SECUREX BeSMART – tak można określić 22 edycję Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX. Rozwiązania technologiczne prezentowane przez wystawców, zorientowany na biznes i świadomy zwiedzający, tematyka programu wydarzeń oraz towarzystwo pozostałych targów: SAWO, INSTALACJE, GreenPOWER i EXPOPOWER, a także Poznań Media Expo – to cechy, jakie powinno posiadać nowoczesne wydarzenie dla profesjonalistów. W Poznaniu to się udało!

 

Targi na miarę czasów

Na straży naszego życia prywatnego, jak i zawodowego stają coraz to nowe rozwiązania. Rozwiązania, które dostarczyli zgromadzeni na targach SECUREX wystawcy – producenci i dystrybutorzy najbardziej zaawansowanych technologii branży zabezpieczeń. W targowych pawilonach można było dokonać absolutnego przeglądu oferty zabezpieczeń. Świadczy to jedynie o tym, iż wystawcy tej edycji skrupulatnie i od dawna przygotowywali się do targów. Skoncentrowali się na zaprezentowaniu idei smart oraz integralności poszczególnych produktów, usług i systemów. Projekt Inteligentny Budynek pokazał swoje nowe oblicze. Unaocznił, jaki dokonał się skok technologiczny. Celem zgromadzonych w ramach projektu produktów i systemów nie był już tylko komfort użytkownika - to budowanie technologii dla bezpieczeństwa. W tym roku w targowych pawilonach zaprezentowanych zostało ponad 130 Nowości, 25 absolutnych Premier Rynkowych, 30 produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP targów SECUREX i 3 w ramach wystawy Poznań Media Expo. Docenili to zwiedzający tegoroczną edycję, którymi byli zorientowani w branży profesjonaliści, przedstawiciele biznesu, bankowości, firm strategicznych w zakresie bezpieczeństwa kraju, służb mundurowych, generalni wykonawcy i inwestorzy, a także elektroinstalatorzy, instalatorzy systemów alarmowych oraz ppoż. i specjaliści IT. Ich liczba osiągnęła blisko 28 600.

 

Program od ekspertów dla branży

Targi SECUREX to nie tylko prezentacje firm, to także konferencje, szkolenia i pokazy, które sprzyjają wymianie doświadczeń pomiędzy uczestnikami targów. Okazją do takiej wymiany była konferencja SMART CITY – CONF EXPO, współorganizowana przez Urząd Miasta Poznania, Międzynarodowe Targi Poznańskie i Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Dedykowana przedstawicielom biznesu, samorządu i nauki konferencja uzmysłowiła, jak wielkie wyzwanie i odpowiedzialność spoczywa na osobach decyzyjnych w kwestii rozwoju dzisiejszych miast. Kierunek SMART CITY zdaje się być dopasowaną do potrzeb współczesnych mieszkańców trendem, który może podnieść jakość życia miast oraz wspierać zrównoważony rozwój technologiczny, odbywający się w poszanowaniu zarówno ludzi, jak i otaczającego nas świata. Konferencja SMART CITY doskonale wpisała się w tematykę targów SECUREX, a także pozostałych wydarzeń. Mogliśmy się bowiem zetknąć z kwestią alternatywnych napędów – na targach GreenPOWER i EXPOPOWER, czy alternatywnych źródeł ciepła na targach Instalacje.

W ramach kolejnej edycji modułu programu targów - SECUREX BeIN – odbył się cykl wykładów, prezentacji i szkoleń na temat nowych przepisów dotyczących przetwarzania danych (RODO) i współczesnych zagrożeń w ochronie danych. Prelegenci – przedstawiciele partnerów konferencji: Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Stowarzyszenia Ekspertów Bezpieczeństwa RP oraz firmy SummIT, dzielili się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem. W harmonogram targów wpisały się wydarzenia organizowane wraz z Polską Izbą Systemów Alarmowych. Pierwszy dzień poświęcony był platformie szkoleniowej odbywającej się na specjalnej przestrzeni, która drugiego dnia zmieniła się w arenę zmagań VI Mistrzostw Polski Instalatorów Systemów Alarmowych. Tegorocznym zwycięzcą VI Mistrzostw Polski Instalatorów Systemów Alarmowych został SOLID GROUP Sp. z o.o. Sp.k. Olsztyn, w składzie: Marek Dąbrowski, Piotr Podlaski. Zespół obronił tytuł zwycięzcy V MPISA 2016. Ostatniego dnia targów w ramach II edycji programu edukacyjnego dla uczniów szkół technicznych odbyło się szkolenie dla inżynierów jutra.

 

Efektowne KNOW HOW

To już tradycja, że podczas targów SECUREX organizowane są pokazy z rozmachem. Jednym z nich był efektowny napad na konwój bankowy, który dokonał się na oczach sporej publiczności i mediów. Wydarzenie odbyło się przy współudziale Policji, a poprzedzało je III Forum Bezpieczeństwa Społeczności lokalnych o roli policyjnych klas mundurowych w kontekście kształtowania postaw obywatelskich młodzieży w aspekcie bezpieczeństwa. Debata pozwoliła na wymianę doświadczeń w zakresie 11-letniego funkcjonowania klas o profilu policyjnym, dyskusji nad potrzebą doskonalenia ich rozwiązań prawno-organizacyjnych. Forum to cykliczna inicjatywa Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Przy współpracy z Polską Izbą Ochrony z kolei odbyła się akcja specjalna - Kryptonim VINCI. „Pokazy uświadamiają odbiorcom, na czym polega ochrona, jak to wygląda w praktyce. Zwykły śmiertelnik widzi system zabezpieczeń i efekt końcowy. Nie widzi przebiegu wydarzeń. A żeby ochronić mienie, potrzebny jest cały zbiór procesów, systemów, ciężkiej pracy i technologii” – tak o pokazach mówił podczas targów Marcin Pyclik, prezes Zarządu Polskiej Izby Ochrony.

 

Zabezpieczamy czas na kolejną edycję!

Uczestnicy tegorocznej edycji podsumowali ją jako dobre miejsce i czas dla biznesu. Odbyli wiele spotkań zarówno tych spontanicznych, jak i widniejących w ich harmonogramach na wiele miesięcy przed targami. Dlatego już dziś warto podjąć decyzję o wzięciu udziału w tym największym w Europie Środkowej wydarzeniu za dwa lata: w 2020r. Szczegółowe informacje na temat kolejnej edycji publikowane będą sukcesywnie na stronie targów: www.securex.pl.

 

Pin It