750 200 1


Podczas konferencji IFSEC 2018 miał miejsce europejski debiut opracowanej przez Panasonic technologii rozpoznawania twarzy opartej na algorytmach uczenia głębokiego.

 

 Panasonic face matching software

 

Udoskonalona platforma korzysta z algorytmu „głębokiego uczenia maszynowego", który po niezależnych badaniach przeprowadzonych przez Amerykański Instytut Norm i Technologii NIST został uznany za najdokładniejszy w branży. Technologia Panasonic Face Server jest w stanie zidentyfikować twarze trudne do rozpoznania przez konwencjonalne rozwiązania tego typu. Pozwala rozpoznać osobę, nawet jeśli jej twarz jest ustawiona do kamery pod kątem 45 stopni w prawo lub w lewo i 30 stopni w górę lub w dół, a także gdy jest częściowo zakryta przez okulary przeciwsłoneczne czy maskę.

 

W połączeniu z kamerami z serii Panasonic iPro Extreme technologia Face Server korzysta z trybu iA (inteligentnej automatyki) i funkcji „best shot feature”. To oznacza, że kamera automatycznie dostosowuje się do danej sceny i optymalizuje parametry tak, by uzyskać jak najlepsze obrazy. Funkcja iA umożliwia przeprowadzenie analizy obrazu w kamerze zamiast na serwerze. W rezultacie wysyłane są tylko najlepsze ujęcia, co zmniejsza obciążenie serwera i sieci, a tym samym całkowity koszt utrzymania systemu.

 

Opracowana wspólnie z Narodowym Uniwersytetem Singapuru (NUS) technologia jest w stanie przetwarzać w czasie rzeczywistym dane z maksymalnie 20 zdalnych kamer jednocześnie na jednym serwerze. Może przy tym błyskawicznie wyszukiwać dane z bazy obejmującej do 30 000 twarzy.

 

- Face Server wyznacza nową jakość w zakresie skuteczności rozpoznawania twarzy. Nie tylko osiąga ponad 90-procentową dokładność w przypadku twarzy częściowo zakrytych przez okulary przeciwsłoneczne lub maski, ale także rozpoznaje twarze ze starych fotografii, nawet sprzed 10 lat – mówi Gerard Figols, Category Manager w Panasonic Security.

 

Platforma jest już wykorzystywana na lotnisku Haneda w Tokio, gdzie po trzech latach testowania zastąpiła skanowanie odcisków palców przy kontroli paszportowej.

 

Więcej informacji na temat systemów zabezpieczeń Panasonic można znaleźć na stronie https://business.panasonic.pl/systemy-zabezpieczen/.

 

Pin It

 

bg
pi