AXIS kamera

Axis Communications wprowadza na rynek kamerę AXIS Q1615 Mk III z analityką opartą na sztucznej inteligencji, wykorzystującą mechanizmy głębokiego uczenia (deep learning). Ta zaawansowana stałopozycyjna kamera typu box zawiera innowacyjny podwójny chipset, który umożliwia bardzo szczegółową klasyfikację obiektów.

Wspomniany chipset — łączący w sobie procesor Axis ARTPEC-7 oraz jednostkę przetwarzania głębokiego uczenia — to klucz do udostępnianych przez nową kamerę wyjątkowych, opartych na sztucznej inteligencji funkcji klasyfikacji obiektów. Tak zaawansowane elementy sprzętowe dają użytkownikom możliwość korzystania ze specjalnie opracowanych aplikacji zewnętrznych opartych na funkcjach AI oraz mechanizmach klasyfikacji osób i obiektów. Ponadto, dzięki podwójnemu chipsetowi, fabrycznie zainstalowana aplikacja analityczna AXIS Object Detector może rozróżniać takie rodzaje pojazdów jak rowery, samochody osobowe, autobusy, samochody ciężarowe itd.

Wyposażenie kamery w podwójny chipset sprawia, że analizy mogą być wykonywane bezpośrednio w kamerze (na brzegu sieci), co zwiększa szybkość działania i skalowalność systemu. Inne korzyści obejmują: przetwarzanie w czasie rzeczywistym, redukcję kosztów i obniżenie stopnia złożoności. Ponadto przez sieć przesyłany jest tylko niezbędny materiał wizyjny, co ogranicza zapotrzebowanie na pamięć masową i przepustowość oraz zmniejsza obawy dotyczące prywatności.

Najważniejsze cechy:

  • Zaawansowana sztuczna inteligencja z funkcją głębokiego uczenia
  • Szczegółowa klasyfikacja obiektów
  • Obsługa aplikacji AI innych firm
  • Przetwarzanie w 100% na brzegu sieci — skalowalność i oszczędność
  • Najbardziej zaawansowane funkcje kamer Axis z linii Q

Więcej informacji: AXIS Q1615 Mk III

Pin It