a11Nowa seria rejestratorów sieciowych AXIS Camera Station S10 Recorder przeznaczona jest do zarządzania obrazami z kamer Axis i automatyzacji działań w nowoczesnych systemach dozoru wizyjnego. Urządzenia oferują rozwiązanie, które upraszczacza konfigurację i czas wdrożenia w instalacjach średniej wielkości, sprawdzające się w szkołach, przemyśle i większych powierzchniowo sklepach, które wymagają niezawodnego zapisu obrazów wysokiej rozdzielczości.

Axis Communications, światowy lider w dziedzinie sieciowych rozwiązań wizyjnych, wprowadza na rynek nową serię sieciowych wideorejestratorów AXIS Camera Station S10 z fabrycznie zainstalowanym i skonfigurowanym oprogramowaniem. Aplikacja AXIS Camera Station oparta na wydajnej platformie sprzętowej wysokiej jakości zapewnia efektywną i niezawodną współpracę z wieloma modelami kamer Axis, przy równoczesnej prostej konfiguracji.

„Axis stale rozwija swoją ofertę, opracowując innowacyjne produkty i rozwiązania w celu optymalizacji biznesu naszych klientów. Seria sieciowych wideorejestratorów AXIS Camera Station S10 stanowi rozwiązanie typu plug and play, które łatwo można zainstalować nie tylko w nowych, ale także w działających już instalacjach dozoru wizyjnego średniej wielkości", mówi Jan Grusznic, Sales Engineer Axis Communications.
Seria AXIS Camera Station S10 Recorder składa się z:

  • AXIS S1016 – serwera i stacji roboczej, przygotowanych do pracy w warunkach biurowych, obsługujących 16 kanałów wideo (maksylanie 24 kanały wideo),
  • AXIS S1032 – serwera typu rack, przygotowanego do obsługi 32 kanałów wideo (maksymalnie 48 kanałów wideo),
  • AXIS S1048 – serwera typu rack, skonfigurowanego do obsługi 48 kanałów wideo (maksymalnie 64 kanały wideo).

Axis Camera Station stanowi kompletny system do zarządzania obrazem wizyjnym, audio, sygnałami wejścia/wyjścia i zdarzeniami. Oprogramowanie to oferuje intuicyjny interfejs użytkownika, dając wygodny dostęp do różnych funkcji oraz zapewniając skuteczny dozór wizyjny. Wśród nich są m.in. widoki, które użytkownik może łatwo przystosować do własnych potrzeb, mapy, zaawansowany kreator konfiguracji zdarzeń, wydajne zarządzanie alarmami i zdalne sterowanie kamerami PTZ. Natomiast wszystkie oryginalne ustawienia systemowe zostały opracowane w sposób mający na celu uproszczenie konfiguracji systemu i maksymalizację wydajności.
Elementy sprzętowe, takie jak twarde dyski, karty graficzne i procesory, a także karty pamięci są odpowiednio zoptymalizowane, tak aby sprostać wysokim wymaganiom względem nadzoru wizyjnego (włącznie z obrazem w wysokiej rozdzielczości). Pakiet zawiera również firmowe wsparcie zarówno w zakresie sprzętu, jak i oprogramowania przez trzy lata.
Inne cechy serii AXIS Camera Station S10 Recorder to:

  • Zainstalowane oprogramowanie systemowe (Windows 7),
  • Łatwa skalowalność rejestratorów poprzez rozszerzenie o kolejne licencje AXIS Camera Station,
  • Obsługa wielu ekranów,
  • Opcjonalnie dostępne - AXIS Camera Station S9001 Desktop Terminal, stanowiący dodatową stację roboczą.

Seria AXIS Camera Station S10 Recorder jest dostępna w Polsce od czerwca 2015 roku, poprzez kanały dystrybucyjne Axis.

Informacja prasowa

Pin It