Schoeck Fire Resistance 300px

Ochrona przeciwpożarowa klatek schodowych z systemem izolacji akustycznej

Planując izolację akustyczną klatki schodowej, często nie zastanawiamy się, w jakim stopniu izolacja akustyczna wpływa na gęstość obciążenia ogniowego budynku. Niedawna opinia biegłego z Politechniki Kaiserslautern potwierdziła, że system Tronsole od firmy Schöck jest bezpieczny pod względem ochrony przeciwpożarowej.

Oceniając jakość izolacji akustycznej budynku, ważne jest, aby zwrócić uwagę na dźwięki uderzeniowe generowane na klatkach schodowych, w tym uciążliwe i niepokojące odgłosy spowodowane rytmicznym stukotem twardego obuwia. Dlatego też w nowoczesnym budownictwie niezbędnym elementem zapewniającym komfort mieszkania jest odpowiednia izolacja akustyczna klatki schodowej.

Taka izolacja składa się z gotowych do montażu, skoordynowanych, nośnych elementów dźwiękochłonnych ze zintegrowanymi łożyskami elastomerowymi, uzupełnionych prefabrykowanymi płytami ze sztywnej pianki.

schoeck Fire Resistance 250px

Niwelacja obciążenia ogniowego
Palność elementów systemu Schöck Tronsole nie ma wpływu na stosowanie ich w konstrukcjach klatek schodowych budynków wielorodzinnych. Po montażu, wszystkie części izolacji są prawie w pełni osadzone w betonie lub murze. Jedynie niewielkie ich fragmenty narażone są na ewentualne działanie ognia. Widoczna jest jedynie dziesięciomilimetrowa szczelina, dzięki której dostęp tlenu jest znacznie utrudniony.

System Schöck Tronsole bezpieczny dla budynków wielorodzinnych
Nowa generacja łączników Schöck Tronsole to system składający się z sześciu produktów mocowanych bezpośrednio do schodów. Typ T pozwala na oddzielenie akustyczne biegu schodów od spocznika, Typ F – oddziela bieg schodów prefabrykowanych od spocznika, typ Q – bieg schodów zabiegowych od ścian klatki schodowej, natomiast typ B – bieg schodów od płyty fundamentowej lub stropu. Typ Z służy natomiast do akustycznego oddzielenia spocznika od ściany klatki schodowej, a typ L zabezpiecza szczeliny pomiędzy biegiem schodów i spocznikiem lub ścianą. Wszystkie typy wzbogacone zostały o podporę elastomerową Schöck Elodur, która zapewnia odpowiednią izolację akustyczną. Poszczególne elementy systemu posiadają aprobatę techniczną wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej. W porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi Schöck Tronsole poprawia znacznie izolacyjność akustyczną od dźwięków uderzeniowych.

Montaż systemu Tronsole w standardowych budynkach mieszkalnych jest całkowicie bezpieczny z punktu widzenia ochrony przeciwpożarowej, co zostało potwierdzone opinią biegłego Politechniki Kaiserslautern.

System Schöck Tronsole – w zależności od typu - jest sklasyfikowany w klasie odporności ogniowej R90 lub R120. Oznacza to, że system Tronsole od firmy Schöck jest bezpieczny dla budownictwa wielorodzinnego, ponieważ nie przyczynia się do obciążenia ogniowego w obszarze klatek schodowych.

Dodatkowe informacje o firmie Schöck Sp. z o.o. :
Firma Schöck Sp. z o.o. należy do Grupy Schöck. Główną specjalnością firmy są rozwiązania do izolacji termicznej i akustycznej dla budownictwa jedno i wielorodzinnego. Grupa Schöck zatrudnia ponad 700 pracowników. Oprócz głównej siedziby zarządu, zakładu produkcyjnego i magazynu w Baden-Baden firma Schöck posiada również zakłady produkcyjne w Essen oraz Halle/Saale, na terenie Węgier i w Tychach (montaż końcowy). Pozostałe oddziały należące do Grupy Schöck są rozmieszczone w Polsce, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, USA, Rosji i Słowenii oraz firmy współpracujące w całej Europie, Korei Południowej i Japonii.

Jako producent firma Schöck projektuje, produkuje i prowadzi dystrybucję innowacyjnych elementów i systemów budowlanych dla budownictwa lądowego. Jej celem jest rozwój coraz to lepszych jakościowo i doskonalszych elementów konstrukcyjnych zgodnie z hasłem: „budować nowocześnie”. Oprócz rozwiązań technicznych firma Schöck zwraca szczególnie uwagę na usługi i serwis. Dzięki temu wszystkie grupy klientów mają dostęp do szkoleń, programów obliczeniowych,  informacji technicznych i koniecznego doradztwa technicznego, aby „budować nowocześnie”. Flagowym produktem firmy Schöck jest łącznik termoizolacyjny Isokorb. Jego wysoką jakość i bezpieczeństwo stosowania potwierdza m.in. statuetka Top Builder 2016 dla jednego z najbardziej innowacyjnych produktów budowlanych dostępnych na rynku.

MATERIAŁ PRASOWY

Schöck Sp. z o.o.
Ul. Jana Olbrachta 94
01-102 Warszawa
Tel. +48 (0) 22 533 19 18
Fax. + 48 (0)22 533 19 19
www.schock.pl

Kontakt prasowy: Hanna Gehrke - Gut
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 694 462 430, (71) 78 95 204

Pin It