20180921 F Secure TOTAL

Kraków, 18 września 2018 r. – rośnie świadomość zagrożeń związanych z urządzeniami podłączonymi do sieci: już 90% konsumentów  uważa, że zapewnienie odpowiedniej ochrony w dziedzinie Internetu rzeczy (ang. Internet of Things, IoT) to konieczność. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników firma F-Secure zaprezentowała nowy pakiet TOTAL, w którym oprócz antywirusa i usługi VPN pojawił się menedżer haseł oraz dedykowane oprogramowanie chroniące inteligentny dom.

Zarówno Interpol, jak i FBI wydały w tym roku ostrzeżenia : wszystko, co łączy się z internetem, powinno być chronione przed cyberzagrożeniami.

– Dwadzieścia lat temu spędzaliśmy w sieci znacznie mniej czasu niż obecnie, nie było darmowych hotspotów, masowych wycieków danych czy inteligentnych pralek i telewizorów. Wtedy działania hakerów nie stanowiły zagrożenia dla naszych finansów. Dzisiaj niemal wszystko dzieje się online, a cyberprzestępczość stała się prężnie działającym biznesem – komentuje Karolina Małagocka, ekspert ds. prywatności w firmie F-Secure.

W ubiegłym roku firma F-Secure połączyła antywirus SAFE oraz usługę FREEDOME, szyfrującą komunikację i pozwalającą korzystać z wirtualnych lokalizacji (VPN), w ramach jednego pakietu TOTAL. Teraz ofertę uzupełnia dodatkowo menedżer haseł KEY oraz subskrypcja oprogramowania F-Secure SENSE, które pozwala bezpiecznie korzystać z urządzeń domowych podłączonych do sieci. Badania firmy MWR InfoSecurity  przejętej przez F-Secure wykazały, że najpopularniejsze na świecie hasła dostępu to: „123456", „password", „123456789", „12345678", „12345" oraz „qwerty”.

– Nawet najlepsze oprogramowanie ochronne nie jest w stanie ustrzec użytkowników przed cyberatakami, jeżeli korzystają oni na co dzień ze słabych haseł. Funkcja KEY ułatwia tworzenie i zapamiętywanie unikalnych, silnych haseł na każdym koncie oraz powiadamia o incydentach związanych z naruszeniem bezpieczeństwa – zaznacza Małagocka.

F-Secure TOTAL obecnie obejmuje:
• Antywirus F-Secure SAFE – rozwiązanie zapewniające ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, zabezpieczające sesje bankowości internetowej oraz umożliwiające rodzicom ustalanie limitów korzystania z internetu przez dzieci;
• F-Secure FREEDOME VPN – oprogramowanie, które szyfruje ruch sieciowy, zapewniając anonimowe i bezpieczne korzystanie z internetu na każdym urządzeniu;
• Menedżer haseł F-Secure KEY chroniący hasła i kody PIN na wszystkich kontach;
• F-Secure SENSE – dedykowane oprogramowanie do ochrony urządzeń z zakresu IoT działające z autorskim routerem SENSE. F-Secure ma już w planach udostępnienie oprogramowania także na routerach firm trzecich.

Więcej informacji:
Materiał wideo o F-Secure TOTAL
Wpis na blogu: The Cure for the Common Password
Materiał wideo: 3 Tips for Simple Security in a Complex World

Pin It