komunikat safe place 2021

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w IV edycji Kongresu Bezpieczeństwa antyterrorystycznego budynków użyteczności publicznej - Safe Place 2021, który w tym roku odbędzie się w dniach od 20 do 22 października w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Wydarzenie zostało włączone w oficjalne obchody 70. rocznicy utworzenia Wojskowej Akademii Technicznej oraz 10. rocznicy powołania nauk o bezpieczeństwie wPolsce.

Ze względu na podejmowaną tematykę obrad, szczególnie zachęcamy do udziału w konferencji zarządzających bezpieczeństwem w poszczególnych kategoriach obiektów. Z pewnością merytorycznie zainteresowani podejmowanymi kwestiami będą przedstawiciele instytucji bezpieczeństwa narodowego, administracji rządowej i samorządowej oraz ośrodków naukowych i eksperckich. Jest to wydarzenie kategorii B2B, zatem rekomendujemy udział
w Kongresie potencjalnym partnerom technicznym oraz medialnym.

Kongres Safe Place 2021 został objęty honorowym patronatem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Komisji Nadzoru Finansowego oraz unijnego CEPOL-u, a wśród współorganizatorów znalazły się między innymi Żandarmeria Wojskowa, Polska Izba Ochrony czy Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Merytorycznie Kongres wzmocni Centrum Prewencji Terrorystycznej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Polski Komitet Normalizacyjny.

W tym roku, by maksymalnie uatrakcyjnić nasz Kongres, zdecydowaliśmy się na trzydniowe obrady oraz część praktyczną w formie warsztatów i różnego rodzaju konkursów z nagrodami. Zaplanowaliśmy też aż 15 nowych, specjalistycznych paneli, które będą prowadzone przez współorganizatorów, przy udziale ekspertów z kraju i zagranicy. W trakcie Kongresu przewidziany jest pokaz najnowszych rozwiązań w zakresie sprzętu kontrterrorystycznego (Policja i SZRP) oraz zabezpieczeń technicznych, a także szereg atrakcji kulturalno-integracyjnych jak uroczysty bankiet czy występ artystyczny akademickiego chóru.

Ze względu na wciąż obecne zagrożenie epidemiczne w tym roku przyjęliśmy najbardziej pewną – hybrydową formę Kongresu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami możemy spotkać się w gronie ograniczonej liczby uczestników wraz z nieograniczoną liczbą zaszczepionych przeciwko COVID-19. Zależy nam na tym, by w obiektach kongresowych Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zgromadzili się wszyscy zainteresowani. Pozostałe osoby, które nie zdążą, lub nie zostaną zakwalifikowane w formule stacjonarnej, będą mogły wziąć udział w Kongresie online. Tę formułę obrad przygotowujemy równolegle i wprowadzimy, gdy będzie taka konieczność.

Kongres rozpoczniemy uroczyście w Klubie WAT w środę 20 października o godzinie 9.00. Później, zgodnie z agendą Kongresu, rozpoczną się tradycyjnie obrady oraz panele eksperckie, które w tym roku będą trwać 3 dni. Nowością będą również warsztaty praktyczne. Każdy z uczestników będzie miał możliwość udziału w czterech kolejno zaprogramowanych panelach praktycznych, prezentujących kwestie zapewnienia bezpieczeństwa i reagowania w przypadku zamachu, z elementami pierwszej pomocy włącznie. Wśród uczestników spotkań warsztatowych zostaną rozlosowane ciekawe pamiątki konferencyjne. Zachęcamy serdecznie do zapoznania się ze wstępną agendą Kongresu.

W trakcie trwania trzydniowych obrad, prócz wspomnianej części praktycznej, zaplanowane są równoległe panele merytoryczne. Będziemy podejmowali dyskusje między innymi na tematy ochrony obiektów, bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej, czy nawet zagrożeń w cyberprzestrzeni. Zaplanowaliśmy więc wiele tematów podejmowanych w różnych ujęciach i przez różnorodnych ekspertów. Wszystko w atmosferze naukowej i praktycznej dyskusji z elementami wymiany poglądów oraz kontaktów.

Zapraszamy zatem do zapoznania się ze szczegółami naszego wydarzenia na stronie internetowej www.safeplace.edu.pl. Znajdziecie nas Państwo również w mediach społecznościowych. Rekomendujemy subskrypcję naszego kanału YouTube – Project SAFE-TY – tak by być na bieżąco z zamieszczanymi tam materiałami, dotyczącymi bezpieczeństwa antyterrorystycznego.

Zachęcamy do jak najszybszego wysyłania kart zgłoszenia udziału w Kongresie, podkreślając, że o zakwalifikowaniu do formuły stacjonarnej będzie decydowała kolejność wpływających do sekretariatu zgłoszeń.

Szczegóły wydarzenia na stronie www.safeplace.edu.pl

 

Pin It