noktowizyjna lornetka electrooptic fortis 21 z rejestratorem 200px

Electrooptic – nocne obserwacje dla służb, wojska i osób prywatnych

Obserwacja terenu w dzień wymaga sprawnego oka i precyzyjnej lunety lub obiektywu kamery. Jednak ten sam teren w nocy nie jest już tym samym środowiskiem. Noc stwarza zupełnie inne warunki i wymusza odnalezienie się w nich. Dlatego po zmroku najważniejszą kwestią staje się jakość noktowizji lub termowizji. O ile większość producentów zapewnia dostosowanie się do problematycznych, nocnych warunków, o tyle dla marki Electrooptic takie warunki nie są problemem, a korzyścią.

Wszystko za sprawą misji, jaką od 1996 roku, Electrooptic sukcesywnie wdraża w życie – kluczem do najskuteczniejszej nocnej obserwacji jest nieustanne stawianie na innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich jest celownik termowizyjny Legat R Smart wyposażony w bardzo czuły sensor mikrobolometryczny, a także jasny obiektyw o ogniskowej 50 mm. Dzięki temu obraz jest klarowny i wyraźny – niezależnie od otoczenia. Co więcej, za sprawą modułu Wi-Fi może on być bezprzewodowo przesyłany na urządzenia mobilne znajdujące się w promieniu 100 metrów.

Fortis 33 02 400 px

Ogromne przybliżenie i zasięg obserwacji do 2 km

Natomiast lorneta noktowizyjna Fortis została wyposażona w cyfrowy zoom, przybliżający aż 21-krotnie, co pozwala zarejestrować nagranie ze wszystkimi detalami, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej odległości. Na jakość obrazu nie ma wpływu nie tylko pora dnia, ale też warunki pogodowe – skuteczna obserwacja może być prowadzona w czasie mgły, deszczu czy śniegu.

Do obserwacji bardzo dalekiego obszaru Electrooptic stworzył oświetlacz podczerwieni do noktowizorów i kamer CCD, którego zasięg wynosi aż 2 km. Jednocześnie długość fali to 810 lub 940 nm. Tak rozbudowany sprzęt został natomiast zamknięty w niewielkiej, lekkiej konstrukcji, która jest łatwa do przenoszenia – nawet na bardzo trudnym terenie.

Obserwacja bez użycia rąk

 Dla służb, których nocne operacje wymagają swobody rąk, Electrooptic przygotował profesjonalne gogle noktowizyjne Nivex. Jest to urządzenie bardzo chętnie wykorzystywane przez wojsko. Uzyskiwany obraz jest wyraźny i czysty za sprawą przetwornika 2+ i 3 generacji. Obserwacja – nawet w całkowicie ciemnym pomieszczeniu – może przebiegać w sposób niewidoczny dla innych, dzięki oświetlaczowi podczerwieni, którego siła może być wygodnie regulowana.

Electrooptic stworzył ponad 30 urządzeń wykorzystywanych przez służby, wojsko czy osoby prywatne na całym świecie. Swoją pozycję zawdzięcza dbaniu o jakość swoich produktów w najdrobniejszych detalach oraz nieustannemu rozwojowi i patrzenia krok dalej niż inni.

Fortis 33x zoom lornetka noktowizyjna z bezprzewodowym przesyłem obrazu i rejestratorem

Źródło: www.spyshop.pl 

Pin It