20181029 kamerakopułkowa AXIS p3717ple wall mount 1806

Monitoring infrastruktury krytycznej, budowlanej, turystycznej, ale też obiektów magazynowych czy sportowych wymaga elastycznych, wieloogniskowych rozwiązań sprzętowych, przygotowanych do działania w trudnych warunkach pogodowych, a także odpornych na akty wandalizmu. Nie zawsze jednak jesteśmy gotowi na inwestycję w rozbudowany system oparty na kilkunastu kamerach, stąd warto rozważyć opcję urządzeń do obserwacji wielokierunkowej.

Takie zadanie spełnia panoramiczna 8MP, kopułkowa kamera sieciowa AXIS P3717-PLE, która zapewnia elastyczne pozycjonowanie czterech zmiennoogniskowych modułów optycznych w ramach jednego urządzenia. W efekcie uzyskujemy panoramiczny widok 360° lub kombinację 4 podglądów i powiększonego obrazu szczegółów w wysokiej rozdzielczości. Ponadto, oświetlenie w podczerwieni (IR) z indywidualnie kontrolowanymi diodami LED pozwala na kalibrację obrazu przy słabym świetle, a nawet w ciemności. Innowacyjne technologie Axis tj. Lightfinder, Forensic WDR i Zipstream są z kolei gwarantem wysokiej jakości obrazu i możliwości dokładnej jego analizy, z wykorzystaniem odpowiednich algorytmów. Kamera 4 w 1 zapewnia także niższy całkowity koszt okablowania i usług instalacyjnych. Zawiera również system eliminacji redundancji między kartą SD a serwerem w przypadku awarii połączenia z serwerem.

Co ważne, kamery AXIS P3717-PLE ze zintegrowaną osłoną pogodową mogą być stosowane w zasadzie w każdej przestrzeni – sprawdzą się na zewnątrz, ale i w pomieszczeniach zamkniętych, w centrach handlowych,
czy magazynach. Systemy oparte na kamerach wielokierunkowych są instalowane przez Axis – we współpracy
z partnerami - również w miejscach użyteczności publicznej, w obiektach o rozgałęzionych korytarzach, na zewnątrz w narożnikach budynków. Warto zauważyć, że funkcjonalność AXIS P3717-PLE pozwala wykorzystywać tę kamerę w ramach szeroko rozumianych inwestycji budowlanych.

Monitoring 4 w 1 jest dobrym wsparciem zarządzania systemami BHP, np. poprzez dozór bram wejściowych/wyjściowych oraz sektorów prac krytycznych, ciągów komunikacyjnych, składowisk materiałów,
a nawet wind, czy dźwigów - 24h na dobę. Badania powdrożeniowe Axis wskazują, że AXIS P3717-PLE umożliwia nie tylko skuteczny monitoring pracowników, ale przede wszystkim przyczynia się do ograniczenia aktów kradzieży sprzętu lub materiałów budowlanych oraz aktów wandalizmu; pozwala też na bardziej efektywną kontrolę transportu materiałów w obrębie inwestycji. Jak dodaje Agata Majkucińska, Distribution Manager na region Europy Wschodniej w Axis: Nasze rozwiązania - oparte na optyce wieloogniskowej - mogą służyć nie tylko jako urządzenia bazowe, ale mogą też być traktowane jako uzupełnienie już istniejącego systemu”.

Więcej informacji na stronie ww.axis.com

 

Pin It