00

„Nawet w najbardziej wymagających środowiskach, w których bezpieczeństwo ma znaczenie krytyczne, takich jak więzienie, Synology Surveillance Station nigdy nie zawodzi. — Synology to rozwiązanie do nadzoru wideo, które bez wątpienia polecilibyśmy zarówno dużym, jak i małym klientom." 

Christopher Daly-Roy
dyrektor generalny

 

Firma

Firma Peachy Event Services rozpoczęła działalność na początku 2000 roku i przekształciła się w firmę instalującą sprzęt audio-wideo i do monitoringu (zarówno w branży eventowej, jak i w instalacjach komercyjnych). Działa również jako dostawca usług pomocy technicznej na różnego typu wydarzeniach.

Zespół firmy Peachy, z siedzibą w Lincoln i Littlehampton w Wielkiej Brytanii, zapewnia monitoring wideo, transmisje na żywo oraz rozwiązania audio-wideo dla wielu imprez i obiektów. Celem firmy jest znajdowanie rozwiązań tam, gdzie dla innych jest to niemożliwe, dzięki swojej elastyczności i pomysłowości.

Wyzwanie

Jednym z najwierniejszych klientów firmy Peachy jest Lincolnshire Secure Unit, placówka więzienna dla nieletnich, wymagająca wideonadzoru 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Używany od sześciu lat system placówki wymagał modernizacji w celu zwiększenia wydajności monitorowania, rozdzielczości nagrań i ogólnej niezawodności systemu. Nowe rozwiązanie musiało obsługiwać bezprzerwowe zasilanie (UPS) w celu zapewnienia ciągłości pracy w przypadku awarii zasilania, a także inne opcje nadmiarowości.

Istniejący system obejmował dwa urządzenia Synology RS3614xs rejestrujące obraz z ponad 160 kamer, które zastąpiły rozwiązanie analogowe sprzed 2000 r. i od czasu instalacji działa bez zarzutu. Korzystał jednak z kamer MPEG o rozdzielczości 720p, niewystarczających według aktualnych standardów.

W odpowiedzi na zwiększoną złożoność strumieni danych i sieci urządzeń placówka wyróżniła trzy główne problemy: uproszczenie strumieni danych i kanałów na żywo; wydłużenie czasu pracy bez przestojów dzięki zapasowym serwerom nagrywającym; wdrożenie centralnego zarządzania systemem dozorowym, kamerami i urządzeniami monitorującymi.

Ponieważ od ponad 6 lat placówka nie miała żadnych znaczących problemów z pierwotnie zastosowanymi dwiema jednostkami Synology, nie wahała się wdrożyć dodatkowych rozwiązań firmy Synology.

01

 02

Rozwiązanie

Nowy system placówki obejmuje 167 kamer i sześć jednostek Synology RS3617RPxs działających jako serwery nagrywające, z których wszystkie zostały skonfigurowane tak, aby przełączały się awaryjnie na pulę dwóch jednostek RS3614xs działających jako rejestratory zapasowe w przypadku awarii.

Nowa para jednostek Synology RS3621xs+ w konfiguracji klastra Synology High Availability stanowi mózg systemu, pełniąc rolę serwerów centralnego systemu zarządzania Surveillance Station (CMS). Wykonują one jednak również inne ważne zadania, uruchamiają pakiety DHCP Server, Docker, Maria DB, php MyAdmin i Synology Webstation.

Serwerownia bazuje na szybkiej sieci Fibre Channel, odizolowanej od sieci kamer, aby zapewnić systemowi Surveillance Station CMS przepustowość do 2 Gb/s na Surveillance Station, z obsługą zasilaczy awaryjnych w celu uzyskania nadmiarowości zasilania. W celu zapewnienia, że systemy tworzenia kopii zapasowych będą działać w przypadku awarii, regularnie wykonywane jest ręczne przełączanie awaryjne. Dodatkowo, przy użyciu funkcji Hyper Backup, w lokalizacjach zdalnych często tworzone są kopie zapasowe konfiguracji systemu Surveillance Station CMS i przesyłane do pamięci Synology C2 Storage.

 

Korzyści

Zmodernizowane rozwiązanie Synology zapewnia placówce Lincolnshire Secure Unit nowoczesną podstawową sieć do nadzoru, która oferuje wysoką dostępność, proste zarządzanie, rozwiązania do odtwarzania danych po awarii i niezawodne kopie zapasowe.

- Nawet w najbardziej wymagającym środowisku, w którym bezpieczeństwo ma znaczenie krytyczne, takim jak więzienie, Synology Surveillance Station nigdy nie zawodzi — mówi Christopher Daly-Roy, dyrektor generalny firmy Peachy Events.

- Synology to rozwiązanie do nadzoru wideo, które bez wątpienia polecilibyśmy dużym i małym klientom.

 

03

04.jpg

Zalecane funkcje

Surveillance CMS - System scentralizowanego zarządzania (CMS) firmy Synology oferuje możliwość efektywnego zarządzania, elastycznego wdrażania, stałego nagrywania i prewencyjnej kontroli. Funkcje te przeznaczone są dla zastosowań na wielu obiektach i serwerach, obejmujących do 5000 kamer i 300 urządzeń NAS. (https://www.synology.com/pl-pl/surveillance/feature/cms)

Synology C2 Storage - Tworzenie kopii zapasowej danych serwera Synology NAS w chmurze (https://c2.synology.com/pl-pl/storage/nas)

High Availability - Połącz serwery Synology w centralnie zarządzany klaster pracy awaryjnej, aby zmaksymalizować czas pracy bez przestojów i zwiększyć niezawodność Twoich systemów informatycznych - dla Ciebie i Twoich klientów. (https://www.synology.com/pl-pl/dsm/feature/high_availability)

Wiecej informacji odnośnie bezpłatnej, dla posiadaczy serwerów Synology, aplikacji do monitorowania Surveillance Station tutaj: https://www.synology.com/pl-pl/vms/solution/surveillance_office_building

 

06

05

Synology GmbH
Grafenberger Allee 295
40237 Düsseldorf
Germany

 

Pin It