750 200 1


M.Czuma

Z niedowierzaniem i ogromnym bólem przyjęliśmy w dniu wczorajszym informację o jego tak niespodziewanej i gwałtownej śmierci.

Rodzinie oraz wszystkim bliskim składamy najgłębsze i najszczersze wyrazy współczucia.

Michał Czuma - niezależny ekspert prowadzący własną firmę doradczą MC Consulting zajmującą się wspieraniem firm w sytuacjach kryzysowych. Od przeszło 20 lat zajmował się tematyką oszustw oraz bezpieczeństwa inwestycji. Wcześniej przez 3 lata doradca zarządu, organizator i dyrektor Biura Przeciwdziałania Wyłudzeniom w PKO Leasing SA.

W latach swej młodości (do 1990 roku) był aktywnym członkiem członkiem opozycji demokratycznej, później funkcjonariuszem Urzędu Ochrony Państwa. W latach 2009-2014 pracował jako I zastępca dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa PKO Banku Polskiego. W 2012 stworzył od podstaw Biuro Antyfraudowe PKO BP, którym kierował przez 3 lata.

Pracował jako ekspert odpowiedzialny za bezpieczeństwo inwestycji i doradca zarządu. Większość swojej drogi zawodowej poświęcił zagadnieniom bezpieczeństwa na styku z biznesem. Był managerem i doradcą w wielu firmach prywatnych i państwowych takich jak Poczta Polska, Bank Pocztowy, Bank Handlowy, PZU, RUCH S.A czy Emax S.A. Jako pełnomocnik Zarządu Hortex S.A odpowiadał za inwestycje na rynkach wschodnich i nadzorował m.in. bezpieczeństwo inwestycji na tamtym terenie w czasie najbardziej gorących wydarzeń politycznych, zachodzących w krajach byłego ZSRR. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i ceniony od wielu lat ekspert ds. fraudów i bezpieczeństwa. Wielki patriota, zawsze otwarty i pomocnym innym, mający ogromną wiedzę oraz doświadczenie a także lekkie pióro. Posiadał swoje zdanie z którym się nigdy nie krył za co był ogromnie ceniony wśród znajomych i przyjaciół. Lubił się dzielić swoim doświadczeniem i wiedzą. Mieliśmy wiele wspólnych planów związanych z fachowymi publikacjami i konferencjami planowanymi przez naszą redakcję.

Michale - pozostawiłeś po sobie wiele ciekawych i wartościowych tekstów trudno będzie nam jednak znieść brak Twoich następnych tekstów, których okrutny los nie dał Ci dokończyć a także książki którą wreszcie zacząłeś pisać. Brak nam będzie Twojego udziału w naszych Konferencjach.

Nasz przyjacielu spoczywaj w spokoju.

Redaktor naczelny

Ochrony i Bezpieczeństwa Obiektów i Biznesu Robert Mościcki wraz z całą redakcją. "

Pin It

 

bg
pi