a8004 ve angle left light on 1501 hi lowAxis wprowadza pierwszy wideodomofon do identyfikacji gości i zarządzania dostępem. AXIS A8004-VE Network Video Door Station jest urządzeniem opartym o otwarty protokół IP, umożliwiającym dwustronną komunikację, przesył obrazu w wysokiej rozdzielczości i zdalne sterowanie. To wydajne uzupełnienie instalacji nadzoru, oferujące nowy poziom zabezpieczeń dla skutecznej identyfikacji i kontroli dostępu.

„Axis posiada udokumentowane doświadczenie we wprowadzaniu innowacyjnych produktów z zakresu nadzoru wizyjnego. AXIS A8004-VE daje nam możliwość dostarczania klientom łatwego w instalacji wideodomofonu, który rozszerza funkcje systemu bezpieczeństwa. AXIS A8004-VE pozwala naszym klientom szybko i łatwo identyfikować i komunikować się z osobami na zewnątrz budynku, oraz bezpiecznie wpuszczać ich na określony teren. To wydajne uzupełnienie każdego systemu nadzoru, łatwe do zainstalowania niczym dowolna kamera sieciowa", komentuje Jan Grusznic, Sales Engineer Axis Communications.

Dzięki wysokiej odporności na warunki atmosferyczne oraz akty wandalizmu, AXIS A8004-VE świetnie sprawdza się w instalacjach zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Kontroler drzwi wyposażony jest w zapewniający wyraźną i pozbawioną efektu echa komunikację dwukierunkową interkom oraz w zintegrowaną kamerę HDTV z technologią WDR, oferującą wysoką jakość obrazu w każdym, także słabym świetle. Urządzenie zapewnia niezawodną identyfikację osób przez całą dobę, nawet w najbardziej wymagających warunkach. Power over Ethernet umożliwia instalację za pomocą pojedynczego kabla sieciowego i zapewnia wystarczającą moc do obsługi i kontroli większości standardowych zamków drzwi bezpośrednio z urządzenia.

W przypadku małych i średnich instalacji, jakie standardowo posiadają sklepy i biura, AXIS A8004-VE przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa określonych pomieszczeń i uprości codzienne operacje. Stacja zewnętrzna umożliwia komunikowanie się i identyfikację odwiedzających, oraz umożliwia zdalne sterowanie funkcją wejścia/wyjścia z telefonu VOIP, telefonu komórkowego lub bezpośrednio, za pomocą Video Management System (VMS).

W przypadku rozbudowanych instalacji, takich jak lotniskowe, korporacyjne, czy przemysłowe, gdzie konieczna jest integracja wielu różnych systemów, np. nadzoru wizyjnego, kontroli dostępu, czy telefonii IP, AXIS A8004-VE umożliwia bezproblemowe wdrożenie, dzięki oparciu o otwarte standardy oraz udostępnienie interfejsu programowania aplikacji (API). Będąc w pełni zgodnym z ONVIF, VAPIX oraz SIP, urządzenie jest kompatybilne z różnymi systemami, umożliwiając partnerom Axis Application Development zapewnienie rozwiązań spełniających specyficzne wymagania klientów.

"Wizja Genetec to oferowanie klientom holistycznego podejścia do zarządzania bezpieczeństwem, na które składają się nagrania wideo, kontrola dostępu, oraz komunikacja oparta na SIP. Dzięki naszemu oprogramowaniu Security Center, współpracującemu bez zakłóceń z AXIS A8004-VE Network Video Station, zapewniamy użytkownikom końcowym wyższy poziom kontroli bezpieczeństwa. System nie tylko reaguje na przychodzące połączenia równolegle z transmisją obrazu, ale użytkownicy mają również możliwość podjęcia działań otwierających lub blokujących drzwi, wykorzystując ujednolicony interfejs", mówi Jimmy Palatsoukas Senior Manager, Product Marketing, Genetec.

Produkt będzie wspierany przez AXIS Camera Station 4.20 oraz AXIS Video Hosting System (AVHS). Pełne wsparcie zapewnia także oprogramowanie do zarządzania obrazem, oferowane przez takich partnerów Axisa, jak Aimetis, Genetec, Honeywell, Milestone I SeeTec.

Dodatkowe funkcje AXIS A8004-VE Network Video Door Station to:

  • Redukcja echa akustycznego oraz hałasu
  • Zdalne sterowanie wieloma punktami wejścia/wyjścia
  • Wsparcie dla zewnętrznych aplikacji mobilnych służących identyfikacji i kontroli wejścia/wyjścia

Urządzenie jest dostępne w kanałach dystrybucyjnych Axis od maja br.

Informacja prasowa

Pin It