Rozwój poszczególnych branż – od handlu detalicznego małych przedsiębiorstw, przez transport i produkcję high-tech, po usługi opieki zdrowotnej, bankowość czy przesył energii z udziałem dużych organizacji – wymusza równoległy rozwój komplementarnych systemów zabezpieczeń. W obszarze sieciowych systemów dozorowych, komunikacji audio, czy kontroli dostępu Axis od lat dostarcza sprawdzone rozwiązania, ale też przewodzi w pracach nad efektywnymi innowacjami.

 

Wśród kilku nowości oferowanych przez Axis, które przykuły uwagę choćby na ostatnim prestiżowym ISC West w Las Vegas, warto zwrócić uwagę m.in. na kamery dedykowane dla małych firm; kamery panoramiczne na użytek obserwacji 360 ° przestrzeni i obiektów publicznych (w obu kategoriach Axis wdraża technologię zintegrowanych podświetlaczy podczerwienią Optimized IR); a także inteligentne rozwiązania audio, wspierające marketing doświadczeń, czy zarządzanie logistyką.

 

Kompaktowa Seria P14 - idealna dla małego biznesu

W segmencie małych i średnich firm, w szczególności do całodobowego dozoru wewnątrz i na zewnątrz obiektów sprawdzi się seria P14. AXIS P1447-LE zapewnia czytelny obraz scen z jasnymi i ciemnymi obszarami, a także optymalną głębię ostrości, dobrą rozdzielczość (5MP) i kontrast obrazu (dzięki funkcji P-Iris). Model AXIS P1448-LE – z rozdzielczością 8,3 MP / 4K Ultra HD – pozwala na uzyskanie jeszcze dokładniejszego obrazu zdarzeń. Oba nowe urządzenia obsługują dźwięk, mają lepsze parametry odporności na temperaturę i wstrząsy, posiadają technologię OptimizedIR, eliminującej większość zakłóceń, a także Lightfinder umożliwiającej monitoring w niemal całkowitej ciemności.

1

 

Skuteczny i ekonomiczny monitoring szerokiego zasięgu - dla bezpieczeństwa publicznego

Panoramiczny multisensor AXIS P3807-PVE zapewnia płynną panoramę 180 ° i eliminuje martwe pola dzięki pionowemu polu widzenia o kącie 90 °. Zaletą tej kopułkowej kamery jest łatwa i ekonomiczna instalacja, oszczędzająca czas, redukująca okablowanie i koszty licencji VMS. Dzięki doskonałym modułom optycznym, wraz z technologiami Axis Forensic WDR i Lightfinder, kamera zapewnia świetną jakość obrazu w każdych warunkach oświetleniowych, umożliwiając doskonały ogląd wideo także na użytek działań dochodzeniowych służb. Kamera jest idealna do obserwacji otwartych przestrzeni, takich jak kampusy, place miejskie, parki rekreacyjne i parkingi.

 

2

 

Na użytek monitoringu miejskiego przydatny będzie również model AXIS P3717-PLE, który znacznie podnosi poprzeczkę w kategorii kamer multisensorowych, zarówno pod względem jakości obrazu, jak i wydajności i funkcjonalności. Ta kompaktowa, 8-megapikselowa kamera z czterema zmienno-ogniskowymi obiektywami zapewnia wysokiej jakości i szczegółowy podgląd 360 ° w wielu kierunkach. Z podświetleniem IR 360 °, Forensic WDR, Lightfinder i Zipstream, z jednym adresem IP i kablem sieciowym, opcją zdalnej obsługi zoom i ostrości kamera ta pracuje skutecznie we wszystkich warunkach oświetlenia, w sposób elastyczny i ekonomiczny - dzięki czemu idealnie nadaje się do obserwacji rozleglejszych obszarów, bądź ciągów komunikacyjnych i punktów krytycznych (skrzyżowania, obszary narożne etc.).

 

Inteligentna komunikacja audio

Seria AXIS T61 Audio & I/O Interface umożliwia dwukierunkową komunikację audio, łączność I/O oraz integrację z kompaktowymi, tańszymi kamerami Axis bez rozbudowanych funkcji. Zainstalowana w dowolnym miejscu między przełącznikiem a kamerą, AXIS T61 zapewnia łączność tam, gdzie jest potrzebna. Dzięki portcastowi, unikatowej technologii firmy Axis, kamera może przesyłać obraz i dźwięk za pośrednictwem jednego strumienia, nie wymagając dodatkowego adresu IP ani licencji oprogramowania. Portcast zostanie udostępniony najpierw w wybranych kamerach AXIS M30, a w kolejnych miesiącach w innych modelach kamer Axis.

 

3

 

W kontekście wsparcia marketingu warto zwrócić uwagę na AXIS Audio Manager C7050 Server. System ten pozwala na większe i bardziej zaawansowane instalacje audio z centralnym sterowaniem. Kompletna platforma zarządzania dźwiękiem, obsługiwana z jednego interfejsu użytkownika, zawiera zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie. W połączeniu z innymi produktami audio Axis, AXIS Audio Manager umożliwia centralne zarządzanie treściami audio, zarządzaniem strefami i harmonogramem ogłoszeń w większych, także wewnętrznie podzielonych przestrzeniach, takich jak sieci handlowe lub większe kampusy szkolne.

4

 

W branży zabezpieczeń rozwiązania sieciowe i zautomatyzowane stają się normą, ale oferta Axis wybija się ponad inne. Wartością dodaną Axis jest nie tylko jakość, czy szeroka możliwość integracji i optymalizacji pod kątem potrzeb , ale też skuteczność wdrożeń innowacji. Jak mówi Agata Majkucińska, Distribution Account Manager Poland, Ukraine and Baltics: "firma Axis nadal będzie wprowadzać innowacje w dziedzinie sieciowych rozwiązań video i audio, rozwijając technologie powiązane (m.in. IR), tak aby uzyskać możliwość jeszcze lepszego oglądu zdarzeń i finalnie poprawić bezpieczeństwo oraz satysfakcję naszych klientów. Internet rzeczy staje się faktem, a wraz z nim rośnie potrzeba rozwoju inteligentnych zabezpieczeń – Axis stara się na tę potrzebę odpowiedzieć".

 

Pin It