Panasonic rozszerzył ofertę najbardziej wytrzymałych kamer dozorowych o modele odporne na erozję i korozję wywołaną zasoleniem powietrza. Urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w portach, przy nabrzeżach i na mostach. Oprócz wyjątkowo wytrzymałej obudowy ich zaletą jest obsługa formatu H.265, który daje możliwość dłuższego nagrywania przy mniejszym zużyciu pamięci.

Zarówno obudowa, jak i śruby nowych kamery dozorowych Panasonic są odporne na erozję i korozję wywołaną przez zasolone powietrze, co potwierdza spełniona przez nie norma ISO14993. Jednocześnie oba modele WV-X6531NS i WV-S1531LNS pracują w ramach platformy i-PRO Extreme, umożliwiając kompresję H.265.

Panasonic WV S1531LNS

Chcąc rozszerzyć zastosowanie swoich kamer dozorowych, Panasonic uzupełnił dotychczasową ofertę o dwa modele zaprojektowane z myślą o pracy w obszarach przybrzeżnych. Nową kamerę kopułkową PTZ (WV-X6531NS) oraz model typu bullet (WV-S1531LNS), oprócz odpornej na korozję obudowy, wyróżniają inteligentne algorytmy zmniejszające wykorzystanie przepustowości sieci. Urządzenia pozwalają tym samym na mniejsze wykorzystanie miejsca na dysku wymaganego do przechowywania materiałów z monitoringu nawet o 75 proc. w stosunku do formatu H.264. Ponadto kamery oferują inteligentną analizę obrazu, dając użytkownikom możliwość obserwacji obiektów z dużych odległości nawet przy trudnych warunkach zewnętrznych.

Modele WV-X6531NS i WV-S1531LNS są także odporne na celowe próby uszkodzenia i wyposażone w powlokę przeciwdeszczową oraz funkcję osuszania. Dzięki temu gwarantują niezawodne działanie i szerokie możliwości instalacji, szczególnie w wilgotnym otoczeniu.

Wraz z dwiema nowymi kamerami Panasonic wprowadził na rynek uchwyty montażowe odporne na erozję i korozję, które również spełniają normy ISO.

- Nowe modele mają podobne zalety, co dotychczasowe kamery dozorowe Panasonic, ale dzięki odporności na korozję, zapewniają niezawodność nie tylko w standardowych zastosowaniach na lądzie, ale także przy nabrzeżach czy na mostach. Urządzenia rejestrują wysokiej jakości obrazy niezależnie od pogody, gwarantując przy tym długi okres eksploatacji - mówi Gerard Figols, Security Solutions Product Marketing Manager w Panasonic.

Kamery WV-X6531NS i WV-S1531LNS stanowią uzupełnienie dla dobrze znanego modelu Aero PTZ. Dzięki nim Panasonic zapewnia kompletną ofertę kamer dozorowych do pracy w każdych warunkach.

Więcej informacji na temat systemów zabezpieczeń Panasonic można znaleźć na stronie: http://business.panasonic.pl/systemy-zabezpieczen/.

O Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) dostarcza rozwiązania dla biznesu, których celem jest usprawnienie działania przedsiębiorców oraz podniesienie efektywności i wydajności ich organizacji. Firma pomaga w rejestracji, przetwarzaniu i przesyłaniu danych wszelkiego typu: obrazu, głosu oraz tekstu. Zatrudniając ok. 350 osób, dysponując wiedzą inżynierską, możliwościami globalnego zarządzania projektami oraz szeroką siecią partnerów w Europie, PSCEU oferuje niezrównane możliwości na rynkach, na których działa.

PSCEU składa się z pięciu działów produktowych:

  • Broadcast & ProAV oferuje wysokiej jakości produkty i rozwiązania w obszarze systemów kamer zdalnych, studyjnych, przełączników obrazu oraz nagrywania P2. Linia profesjonalnych kamer VariCam umożliwia nagrywanie obrazu w 4K dla produkcji kinowych, telewizyjnych, dokumentów i realizacji na żywo.
  • Communication Solutions oferuje czołowe rozwiązania komunikacyjne, w tym profesjonalne skanery, systemy telefoniczne
    i terminale SIP.
  • Computer Product Solutions obejmuje linię wzmocnionych notebooków Toughbook, wzmocnionych tabletów Toughpad oraz systemy EPOS (ang. Electronic Point of Sale), które pomagają pracownikom mobilnym w podniesieniu wydajności pracy. Z 67-procentowym udziałem Panasonic Toughbook w rynku wzmocnionych notebooków i z 56-procentowym udziałem Panasonic Toughpad w rynku wzmocnionych tabletów (pod względem uzyskanych przychodów), firma jest liderem w tym segmencie urządzeń w Europie (dane za rok 2016: VDC Research).
  • Security Solutions oferuje kamery dozorowe i rejestratory, systemy interkomu wideo i kontroli dostępu.
  • Visual System Solutions, czyli dział obejmujący projektory i monitory profesjonalne. Panasonic oferuje najszerszą gamę produktów wizualnych i jest liderem na europejskim rynku projektorów o wysokiej jasności z udziałem 36,20 proc. pod względem uzyskanych przychodów (Futuresource, dane za okres: kwiecień 2015 r. – marzec 2016 r. dla projektorów powyżej 5 tys. lumenów z wyłączeniem projektorów 4K i kina cyfrowego).

O Panasonic:
Panasonic Corporation jest światowym liderem w tworzeniu produktów i technologii z zakresu elektroniki konsumenckiej, rozwiązań dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw, branży motoryzacyjnej oraz producentów urządzeń. W 2018 r. firma świętuje 100 rocznicę powstania. W tym czasie Panasonic rozwinął swoją działalność na całym świecie i obecnie obejmuje 495 filii oraz 91 przedsiębiorstw stowarzyszonych, które w roku finansowym zakończonym 31 marca 2017 r. zanotowały skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości 61,711 miliardów euro. Firma dąży do tworzenia nowych wartości i innowacji we wszystkich grupach produktowych, by zapewnić swoim klientom lepsze życie i lepszy świat. Więcej informacji o firmie Panasonic znajduje się pod adresem: http://panasonic.pl lub http://business.panasonic.pl.

 Źródło: www.panasonic.pl

Pin It