Każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą wie, że wysoka jakość czy szeroko rozumiany profesjonalizm to podstawa każdego biznesu. Bądź jednak pewien, że to stanowczo za mało, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Dlaczego? Otóż zabiegając o klienta każdy marketingowiec twierdzi, iż jego ofertę wyróżnia najlepsza jakość, innowacyjność, indywidualne podejście do klienta, a niekiedy i najlepsza cena. Reasumując te cechy można by dojść do wniosku, że jesteśmy wyjątkowi na tle konkurencji. Tyle tylko, że tak o swoich mocnych stronach mówią wszyscy. Ty miej jeszcze coś naprawdę wyjątkowego, coś, co pozwoli być o krok przed konkurencją i zapewni pozycję pioniera nowych rozwiązań. Zastanów się: Czy tym, co będzie wyróżniać TWOJĄ firmę może być Synova?

Synova to autentyczna nowość trafiająca celnie w potrzeby więk-szości klientów agencji ochrony mienia. W szczególności tych, które poza ochroną fizyczną świadczą usługi utrzymania czystości w obiektach. To produkt dający tak bardzo pożądany efekt, jak sterylność w okresie zagrożenia epidemiologicznego. Domyślasz się już, co wyjątkowego wyróżni CIĘ na tle konkurencji? S y n o v a.

baner Euroalarm

Zapewne niektórzy słyszeli o antykradzieżowych generatorach mgły czy dymu, które w kilka sekund potrafią obniżyć przejrzystość powietrza do kilkudziesięciu centymetrów. Aktywacja takiego systemu w momencie włamania w praktyce uniemożliwiała intruzowi plądrowanie.

Nowością, jaką niesie Synowa, jest nowy skład chemiczny rozpylanej mgły, która dzięki temu otrzymała właściwości sanityzujące. Producent zmodyfikował skład chemiczny płynu użytego do generowania mgły.

Tym samym system Synova może pełnić dwie funkcje jednocześnie – systemu podnoszącego higienę pomieszczeń, a takżeantykradzieżową. Zapewne znajdą się klienci, których generator mgły przekona jedną z tych funkcji lub obiema.

Synova, pracując jako system antykradzieżowy, może być wyzwalana przez działający w korelacji system sygnalizacji włamania i napadu. Jeśli natomiast ma być użyta w celach higienicznych – może być wysterowana manualnie lub przez automatykę budynkową, np.: w godzinach nocnych, pod nieobecność personelu/ pracowników. W każdym przypadku, urządzenie wypełnia całą kubaturę pomieszczenia bardzo gęstą mgłą, powodując spadek widzialności do ok. 0,5 m.

Technologia termicznego rozpylania substancji zmniejszającej przejrzystość powietrza pozwala na osiągnięcie bardzo małych rozmiarów kropel zawiesiny, mieszczących się w przedziale od 1 do 5µm. Takie rozmiary gwarantują utrzymywanie się mgły w pomieszczeniu dostatecznie długo, by skutecznie uniemożliwić działanie włamywaczom. Zawiesina o tej ziarnistości kropel nie daje się łatwo rozproszyć, wyklucza użycie ręcznego oświetlenia, nie pozwala na dostrzeganie przedmiotów, mebli, przeszkód, czyli działa zdecydowanie dezorientująco na ewentualnego włamywacza. Płyn stanowiący źródło zawiesiny jest umieszczany w prostym, łatwo dostępnym zasobniku urządzenia. Mgła ustępuje samoistnie po około 3 godzinach, o ile pomieszczenie nie zostanie przewietrzone w sposób wymuszony.

Zestawienie wydajności poszczególnych modeli Synova Fog

euroalarm-tabela.png                                                                                                   

Generator Synova dostępny jest w kilku wariantach, które pozwalają dobrać odpowiedni model do wielkości pomieszczenia i przeznaczenia (antykradzieżowe/higieniczne). Zróżnicowane są również zasobniki z fluidem będącym źródłem mgły.

