Realizacje
Jak skalować infrastrukturę bezpieczeństwa technicznego z wykorzystaniem chmury
- Szczegóły
- Kategoria: Realizacje
Duże organizacje z wieloma lokalizacjami w miarę swojego rozwoju, stają przed wyzwaniami związanymi z zarządzaniem złożonymi infrastrukturami. Rozwiązania PSaaS (Physical-security-as-a-Service) w chmurze lub chmurze hybrydowej oferują tym organizacjom korzystne sposoby na zarządzanie rozwojem oraz zmieniającymi się wymaganiami dotyczącymi zabezpieczeń.
Cyfrowy obieg dokumentów a bezpieczeństwo poufnych informacji
- Szczegóły
- Kategoria: Realizacje
Prowadzisz firmę lub dbasz w przedsiębiorstwie o obieg dokumentów? Bezpieczeństwo danych jest w tym kontekście bardzo istotne. Zapewnienie bezpieczeństwa poufnych informacji w dobie cyfrowego obiegu dokumentów – czy to w ogóle możliwe? Jak w innowacyjny sposób prowadzić cyfrowy obieg dokumentów? Odpowiedź znajdziesz w naszym najnowszym artykule.
Depozytory kluczy i innych przedmiotów
- Szczegóły
- Kategoria: Realizacje
Do szeroko rozumianego pojęcia bezpieczeństwa oprócz różnego rodzaju systemów alarmowych czy monitoringu należą także depozytory kluczy. Są to urządzenia czysto mechaniczne bądź, jak przystało na dzisiejsze czasy, elektromechaniczne, które mają za zadanie zarządzać kluczami w obiekcie. W budynkach, organizacjach, instytucjach państwowych, urzędach centralnych, firmach prywatnych potrzebny jest sprawny, bezpieczny, zautomatyzowany i łatwy sposób przechowywania, wydawania wszelkiego rodzaju kluczy. Korzystając z depozytorów kluczy można całkowicie wyeliminować błędy spowodowane tzw. czynnikiem ludzkim i sprawnie zarządzać kluczami oraz ich obiegiem. Pozwala to uniknąć przypadków dostępu do kluczy przez osoby nieuprawnione.
Nowości w systemach alarmowych
- Szczegóły
- Kategoria: Realizacje
Jak mówią policyjne statystyki liczba włamań do domów, mieszkań, biur czy innych obiektów zmalała w ciągu ostatnich 20 lat o przeszło 80% a ponadto zwiększył się też stopień wykrywalności tego typu przestępstw. Takie zmiany w statystykach uzyskano między innymi dzięki wzrostowi popularności systemów alarmowych i antywłamaniowych. Świadczą o tym kolejne dane statystyczne, które mówią, że w 2021 roku 68% domów miało zainstalowane systemy SSWiN a w 2022r było już ich ponad 85% (dane na podstawie raportu o budowie domów w Polsce przygotowanego przez Oferteo.pl).
Projekt szkolenia specjalistycznego w służbie więziennej do stanowiska operatora systemu dozoru wizyjnego – „monitorowego”
- Szczegóły
- Kategoria: Realizacje
Wstęp
W celu zapewnienia bezpieczeństwa osadzonych, a więc realizacji jednej z misji więziennictwa jaką jest ochrona osób pozbawionych wolności, od roku 2009 r. wprowadzono stały monitoring zachowania osadzonych w kodeksie karnym wykonawczym1. Jednak dopiero w 2016 r. w Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości2 wprowadzono stanowisko ochronne do stałej obserwacji osadzonych umieszczonych w celi monitorowanej, wcześniej zadania te powierzano funkcjonariuszom w wartowni, gdzie realizowali również inne zadania.
Zabezpieczenia elektroniczne zakładów karnych i aresztów śledczych
- Szczegóły
- Kategoria: Realizacje
Do podstawowych zadań służby więziennej należy w szczególności:
- ochrona społeczeństwa przed sprawcami przestępstw lub przestępstw skarbowych osadzonymi w zakładach karnych i aresztach śledczych;
- zapewnienie w zakładach karnych i aresztach śledczych porządku1.
Rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo w obiektach penitencjarnych w ofercie Miwi Urmet
- Szczegóły
- Kategoria: Realizacje
Jest sprawą oczywistą, że bezpieczeństwo osób przebywających w obiektach penitencjarnych jest priorytetem. Wiadomo też, że same obiekty, wewnątrz, jak i na zewnątrz, muszą być również bardzo dobrze zabezpieczone. Do tego celu wykorzystywane są specjalistyczne systemy zabezpieczeń. Dzięki nim możliwe jest minimalizowanie zagrożeń. Takie systemy posiada w swojej ofercie firma Miwi Urmet. W portfolio mamy wiele wdrożeń systemów kontroli dostępu, monitoringu wizyjnego, ochrony obwodowej oraz interkomowych systemów bezpieczeństwa. Są to rozwiązania o wysokiej funkcjonalności, niezawodne i łatwe w obsłudze. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę tych systemów.
SMART PRISON. Transformacja cyfrowa w więzieniach
- Szczegóły
- Kategoria: Realizacje
Obecnie nikomu nie trzeba tłumaczyć co oznacza określenie smart. Smart phone, smart watch, smart TV, smart city i wiele podobnych. To określenie nowoczesnych, przyjaznych użytkownikowi cyfrowych rozwiązań. Czy więzienie może być smart? Czy powinno być smart i dlaczego? Jakie korzyści przynosi smart więzienie i transformacja cyfrowa? Na te i inne pytania autor spróbuje odpowiedzieć w dalszej części artykułu.
Funkcjonariusze w systemie wielozmianowym. Problemy komunikacyjne w przekazywaniu poleceń służbowych
- Szczegóły
- Kategoria: Realizacje
Zgodnie z uregulowaniami zawartymi w Ustawie o Służbie Więziennej z dnia 9 kwietnia 2013 roku, funkcjonariusze w/w formacji pełnią służbę w dwóch systemach zmianowości – jednozmianowym oraz wielozmianowym. Większość kadry, w tym kadra kierownicza, swoje zadania służbowe realizuje w oparciu o system jednozmianowy pozostając w stałym bezpośrednim kontakcie ze współpracownikami tej samej komórki organizacyjnej, pracując od poniedziałku do piątku włącznie. Pod względem komunikacyjnym jest to rozwiązanie optymalne. Zgoła inaczej sprawy komunikacji mają się w działach ochrony. Tam podstawowym systemem pracy jest system wielozmianowy. Oznacza to, że funkcjonariusz podejmuje służbę naprzemiennie w trybie ciągłym. Rozpoczyna ją od służby dziennej, następnie pełni służbę nocną po czym korzysta z dwóch dni odpoczynku. Czyli dzień, noc, wolne, wolne i znowu dzień, noc. Takie rozwiązanie wymaga stworzenia czterech odrębnych zmian pełniących te same obowiązki 365/7/24.
Już 1 na 3 Polaków załatwia sprawy urzędowe przez internet – wyzwanie, które wymaga zaawansowanych rozwiązań IT
- Szczegóły
- Kategoria: Realizacje
Już 1 na 3 Polaków załatwia sprawy urzędowe przez internet – wyzwanie, które wymaga zaawansowanych rozwiązań IT
Wojciech Wrona, Dyrektor Sektora Publicznego, Red Hat