Grupa D+H obchodzi w tym roku 50-lecie istnienia. Przez lata zdąży-ła ewoluować z firmy testującej pierwsze pomysły w przysłowio-wym garażu do globalnej marki i lidera na rynku rozwiązań z zakre-su oddymiania oraz naturalnej wentylacji.

 

50 lat marki DH fot. DH 01

 

D+H Mechatronic AG ma swoją siedzibę w Ammersbek, w pobliżu Hamburga w Niemczech. Spółki zależne działają m.in. w Polsce, Au-strii, Anglii, Dani, Szwecji, Portugalii, Rosji i Turcji. Początki grupy się-gają 1968 r., kiedy jeszcze pod nazwą Dingfelder und Hadler, na-stępnie skróconą do samego D+H, działała jako swego rodzaju inży-nierski start-up. Właściciele samodzielnie opracowywali i testowali wszystkie urządzenia. Jednym z pierwszych były 12-voltowy system SHEV z awaryjnym zasilaniem, następnie napęd zębatkowy, który charakteryzował się długim wysuwem i wysoką prędkością otwiera-nia. W 1973 r. do zespołu dołączył Helmut Kern, który dzięki zamiło-waniu do techniki i zaangażowaniu w rozwój spółki na stałe związał swoje losy z D+H. Obecnie D+H to jeden z największych producen-tów kompleksowych systemów oddymiania i naturalnej wentylacji. Zarządzanie spółką przeszło w ręce drugiego pokolenia – Dirka Dingfeldera i Christopha Kerna. Wśród współwłaścicieli są także Thomas Kern i Julian Kern. D+H pomimo światowej skali działania nadal ma rodzinny charakter i politykę, która to odzwierciedla.

W połowie czerwca w Ammersbek świętowano jubileusz firmy. W uroczystościach wzięli udział Henner Dingfelder oraz Helmut Kern, obecny zarząd i przedstawiciele spółek zależnych z innych krajów. Poza uroczystą galą, na terenie firmy w Ammersbek przygotowano szereg atrakcji dla pracowników i ich rodzin.

 

50 lat marki DH fot. DH 03

 

 50 lat marki DH fot. DH 02

 

 50 lat marki DH fot. DH 04

 

50 lat marki DH fot. DH 05

 

Pin It