750 200 1


Niewidzialna strefa, która chroni teren przed wtargnięciem

 

Linia bezpieczeństwa, która otacza nasz teren i alarmuje o próbie wtargnięcia na chroniony obszar. Do takich zadań zostały zaprojektowane systemy Forteza – automatyczne systemy detekcji do ochrony obwodowej.

Infrastruktura krytyczna, obiekty publiczne, obszary przemysłowe i magazynowe, a nawet prywatne posesje to miejsca, gdzie ochrona obwodowa oparta o wysokiej klasy inteligentne rozwiązania, jest kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo. Tymczasem, ze względu na rozległy teren, ochrona oparta jest zazwyczaj o wysokie ogrodzenie, wzmocnione nierzadko drutem kolczastym oraz system monitoringu wizyjnego. W takich zabezpieczeniach łatwo jednak znaleźć – dosłownie – lukę, która jest najsłabszym punktem ochrony i umożliwia niezauważone przejście intruza na chroniony teren. Czy można więc sprawić, żeby zwykłe ogrodzenie było czymś więcej?

Na to pytanie odpowiada Krzysztof Rydlak, Product Manager firmy Spy Shop, ekspert ds. bezpieczeństwa technologicznego: „Systemy ochrony obwodowej marki Forteza zapewniają wysoką skuteczność w detekcji i alarmowaniu o próbie wtargnięcia na obszar chroniony. Klasycznym rozwiązaniem jest kabel sensoryczny umieszczony na ogrodzeniu wykrywający próbę jego sforsowania, który podłączmy do modułu obsługującego 4 strefy o długości do 300m każda – system Tribo-S. Druga technologia to bariery mikrofalowe FMC, tworzące niewidoczną strefę, której przekroczenie zostanie natychmiast wykryte przez system. Maksymalna długość strefy w zależności od modelu wynosi od 50 nawet do 300m”.

 

System FMC Forteza który wytwarza niewidzialną barierę mikrofalową

 

Oba rozwiązania charakteryzuje bardzo wysoka skuteczność działania i odporność na zakłócenia czy czynniki zewnętrzne np. opady, obecność małych zwierząt czy roślinność - dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i algorytmów przetwarzania sygnałów. Prosta i solidna konstrukcja gwarantuje długotrwałe skuteczne działanie w trudnych warunkach i w szerokim zakresie temperatur. Urządzenia Forteza to także prosta konfiguracja za pomocą aplikacji (Android i Windows) oraz łatwa integracja z innymi systemami alarmowymi i monitorującymi.

 

 

Ochrona obwodowa jako część systemu zabezpieczeń

 

Zarówno jeden, jak i drugi system Forteza można bardzo łatwo skonfigurować i zintegrować z już istniejącymi zabezpieczeniami terenu, dzięki czemu staje się on pierwszą linią ochrony. Po wpięciu go do systemu alarmu, każde wtargnięcie do strefy stworzonej przez barierę FMC, czy przekroczenie ogrodzenia z systemem Tribo-S, powoduje automatyczne włączenie sygnału ostrzegawczego. System jest też dobrym uzupełnieniem monitoringu wizyjnego całego obiektu.

Ten z kolei może być udoskonalony za pomocą wysokiej klasy kamery do całodobowej obserwacji marki Kowa. W połączeniu z jednymi z najlepszych na rynku obiektywów wykorzystywanych do pracy po zmroku tego samego producenta pozwala na dostrzeżenie w kolorowym obrazie szczegółów takich jak twarz intruza czy odczytanie tablic rejestracyjnych z dużej odległości nawet przy bardzo słabym oświetleniu.

Kamera i obiektyw marki Kowa

Całość można skonfigurować tak, aby wykrycie intruza przez system Forteza powodowało uruchomienie alarmu i automatyczne ustawienie kamery na strefę, w której została naruszona granica chronionego obszaru. Pozwala to na szybką reakcję wykrycie potencjalnego zagrożenie, jego identyfikację i wysłanie grupy interwencyjnej w odpowiednie miejsce, jeśli zachodzi taka potrzeba. Automatyzacja pracy powoduje zwiększenie ogólnego poziomu bezpieczeństwa przy minimalizacji nakładów finansowych na personel odpowiedzialny za ochronę obiektu.

Wszystkie produkty opisane powyżej dostępne są w ofercie dystrybutora – marki Spy Shop.

 

Pin It

 

bg
pi