Urządzenia z tej serii posiadają klasyczne wejścia wyzwalające, uzbrajające, wyjście sygnalizacji awarii, port USB, szeregowy RS232. Są wyposażone w akumulator zapewniający zasilanie awaryjne, posiadają plastikowe obudowy (co ułatwia stosowanie komunikatorów GSM).

Proponowane w tej linii urządzenia mają zróżnicowaną wydajność – zależnie od modelu – od 200 m3 do 800 m3 przy pojedynczym wyrzucie mgły. Taki wyrzut można wywołać tyle razy, na ile starczy płynu: przykładowo Synova Fog 200 może zamglić 200 m3 przy pojedynczym wyrzucie. Obiekt o takiej kubaturze może być zamglony czterokrotnie. Jeśli kubatura jest mniejsza – odpowiednio więcej (zmniejszając czas wyzwalania pojedynczego wyrzutu mgły) np. 16 razy przy 50 m3. Wersja Synova Fog 800 może zamglić jednorazowo maksymalnie 800 m3 i analogicznie 34 razy przy kubaturze 50 m3.

Wszystkie urządzenia z tej linii posiadają stosowne certyfikaty, a płyn stosowany do generowania mgły dodatkowo certyfikat bezpieczeństwa jako nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt. Wszystkie urządzenia mogą być montowane zarówno w poziomie, jak i w pionie.

W przygotowaniu jest również wersja bardziej zaawansowana z rozbudowaną elektroniką. Wiąże się to z możliwością obsługi większej ilości wejść i wyjść alarmowych, możliwością dodawania modułów rozszerzeń w postaci karty LAN do dostępu zdalnego przez chmurę, karty Wi-Fi dostępu do sieci bezprzewodowej WLAN, a także karty dodatkowych wyjść przekaźnikowych. Przygotowywana linia będzie posiadać także większe zbiorniki na płyn do wytwarzania mgły, co oczywiście pozwala na zamglenie większych pomieszczeń. W fazie przedprodukcyjnej jest już model o wydajności zamglenia kubatury 4000 m3 przy pojedynczym wystrzale.

Płyn używany w systemie Synova stanowi nieszkodliwą dla ludzi i zwierząt mieszankę alkoholu, wody, glikolu propylenowego oraz soli amonowych. Można go stosować także we wszystkich poprzednich wersjach przeznaczonych do systemów antykradzieżowych.

Istotną przewagą nowego płynu nad tradycyjnymi płynami, dedykowanymi do ręcznych atomizerów stosowanych do odkażania, jest fakt, iż mgła jest rozpylana do rozmiarów kropli o średnicach rzędu 1-5 µm, podczas gdy tradycyjne rozpylacze generują krople rzędu kilkudziesięciu do 100 µm. Dzięki temu kondensat pozostaje w powietrzu dłużej jako zawiesina oraz posiada daleko większe zdolności do penetracji wszystkich naroży, krawędzi, płaszczyzn i zakamarków pomieszczenia.

Mgła jest w pełni bezpieczna dla elektroniki, dzięki czemu można stosować oczyszczanie mgłą w pomieszczeniach, w których znajdują się np. komputery (także w serwerowniach). Nie powoduje korozji, nie pozostawia osadu, smug, itp., nie ma więc konieczności przeprowadzania sprzątania po danej operacji.

Ponieważ osiadająca mgła pozostawia pewien efekt zabezpieczający przez kilka dni, można rekomendować taką formę higienizacji, np. raz w tygodniu, choć nie ma żadnych przeciwskazań do codziennego stosowania tej procedury. Jest to więc także idealne rozwiązanie do obiektów muzealnych, gdzie dokładne czyszczenie jest utrudnione z uwagi na materię eksponatów i ich wartość materialną. Ponadto ma zastosowanie w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu (poczekalnie, przedszkola, siłownie, sklepy jubilerskie i wysokim obostrzeniu z uwagi na wymogi RODO. Zastosowanie tego rodzaju rozwią-zania zapewni sanityzację i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

euroalarm-logo.png

Artykuł firmy

EUROALARM

Pin It

 

bg
pi