750 200 1


Bosch zdjęcie

Niezależny od platformy interfejs wspiera integrację dotykowych paneli sterowania innych producentów

Wraz z pojawieniem się wersji 3.2 oprogramowania, system konferencyjny DICENTIS oferuje nowy, niezależny od platformy, bezpieczny i skalowalny interfejs bazujący na JSON (JavaScript Object Notation) i komunikacji websocket.

 

System obsługuje płynnie łączność z urządzeniami do zarządzania i sterowania konferencją, takimi jak panele dotykowe oraz krosownice wizyjne innych producentów. To wszystko za pośrednictwem interfejsu, który działa niezależnie od systemu operacyjnego, w tym także Microsoft Windows.

„Dzięki integracji dotykowych paneli sterowania innych producentów system DICENTIS umożliwia organizatorom konferencji sterowanie wszystkimi ważnymi funkcjami podczas konferencji, w tym projektorami wideo, systemami audio i oświetleniem, za pomocą jednego urządzenia. Ułatwia to zarządzanie konferencjami i zapewnia lepszą widoczność statusu wszystkich podłączonych urządzeń” – mówi Sjack Schellekens, Product Manager w Bosch Building Technologies.

Jednym z pierwszych producentów paneli dotykowych, który dostosował interfejsy sterujące do oferty produktów DICENTIS jest firma Extron. Pochodząca z Anaheim w Kaliforni firma Extron to znany globalny dostawca profesjonalnych rozwiązań audio-wideo, w tym m.in. systemów sterowania. Aktualnie dostępne dotykowe panele sterowania i procesory są w pełni kompatybilne z systemem konferencyjnym DICENTIS. W ten sposób integratorzy systemów mogą zaoferować rozwiązania składające się z systemu konferencyjnego DICENTIS oraz paneli dotykowych Extron, które można w łatwy sposób dostosować do indywidualnych potrzeb ich klientów.

„Integracja paneli dotykowych innych producentów to kontynuacja ewolucji systemu konferencyjnego DICENTIS, który oferuje najwyższy poziom elastyczności i umożliwia integrację urządzeń innych producentów oraz tworzenie przyszłościowych rozwiązań” – dodaje Schellekens.

Z uwagi na obsługę tłumaczenia nawet 100 języków, system DICENTIS staje się nowym standardem wśród systemów konferencyjnych, zaspokajającym zróżnicowane potrzeby: zarządzanie dyskusją, tłumaczenia symultaniczne, wybór języka, głosowania, funkcje multimedialne, transmisje wideo na żywo, dostęp do internetu, przeglądanie dokumentów, aplikacje innych producentów i wiele innych funkcjonalności. System bazuje na architekturze sieciowej IP OMNEO, obsługuje technologie Dante™ i Power over Ethernet (PoE) oraz umożliwia szybką i łatwą integrację z systemami innych producentów.

Integracja dotykowych paneli sterowania innych producentów jest wspierana we wszystkich aktualnych wersjach systemu konferencyjnego DICENTIS. W oparciu o ostatnią aktualizację oprogramowania, funkcjonalności i elementy sterujące systemu można w dalszym ciągu rozwijać, także poprzez współpracę partnerską z większą liczbą producentów sprzętu i paneli dotykowych.

https://www.bosch-press.pl/pressportal/pl/pl/press-release-15552.html

Pin It

 

bg
pi