Porto jest siedzibą jednej z najważniejszych fundacji kultury i architektury: Serralves. W 2012 roku muzeum sztuki współczesnej Serralves, mieszczące się w willi i otaczającym ją parku, zostało wpisane na listę narodowego dziedzictwa Portugalii ze względu na walory architektoniczne i krajobrazowe.

Muzeum Serralves odwiedza rocznie około 300 000 osób i należy do najpopularniejszych tego typu placówek w Portugalii. Odbywające się tutaj światowej rangi imprezy kulturalne – jak choćby zorganizowana niedawno wystawa dzieł hiszpańskiego artysty Miro – przyciągają tłumy gości z całego świata. Muzeum wystawiło ponad 80 dzieł artysty, w tym takie, które nigdy wcześniej nie były prezentowane publicznie. Aby zapanować nad rosnącą liczbą odwiedzających, Fundacja Serralves postanowiła skorzystać ze wsparcia technicznego. Kierownictwo obiektu chciało wiedzieć, jak rozkłada się liczba odwiedzających na poszczególne dni tygodnia i pory dnia, aby w lepszy sposób rozdzielić zadania personelu i zapobiec kolejkom przy wejściach oraz nie dopuścić do przepełnienia sal muzealnych.

Bosch pomógł fundacji rozwiązać ten problem i zainstalował sieciowe kamery dozorowe typu FLEXIDOME IP panoramic 7000 w pomieszczeniach i na zewnątrz muzeum. Kamery są ze sobą połączone za pośrednictwem portalu Bosch Remote Portal. Zapewniają pełny ogląd sytuacji w zasięgu 360° i bez martwych pól. Dzięki wbudowanej funkcji analizy wideo kamery rejestrują i przekazują nie tylko obraz. Kamery sieciowe FLEXIDOME IP panoramic 7000 mogą także interpretować rejestrowane sytuacje, dodając do obrazu dodatkowe dane takie jak typ, wielkość i prędkość poruszania się obiektu.

Remote Portal działa w modelu SaaS („Software as a Service” – oprogramowanie jako usługa). Dzięki temu instalator systemu może m.in. skonfigurować kamery sieciowe Bosch oraz nadzorować ich status za pośrednictwem chmury obliczeniowej. Rozwiązanie to daje kierownictwu muzeum możliwość policzenia odwiedzających i tworzenia w czasie rzeczywistym raportów ze statystykami odwiedzin w ciągu dnia, tygodnia czy kilku miesięcy. Ponadto dane można w łatwy sposób wyeksportować do innych aplikacji.

Uzyskane w ten sposób informacje Fundacja Serralves może wykorzystać do tworzenia długoterminowych planów zapotrzebowania na pracowników oraz przydzielania im zadań. W razie potrzeby możliwe jest także zorganizowanie interwencji personelu ochrony, zanim dojdzie do przepełnienia sal muzealnych. Pozwala to lepiej sterować strumieniem odwiedzających, aby wszyscy mogli w spokoju i bez czekania w kolejkach obejrzeć wystawione prace.

Bosch Security Systems oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie zabezpieczeń, ewakuacji i nagłośnienia. W skład oferty wchodzą systemy telewizji dozorowej, kontroli dostępu, alarmowe, sygnalizacji pożarowej, nagłośnieniowe, kongresowe oraz tłumaczeń symultanicznych. Systemy Bosch stanowią doskonałe rozwiązanie w wielu zastosowaniach, zarówno w instytucjach rządowych, obiektach użyteczności publicznej, jak również budynkach komercyjnych, szkołach i domach. Liczne nagrody branżowe, certyfikaty jakości oraz różnorodna lista obiektów referencyjnych m.in. Stadion Narodowy w Warszawie, PGE Arena w Gdańsku czy Polska Prezydencja, potwierdzają bogate doświadczenie i sukcesy na rynku systemów zabezpieczeń. Jeśli wymagasz rozwiązań, na których możesz polegać, wybierz Boscha.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992 i jest reprezentowana przez 4 spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o., BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., sia Abrasives Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w 5 lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. W 2016 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 5,04 mld złotych i zatrudniała ok. ok. 5 140 pracowników (na dzień 31.12.2016). Od roku 2014 Bosch corocznie otrzymuje tytuł TOP Employers Polska dla najlepszych pracodawców w kraju.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Źródło: www.bosch-prasa.pl

Pin It