Panasonic logoPodczas berlińskich targów IFA firma Panasonic ogłosiła powołanie nowej dywizji o nazwie Panasonic Cloud Management Services Europe BV. Spółka została stworzona w oparciu o przejętą w lipcu firmę CameraManager.com i będzie oferować rozwiązania monitoringu wizyjnego w chmurze między innymi dla małych i średnich przedsiębiorstw.


W ofercie nowej spółki, oprócz dotychczas dostępnych systemów monitoringu wizyjnego, znajdą się rozwiązania oferowane w chmurze, przeznaczone dla właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, niewielkich biur oraz innych obiektów wykorzystywanych do celów usługowych oraz mieszkalnych. Wśród nich znajdzie się aplikacja Cameramanager App, która pozwoli na elastyczny monitoring przestrzeni w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem urządzeń mobilnych i standardowych przeglądarek. Użytkownicy będą mogli określić z iloma kamerami chcą się w danej chwili połączyć oraz wybrać pożądaną jakość obrazu i czas przechowywania nagrania w chmurze.
- „Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że osoby zarządzające małymi i średnimi przedsiębiorstwami oraz właściciele budynków mieszkalnych zyskają za niewielką miesięczną opłatą gwarancję bezpieczeństwa i funkcjonalności dostępnych dotychczas głównie dla dużych firm. Będzie to możliwe dzięki połączeniu w ramach jednej oferty zaawansowanych kamer dozorowych IP firmy Panasonic oraz świadczonych w chmurze usług monitoringu Cameramanager" - mówi Masaki Arizono, Dyrektor Zarządzający Panasonic System Communications Europe.


Informacja prasowa

Pin It