnie zbyt szybko, kamera uruchamia powiadomienie. Pozwala to na uniknięcie niepożądanych przestojów w produkcji spowodowanych przegrzewaniem się sprzętu, jak również planowanie konserwacji predykcyjnej. Urządzenie posiada najnowszy system-on-chip od Axisa – ARTPEC 8, który umożliwia potężne działania analityczne. Dzięki wczesnej detekcji ognia, użytkownicy mogą ustawiać wyzwalacze
i otrzymywać ostrzeżenia o wszelkich oznakach pożaru. Analityka ta oferuje również inteligentne filtrowanie w celu zmniejszenia liczby fałszywych alarmów – zignoruje np. powiadomienie o ciepłej rurze wydechowej przejeżdżających pojazdów roboczych. Kamera jest także wyposażona w elektroniczną stabilizację obrazu (EIS), która zmienia największe wibracje w stabilny obraz.
Nowe technologie w systemach dozoru wizyjnego
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Zabezpieczenia
- Kategoria: CCTV
Obecnie system dozoru wizyjnego znacznie wykracza poza oferowanie możliwości obejrzenia zdarzenia po jego wystąpieniu. Nowoczesne systemy mają szereg dodatkowych zastosowań w ochronie i kontroli obserwowanego obszaru. Mowa tu m.in. o detekcji przekroczenia linii, czy pozostawionego przedmiotu (np. niezidentyfikowanego bagażu). Dzięki rozwojowi technologii i połączeniu systemu dozoru wizyjnego z innymi systemami bezpieczeństwa obiektu, znacząco rośnie poziom jego ochrony.
Dostęp z chmury, twarde dane i dokładne analizy – to najważniejsze trendy VMS na rok 2023
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Zabezpieczenia
- Kategoria: CCTV
W samych Stanach Zjednoczonych do 2026 roku rynek monitoringu wizyjnego osiągnie ponad 21 bilionów zysku 1 – to pokazuje, jak bardzo branża się rozwija. Wykorzystywanie najnowszych technologii pozwala na projektowanie coraz bardziej precyzyjnych rozwiązań bezpieczeństwa, także w zakresie zarządzania nadzorem wideo. W tym roku na rynku VMS królować będą rozwiązania chmurowe i technologie z wbudowaną analityką oraz pełnym wykorzystywaniu danych.
Profesjonalna kamera z nagrywaniem w chmurze
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Zabezpieczenia
- Kategoria: CCTV
Dla większości osób monitoring wizyjny kojarzy się z dużą inwestycją. Kamery, rejestrator, dyski, okablowanie, instalacja, konfiguracja, wszystko razem może wystraszyć potencjalnego klienta. W takich momentach można usłyszeć od klienta, ale ja chciałem tylko kamerę!
i-PRO dodaje sztuczną inteligencję do swoich kamer PTZ
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Zabezpieczenia
- Kategoria: CCTV
i-PRO dodaje sztuczną inteligencję do swoich kamer PTZ.
Nowe funkcje obejmują AI na brzegu sieci umożliwiające automatyczne śledzenie, najlepszą wydajność w słabym świetle i zwiększone bezpieczeństwo cybernetyczne.
Nowe technologie w systemach monitoringu wizyjnego – podsumowanie roku
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Zabezpieczenia
- Kategoria: CCTV
Kamery przemysłowe służą do budowania systemów monitoringu wizyjnego. Ich zasadnicza funkcjonalność nie uległa znaczącym zmianom. Nadal wykorzystywane są do budowy skutecznych systemów monitorujących obiekty w czasie rzeczywistym. Buduje się z nich systemy dozoru budynków mieszkalnych, budynków komercyjnych czy miejsc i obiektów publicznych. Można jednakże zaobserwować, że zastosowanie nowych technologii w budowie kamer przemysłowych poprawia ich jakość i możliwości w zakresie analizy obrazów. Dzięki nowym technologiom poprawiła się także skalowalność i autonomiczność systemów monitoringu.
Sztuczna inteligencja i zaawansowana analiza wideo w systemie INDIGOVISION
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Zabezpieczenia
- Kategoria: CCTV
Wykrywanie, śledzenie podejrzanych zdarzeń i przeciwdziałanie zagrożeniom na danym obszarze to dziś oczywiste zadania stawiane zarówno przed samym systemem monitoringu wizyjnego jak i operatorami go obsługującymi. Pomocna w realizacji tych zadań jest sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI), dzięki której zdarzenia są sprawniej zarządzane, a w efekcie zwiększa się efektywność prowadzonego monitoringu. System IndigoVision oferuje moduł sztucznej inteligencji BriefCam dedykowany takim właśnie zaawansowanym analizom wideo.