Eaton 10KW UPS Right 300px

Modele 8 i 10 kW gwarantują najlepsze parametry, w kompaktowych wersjach o obniżonej mocy, dla serwerowni i krytycznych zastosowań IT

GDAŃSK ... Firma Eaton ogłosiła dzisiaj, że optymalizuje swój asortyment zasilaczy UPS 93PS dla niższych mocy znamionowych 8 i 10 kW. Eaton 93PS jest najbardziej zaawansowanym trójfazowym zasilaczem UPS i został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu wysokiej dostępności i niskich kosztów użytkowania dla serwerowni i krytycznych aplikacji IT, takich jak szpitale, budynki komercyjne i zakłady przemysłowe. Zwiększenie zakresu dostępnych jednostek małej mocy pozwala profesjonalistom z branży IT na wybór optymalnego zasilacza UPS, w wersji modułowej lub monoblokowej, dostosowanego do ich potrzeb. Pomaga to zmniejszyć koszty sprzętu i energii oraz umożliwia bardziej elastyczne podejście do zarządzania systemem. Nowe modele są dostępne od końca trzeciego kwartału 2017 roku.

Rynek zasilaczy UPS jest w coraz większym stopniu świadomy kosztów, jednak gdy chodzi o mniejsze zapotrzebowanie na energię, klienci zazwyczaj musieli płacić więcej za modele o wyższej mocy, aby uzyskać wymagane funkcje i wydajność. Seria 93PS została wprowadzona na rynek w odpowiedzi na potrzeby przemysłu w zakresie zaawansowanych funkcji zasilaczy UPS, zoptymalizowanych pod kątem mniejszych potrzeb energetycznych. Nowy zakres mocowy zasilaczy 93PS firmy Eaton wprowadza urządzenia o takich samych parametrach technicznych jak modele o wyższej mocy, ale w przystępniejszych cenach.

Nowe modele są zoptymalizowane pod kątem mniejszej mocy i dostępne w wersji monoblokowej, oferując najmniejszą zajmowaną powierzchnię w swojej klasie. Urządzenia serii 93PS wyposażone są w wiodące na rynku technologie firmy Eaton, które umożliwiają uzyskanie najniższych całkowitych kosztów posiadania. Model 93PS charakteryzuje się sprawnością powyżej 96% i czasem zwrotu inwestycji krótszym niż 1,5 roku w porównaniu z innymi mniej wydajnymi modelami. Ponadto, korzystając z systemu Energy Saver System (ESS) firmy Eaton, który jest najszybciej działającym rozwiązaniem tego typu dostępnym na rynku, seria 93PS może osiągnąć sprawność do 99%, umożliwiając jeszcze większe oszczędności energii i niższe całkowite koszty użytkowania.

„Profesjonaliści zarządzający systemami o niższej mocy zazwyczaj musieli polegać na przestarzałej technologii lub płacić znacznie więcej za zasilacze UPS większej mocy, które znacznie przewyższały ich potrzeby energetyczne”, wyjaśnia Teppo Henttonen, Kierownik ds. marketingu, Critical Power Solutions w Eaton. „Klienci potrzebują rozwiązań, które dokładnie odpowiadają ich wymaganiom, pomagając im w zarządzaniu kosztami, a jednocześnie oferując funkcje i technologie jak w urządzeniach klasy premium”.

Możliwości serii 93PS obejmują kilka funkcji, które są unikalne dla firmy Eaton i zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić jak największą dostępność dla infrastruktury krytycznej. Zawierają one: Hot Sync, opatentowaną technologię firmy Eaton, do dzielenia obciążenia pomiędzy zasilaczami UPS, która eliminuje istnienie pojedynczego punktu awarii w działającym równolegle systemie UPS, oraz algorytm zaawansowanego zarządzania bateriami (ABM), który umożliwia inteligentne ładowanie i wydłuża ich żywotność. Eaton 93PS posiada również funkcje zapewniające bezpieczną instalację i użytkowanie dzięki zintegrowanym, przetestowanym elementom ochronnym, takim jak zabezpieczenie przed prądem zwrotnym i ultraszybkie bezpieczniki w przełączniku statycznym.

Nowe modele obsługują również oprogramowanie Eaton Intelligent Power Manager (IPM), które jest idealne dla mniejszych centrów przetwarzania danych, zwłaszcza ze względu na możliwość integracji z istniejącymi systemami i automatyzacji zarządzania infrastrukturą zasilającą. IPM umożliwia centrum przetwarzania danych lub kierownikowi działu IT monitorowanie i zarządzanie zasilaczem UPS jako integralną częścią infrastruktury zasilania i systemu IT, za pomocą pojedynczego panelu kontrolnego. Internetowy interfejs umożliwia monitorowanie wielu zasilaczy UPS i innych urządzeń zasilających. W zwirtualizowanych centrach przetwarzania danych IPM można połączyć z istniejącymi systemami zarządzania wirtualizacją i umożliwić użytkownikom łatwą konfigurację automatyzacji zdarzeń awaryjnych, takich jak zrzut obciążenia lub kontrolowane zamknięcie systemu.

Seria 93PS obejmuje wersje 8 i 10 kW z bateriami wewnętrznymi lub bez baterii oraz zewnętrzne szafy bateryjne.

Więcej informacji dostępnych jest na stronach www.eaton.eu/93PS oraz www.eaton.pl/powerquality. Aktualności dostępne są na kanale (@ETN_EMEA) komunikatora Twitter oraz na stronie firmy (Eaton) w serwisie LinkedIn.

Informacje o firmie Eaton
Sektor elektryczny Eaton jest globalnym liderem w dziedzinie dystrybucji zasilania i zabezpieczenia obwodów; zabezpieczenia zasilania zapasowego; regulacji i automatyki; oświetlenia i bezpieczeństwa; rozwiązań strukturalnych i sprzętu instalacyjnego; rozwiązań do pracy w surowych i niebezpiecznych warunkach; a także usług inżynieryjnych. Dzięki swojemu zestawowi globalnych rozwiązań Eaton jest w stanie sprostać najbardziej krytycznym wyzwaniom w zarządzaniu zasilaniem elektrycznym dnia dzisiejszego.

Eaton to spółka zajmująca się dystrybucją energii, która w 2016 roku osiągnęła sprzedaż rzędu 19,7 mld USD. Zapewniamy wydajne energetycznie rozwiązania, które pomagają naszym klientom zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo oraz zrównoważyć zużycie energii elektrycznej, hydraulicznej i mechanicznej. Eaton pragnie poprawiać jakość życia i dbać o środowisko poprzez technologie i usługi związane z dystrybucją energii. Eaton zatrudnia około 96 000 pracowników i sprzedaje produkty klientom w ponad 175 krajach. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.eaton.eu.

Kontakt dla czytelników: Eaton Electric Sp. z o.o., Biuro Warszawa, ul. Krakowiaków 34, 02-255 Warszawa, Poland. Tel: +48 22 320 5050, Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: Eaton

Pin It